Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi | Sayfa 19 | Define işaretleri ve anlamları

Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı

sordugun cihaz hakkinda @A21MEDLi ustam bilgi verecektir.

bu uygulamanin GPS de cok guzel
Bu program telefonla tarama icin . Bu parali olan kalibrasyon ayari var. Bunun ucretsiz versiyonu var onunla bir kez logar i taradim verdi woxlerde.
Benim dusuncem telefonlada bir.seyler bulunabilur.
İcerik menusu inceledim neler yapilabilecgi konusunda ufak defek dusundum. Surferle tarama yapabulmek icin tekrar incelemeye almak gerekiyor. Excelle veyaa txt ile acip buir duzene getirmek gerekiyor. Ozelikle gidis donuslerin yerlerini bilmek gerekiyor . Yaani taranan alani belirlemek gerekiyor .

A21MEDLi

Vip Üye
Ustam mapsoruce de israr etmenin yersiz oldugunu dusuncesindeyim. Hic gerek yok onla ugrasmaya )))) vallahi diyorum . Senin bir bildigin.vaarsa benimde bildigim var. İkimizin bildigi ayni sey . Ne gerek var olcegi 2 kilometre uzakta gerek yok. Ha dersen El gps icin evet kullanilmali.
Zaten surferde digitizede her sekilde dd.ss.sss farkli olan bir sekilde x noktanin koordinati aliyorsun.
Hersey . 4 nokta 5 nokta ve 6 nokta )))
Ben mapsourde gördüğümü gördüm,diye önerdim..kml aynı islemi görüyorsa sıkıntı yapma..
Kordinat sistemi olarak Hddd.ss.sss yanlış yazmışım...aslında Hddd mm.mmm olacaktı..

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Ben mapsourde gördüğümü gördüm,diye önerdim..kml aynı islemi görüyorsa sıkıntı yapma..
Kordinat sistemi olarak Hddd.ss.sss yanlış yazmışım...aslında Hddd mm.mmm olacaktı..
Benimde amacim daha kolayi secmek. Zor olan ile kolay ayni islevi goruyorsa gerek yok demek istiyorum.
Enlem ve boylam eart ve mapsorcede ayni sey degilmi . Koordinat bicimini surfer digitizede degistirebiliyorsun cikan noktanin ondalik derece vs alabiliyorsun. Hdd.mm.mmm olmasi gwrekiyor.
Zaten Hersey Z de gizli . Z yoksa xy bos is.
X y nin gorevi plan kroki vs.
X y ile rakamlari azaltiginda Z degerini yonelimini degistiriyor alani kucultuyor vs.
Xy veri vermiyor verdigi ufak bir reng artirma.
Z degeri diyorki X ve Y hersey sizin yapacaginiz oynamlarla.bende kendi uzerime duseni yaparim .
Biz bir yeri taradigimizda bize cikan noktanin hangi enlem boylamda oldugunu sifir sapma ve sapmalarla nerde oldugunu gosteriyor.
Surferde digiteze format var orda sunlar var.
ddmmss E
ddmmss e
ddmmss.ss E
ddmmss.ss e
ddmm.mm E
ddmm.mm e
d.dd
d.dd E
d.dd e
.
Digitizede bicimlerin.aynisini yazdim.
Bunlardan birini.belirlediginde ona gore o bicimde aliyor. Senin dedigin benzeri var h e disinda .

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Senin Surfer 12 ile metal bulma yonteminde. 97 number 450 veya 1000 de kullanin.
Nedeni 97 lik 7 5 gore daha buyuk bir alandaki metal veya bosluk nerde diye.
.
Bosluk bulma yonteminde ise
Median differde ingore aldiktan sonra.
Ayrica median differ fil fil kulanarak out dosyasina rainbow ile bakarak metal varmi yokmuda anlayabiliriz ihtimal.verebiliriz ayni noktalar cikiyor ise.ingore.ye gore.
.
Benim kendi yontemimle.senin yonteminle ayni.yeri tarayip isledigimde.
Firs 0 ve lapcain . Median 97 1000 fil fil cikan bosluk .
Senin bosluk.bulmada second grat median 97 1000 ingore ile cikan nokta.
Ayni.yere deng geldi .
.
75 ile daha kucuk bir alani tariyoruz metal.ya boslukta yada bosluksuz bir yerde.
97 daha.buyuk bir alani temsil ediyor.
97 metali anlamak.gerekiyor diye dusunuyorum.
.
75 uygulayacaksak. Koordinatlar nenkadar.cok alsak o.kadar iyi dar alanlara hapsedip bosluguda kucuk alanlara sikistirip hem.metali.hemboslugu bir arada yakayabiliriz. İhtimal.benimkisi ))))

• Beğen
Tepkiler: Naz

reddanger

Kullanıcı
Arkadaşlar yakın zamanda gideceğim bir koordinat vermek istiyorum yardımcı olacak olan var mı kendi bildiğiniz yöntemlerle bi baksanız bana bir fikir verseniz ?

