Su Tuzakları | Define işaretleri ve anlamları

Su Tuzakları

denizliden20

Kullanıcı
saygı değer ustalarım acilen yardıma ihticım var.su tuzak ları konusunda tecrübe yaşamış ustalarım varsa acilen bilgiye ihtiyacım var.bir su tazağı can kaybı olmadan nasıl harekete geçirilebilir.öğrenmek istediğim bu. bu arada ikizceli ustam hoş gelmiş ortalık nurlanmış

wolf_52

Kullanıcı
girişi buldunzmu, bu soruyu soryorsanız bulmuşsunz ki bunu giriş diye algılıyorum.. girşden başladınz noğru nokdayı açıyorunz. farzedlimki, dolgusu belli fakat az ilerde çıkardığınız harfiyata uymayan bir taş çıkacak karşınza ve bunu kırmak zorunda kalcaksınz o kırlmadan geçiş yok gibi bri taşdan bahsediyorum içerde, işde zurnanın zırt dediği yer orası onu kırarsanız tuzak tetiklenmiş olacak...:) bu taşı kırmadan yani tıpasını açmadan resimleyip net şekilde gösterirseniz tuzak atlatılabilrr...saygılarım la

denizliden20

Kullanıcı
girişi buldunzmu, bu soruyu soryorsanız bulmuşsunz ki bunu giriş diye algılıyorum.. girşden başladınz noğru nokdayı açıyorunz. farzedlimki, dolgusu belli fakat az ilerde çıkardığınız harfiyata uymayan bir taş çıkacak karşınza ve bunu kırmak zorunda kalcaksınz o kırlmadan geçiş yok gibi bri taşdan bahsediyorum içerde, işde zurnanın zırt dediği yer orası onu kırarsanız tuzak tetiklenmiş olacak...:) bu taşı kırmadan yani tıpasını açmadan resimleyip net şekilde gösterirseniz tuzak atlatılabilrr...saygılarım la

teşkr edrm ustam aynen dediğiniz gibi.lakin su tuzağının krokisini çıkarrttım 15*20 metre ölçülerinde bir depo hedef noktaya 13 mtre uzaktan 50 cm genişliğinde bir kanalla geliyor.şimdi benim korkum boğulmak deil.bu su bir anda boşaldığı zaman çarpar ordaki adamı tuz gibi ezer.benim öğrenmek istediğim bu tetiği usulca harekede geçirele bilirmi.yavaşca tahliye etmenin bir yolu varmı.saygılarımla ustam tşk

wolf_52

Kullanıcı
tahliye edilmez bir kaç yerinden su toplar,lakin çıkış yeri bellidir tarif etdiğim malum taşdır, sen tahliye etsende şamandırası su aldırır hemen dolar gene oda kısır döngüdür, ama suyu kesersen yerinden muhtemelen yukardaki dere çatalından kesmen gerek suyu yatağından değişdirecen aynen onların yaptığı gibi sonra su odasını bulacan içine ponpa salcan boşaltacan:) öyle olurr

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili denizl,iden 20 kardeşim özelden patlatılmış düşüncesiyle yazmıştım.yapıta imkanı varsa çevresi dolanılarak geçilmeli,yada wolf ustamızın dediği gibi ve özelden yazdığım gibi geliş takip edilerek düşük seviyesi varsa ya yapıttan düşük seviyeden ya da,yüzeye yakın olan yeri tespit edilerek suyun dışarı tahliyesi sağlanmalı. genellikle g. batıdan yüksek bir noktadan gelir. o nokta ile yapıtın arasında düşük bir seviye varsa yolu kolayca tespit edilebilir.ki bunu aşacak birikimdesin kardeşim. el oğlu kolay iş bırakmamış.

denizliden20

Kullanıcı
sevgili denizl,iden 20 kardeşim özelden patlatılmış düşüncesiyle yazmıştım.yapıta imkanı varsa çevresi dolanılarak geçilmeli,yada wolf ustamızın dediği gibi ve özelden yazdığım gibi geliş takip edilerek düşük seviyesi varsa ya yapıttan düşük seviyeden ya da,yüzeye yakın olan yeri tespit edilerek suyun dışarı tahliyesi sağlanmalı. genellikle g. batıdan yüksek bir noktadan gelir. o nokta ile yapıtın arasında düşük bir seviye varsa yolu kolayca tespit edilebilir.ki bunu aşacak birikimdesin kardeşim. el oğlu kolay iş bırakmamış.

valla ustam öyle harikasın ki nerden bildin tam güney batıda olduğunu her şey tam yazdığın gibi lakin kımıldama alanı dar allah razı olsn

wolf_52

Kullanıcı
ikizceli ustma katlıyorum, yada malum tıpa taşı,na kadar geldiyseniz şayet, sağını solunu iyi açmanız gerek muhtmelen sol tarfı duvar olur . boşluk arayınız bu duvarda horasanla sıvama kapatmadır , boşluğu bulup tıpanın yanından devam edebilrsinzz... tuzağı bu şeklde atlatıla bilyor...

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam ıkizceli ustam varken haddim olmayarak birsey belirtmek isterim yolunuz tüneli ise bildiğim kadarı ile su tuzağı olan yerde zemin altı tuzağına oluyor su genelde dereden beslenen yeraltı havuzunda bulunuyor yada sağlam yeraltı su damarlarının yanına yapılıyor ıkizceli ve Volf ustaminda dediği gibi tipa oynadığını kurtuluşu olmuyor ya büyük bir basınç insanı öldürüyor basınç az ve sade sürükleyici ise ki bu koridor genelde dar ve anca diz üstünde gidilebilir bir koridor oluyor ilerisinde koseledigi yerde de zemin altı boşluk tuzağı da çıktığı oluyor sudan kurtuldum derken şaşırmayın ortasına düşüyor ve asi tuzağa giriyorsunuz eğer değerlisi fazla ise bu tarz şu tuzağı yerleri tek tuzağı olmuyor saygilar