Sunak mı çoban oyun alanı mı? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Mittwacher

Kullanıcı
Kontrol etmeya koltukdan başlayın baktığı yönde 150 dönum en az mezarlıktır,iyibir cihazla boş geçmezsin. SEVGİLER
Yine belirgin değil ama koltuğa oturunca 10mt sonraki kazı alanından aldığım tek fotoğraf maalesef bu, ayrıntılı çekemedim maalesef :(

Ekli dosyalar

• 3D48A784-011E-4E17-AD35-2C97F41CF9C5.jpeg
    3D48A784-011E-4E17-AD35-2C97F41CF9C5.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12

Mittwacher

Kullanıcı
Mittwacher hoş geldiniz. Öncelikle forumda arama yaparak oyma ve sunaklar hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olur. Bu şekilde konu açarken ne kadar çok resim koyarsanız o kadar doyurucu bilgi alabilirsiniz. Siz resimleri koyun ustalarımız yorumlarıyla yardımcı olacaklardır.
Biraz okuduğum için başlığı bu şekilde attım zaten :)) yoksa direk çobanların oyun alanı mı bırası derdim :/ önerinize uyarak okumaya da devam edeceğim, elimde fotoğraf çok az, forum bu konuda çok fazla aydınlatıcı, teşekkürler emeği geçen herkese

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba hocam, evet bu konuda takıldım maalesef. Bir de bu reami buldum hepsi bu.
Bu koltuk taşı değil. Koltuk taşınun oturma kısmında murç olmaz. Bu bana üçgen gibi geldi hatta gibisi bir yana resmen üçgen. Şekli ne açıdan koltuk taşına benzettiniz? Benim gördüğüm kadarıyla siz buna koltuk taşı bile derseniz ben oturduğunuzda sol arka sırt kıma bakın derim. Sırtınız nereye bakıyor?

Mittwacher

Kullanıcı
Bu koltuk taşı değil. Koltuk taşınun oturma kısmında murç olmaz. Bu bana üçgen gibi geldi hatta gibisi bir yana resmen üçgen. Şekli ne açıdan koltuk taşına benzettiniz? Benim gördüğüm kadarıyla siz buna koltuk taşı bile derseniz ben oturduğunuzda sol arka sırt kıma bakın derim. Sırtınız nereye bakıyor?
Oturunca sırt doğu oluyor orada da büyük bir kaya vardı ama resim yok maalesf

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Oturunca sırt doğu oluyor orada da büyük bir kaya vardı ama resim yok maalesf
bana o kısmı lazım. O kayayı incelemeni tavsiye ediyorum. Oturak dediğiniz taşı iyice temizleyip kuru ve ıslak halde görselleyebilir misiniz müsait bir zaman da. Fotoğrafı çekerken, farzedinki biri orda oturuyor sizde iki adım gerisinden işaretide alacak şekilde o kayalık yönü çekin be daha sonra gidip kayalığı yakından çekin. Kayalım ile bu işaret arasında önünüze gelen taşlarıda gözden geçirin muhakkak. Oturak taşı dediğiniz yerden kayalık kısmına baktığınızda boyutları birbirinden farklı üç kaya parçası mı var yoksa yek bütün büyük bir kayalık mı?

drapeta

Kullanıcı
selam. hoş geldin arkadaşım.. bu tip böle ovel oymalı kayalar mezarlık bölgesine girdiğini işater eder. ve genelde mezarlık alanına giriş patikasının üzerinde olur.. yani şunu demek istiyorum bu kayanın olduğu bölege komple mezarlık alanıdır..

Mittwacher

Kullanıcı
selam. hoş geldin arkadaşım.. bu tip böle ovel oymalı kayalar mezarlık bölgesine girdiğini işater eder. ve genelde mezarlık alanına giriş patikasının üzerinde olur.. yani şunu demek istiyorum bu kayanın olduğu bölege komple mezarlık alanıdır..
Anladım, ama, bir şey vardır yoktur o belli değil sanırım. Bir daha gidince ayrıntılı fotolar çekeceğim. Tekrar rahatsız ederim ustalarım.