Kaleli21

Kullanıcı
Senin Surfer 12 ile metal bulma yonteminde. 97 number 450 veya 1000 de kullanin.
.
Ayrica median differ fil fil kulanarak out dosyasina rainbow ile bakarak metal varmi yokmuda anlayabiliriz ihtimal.verebiliriz ayni noktalar cikiyor ise.ingore.ye gore.
.
Ayni.yere deng geldi .
.
75 ile daha kucuk bir alani tariyoruz metal.ya boslukta yada bosluksuz bir yerde.
.
75 uygulayacaksak. Koordinatlar nenkadar.cok alsak o.kadar iyi dar alanlara hapsedip bosluguda kucuk alanlara sikistirip hem.metali.hemboslugu bir arada yakayabiliriz. İhtimal.benimkisi ))))
Güzel kardeşim. ALLAH CC rızası için @A21MEDLi usta bırak kendi yöntemini anlatsın. Aklına yatan uygulasın. Aklına yatmayan sorular sorsun kendi yöntemini anlatsın.. konuyu dağıtmayın canlar. Dinlemeyi bilelim konu sahibine saygı göstermeyi bilelim. Lütfen loooo. Allah CC ya emanet olun.

• Beğen

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
.
.
Ayni.yere deng geldi .
.
.
Ek not. Surfer 12 metal bulmada . 75 kucuk bir alani tariyor . Ve boslugu kacirabiliyor bosluktaki metalide veya daha buyuk odayi kacirabiliyor diyelim. Kucuk alandaki metalleri bulabiliyor veya minareli. Buyuk bosluktaki metali veremeyebiliyor veya sagindan solunda tutabilir.
Sebebi 75 kucuk yerleri taramasindan.
.
Bosluk bulma yonteminde cikan bosluklar ile surfer 12 metal ile ayri noktalar veriyorsa. Sebebi 75 ve 97 .
Demekki tarama yaparken neler yapdigimizi iyi anlamak gerekiyor.
Zenginlerin.yerini 97 iyi yakalar diye dusunuyorum espri )))

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Güzel kardeşim. ALLAH CC rızası için @A21MEDLi usta bırak kendi yöntemini anlatsın. Aklına yatan uygulasın. Aklına yatmayan sorular sorsun kendi yöntemini anlatsın.. konuyu dağıtmayın canlar. Dinlemeyi bilelim konu sahibine saygı göstermeyi bilelim. Lütfen loooo. Allah CC ya emanet olun.
Dagitmakmi aceyipsin )))) guzel bilgiler veriyorum destek oluyorum bu sekilde gelisiyoruz sen takipte kal . Amedli.usta beni anlar zamanla.
Verdigim.bilgiler daha bu isin yuzde 30 diyeyim. Sizler okuyun . Sorular sorun .
Amedli usta ile berabwr gelisyoruz sen oku sorular sor.
Amedli usta dagitiyormuyum kendisi soylesin yazmam bir.daha ))))

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar yakın zamanda gideceğim bir koordinat vermek istiyorum yardımcı olacak olan var mı kendi bildiğiniz yöntemlerle bi baksanız bana bir fikir verseniz ?
Sen neden kendi.yerine bakmiyorsun. Bak herkes bir.seyler yaziyor. Verilen bilgilere gore tarama yap at resimler . Ama neler yaptigini yaz. Baskasi senin.yerine bakabilir ama bir cozum degil. Senin ogrenmen.gerekiyorki bir sey bulasin. Bu kitapi iyi oku. Kazanacaksin zamanla. Tarama yap . Denemeler yaap. Bak dun baslayan arkadas bur seyler bulmus bu hepimize ders olsun.

• Beğen

A21MEDLi

Vip Üye
Benim bu konuda anlatabileceğim bu kadardır,açtığım yöntemde videodaki gibiydi,yanlız kordinat sistemim ondalık değildi,hddd mm.mmm sistemiydi,ondalıkla aynı sonuç çıkıyor,parkın su deposunda oldugu gibi..
Kaleli21 ustam,Ameca konuyu dağıtmıyor,bilakis Mevzuyu zenginleştiriyor..
Haa yaşım itibarıyla benim kafam o kadar mevzuyu almaz,ama daha hevesli yolun başında olan arkadaşlara yeni yeni fikirler olabilir,
Sonuç olarak,Nasibiniz varsa? Dedigim gibi balık bu sekilde tutulur,

Üst Alt