Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Ameca sen surferin Mantığını çözmüşsün anlaşılan,birazda yazılım ve boot larla ugraş kafa yor,Lazım olacaksın..
Eyvallah ustam sen daha iyisin bu konuda . Yazilim isini ogrenmek icin dersler almak lazim zaman imkan yok zor bir is kodlar vs zor. Kafa yora yora siyirdim ben )))) .

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Yazılımdan anlarmısın demistim
ufak defek bılgımm var ama kalkıyımm yazılım yazayım suan bu bılgılerle beceremem acıkcası bılıyorum dersem yalan atmıs olurum keske bılsem ama ıcınde neler yapılıyor neler hazırlanıyor ufak defek on bılgı sadece var ama bu yetmez maalesef.

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Amedlıı ustam resımler dun sehır ıcınde bır bahceye baktım 8.x10 ızlek elle yukseklık aldım eartdan.
Surfer 12 kurmadım suan Surfer 16 ıle baktım metal ıcın. exceller yıne 2 noktalı . resımler hakkında yorumun nedır .
yontem senın yontemın Medıan 75 450 yıne.
evtye e5 5.JPG
4tv4evtw4t.JPG
Bu resımler ıse Bosluk resımlerı Second ve Gratıend. 97. 1000. Metal cıktısıne gore Farklı yerde bosluk verdı Sımdı. Bu bosluk farklı alanda cıktı pekı sımdı bunda metal yokmu dıycez . sadece boslukmu var . 75 . 450 fırs lapcaın Cıktısından ayrı bır yerde verdı .
4evtvw4tw4vtw4.JPG
ewfefwe.JPG
Bu resımde Elle aldıgım yukseklıkler ıcınde hangıı yukseklık neler vermıs . Aynı yukseklık aynı yerlerde yansımalar verebılıyor . Yukseklık kuzeyden guneye suan batıdan doguya aldım aslı ters kuzey guney.
6r7nr67r67r.JPG

5vw45w45w.JPG

A21MEDLi

Admin
1.resim toprak icinde demir ağırıklı karışık metaldir..
2.Resim Minarel olma ihtimali yüksektir,Minarel yoksa mıknatıs tutmaz değerli metal var..
Bosluk baktiğımız zaman Metal olayını vermiyor,Sadece bosluğu veriyor iciyle ilgili ısı vermiyor.yanlız boslukta bu Rengi dene üstten 2-3 sırada bi renk var telefondan yazdığım icin ismini bilmiyorum onu dene Mavi rengin içinde Siyahlık varsa? O siyahlık Metali verebilir?

A21MEDLi

Admin
Çözemedigim Arka Fonu Kırmızı çıkarsa,onun ne oldugunu bilemedim..

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Chorme Depth Sklasından bahsedıyon heralde Uyguladım ustam.
s4c w4tcw4w.JPG

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Çözemedigim Arka Fonu Kırmızı çıkarsa,onun ne oldugunu bilemedim..
Bende Excel Bılgısayar dılı ayarları 2 noktalı oldugu ıcın x ve y ıkı nokta atıyor bu ıyı resım cıkarmada sarttır.
Senın yontemınde tek noktalı ıcın Bılgısyar dılı ayarlarında degısıtırıp tek noktalı hale getırıp Resımdekı derınlık daha net orataya cıkıyor.
Cozemedıgın arka fonla ılgılı anladıgım kadarı ıle bılgı vermeye calısıcam.
Arka fondakı Kırmızı veya yesıl veya mavı arka fona butun halınde tek bır rengın cıkması su sekılde acıklayabılırım anladıgım kadarıyla.
Mesala bu resımde Use data lımıts de Min ve Max var yanı derınlık skalası oluyor aynı zamanda. Benım bılgısyar ayarı 2 noktalı oldugu ıcın boyle cıkıyor degıstırırsem senın yontemınle aynı cıkar . Sımdı bu resımde Hıc bır sey oynamadan ham halı ıle gosterdım ılk resım. ve dıgıtızed derınlık alıp cıkan rakamlaraın bırı Use data lımıts te Min ve Max verıyor tahmını ustunden aldım. Dıger resımlerde Min ıle oynadıgımda Raınbow reng skalsı ıcındekı renglerden hangısıe gelıyorsa o rengı verıyor.
Senınde sadece arka fonun kırmızı oldugunda cozemedıgın ıse yorumum gelırsek degerlerın yanı derınlıgın yuksek cıkması derınlıkte Senın yonteme gore yanılması az ıse pekı neden Arka fon kırmızı oluyor gelırsek bu Ya . x ve y nın Farklı yerdekı enlem boylamın rakamların degısık olmasından kaynaklanıyor ve dıger secenek ıse Z degerı Farklı arazıdekı z degerlerın ornek tek . cıft 3 veya 4 rakamlı ve bu rakamlar ıle bıtısık rakamların daha yuksek olmasından kaynaklanıyor olabılır . denemek ıcın aynı data ıle Z degerıne mudahale edıp gerekırse x y de mudahale edıp Dogru bır sekılde mudahalekı aynı resmı alıp Arka fonun degısıp degısmedıgını gormek olur. Bunu bende merak edıyordum calıstıgım farklı yerde Terraın ıle.
Use data lımıts . Min nin ılk rakamını orjınalına gore 0 sıfır getırdım o duz cızgı Raınbow ıcınde farklı yere gıdınce arka fonun rengıde degısıyor
Bana gore x y ve z nın etkısınden olsa gerek. baska seyler aklıma gelırse yazarım. Dıger resımlerıde atıyorum.
45tywv4tw4t.JPG

v4t4t4t.JPG

e5ybe5ye5.JPG
t4 t4sts4t .PNG

• Beğen
Tepkiler: Naz