T--isatreti Ne Anlama Geliyor Ustalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

T--isatreti Ne Anlama Geliyor Ustalar

DRAGON-34

Kullanıcı
Ben de ilk işreti açınca bunun bir terazi olduğu kanısına vardım ve Karanar ustam açıklamış sağ olsun ayrıca terazinin sağ kolu kısa yapılmış sol tarafıda sanki açık bırakılmış bu işcilik hatası olamaz bir manası vardır işaretin büyüklüğüne bakılırsa 500m mesafeye kadar götürür kanatindeyim ama terazinin gizemlerini dikkate alınca o kadar uzakta olmaması gerekir diye bir his uyandı bende lakin bu terazi işretinden fazlaca bilgim yok dilli terazilerde dil in eğimine göre yön verir diye biliyorum ama bunda dil yok kefelerin konumları farklı acaba kısa kefe uzundan çıkarılıp uzun tarafına doğru o kadar mesafe adımlamak mı gerekiyor?Her ne derse desin bir tüccar mezarı veya gömüsü olduğu kesin çok uzakta olmadığı için Ersan usta onu bulur kanatindeyim bu olayın sonucunu da Ersandan bekliyorum

ersan

Vip Üye
ersan ustam bu ''te'' değil terazi işareti. buradan da 3 sonuç çıkar.
1- ya burada yatan arkadaş tüccar esnaf falandı. ki gömüsü kuvvetli olur, burada yapılması gereken ağır kefeyi bulmaktır. senin fotoda ağır kefe sağ taraftaki. çünkü o daha büyük.
2- az görünen işaretlerdendir. gömüye ulaşmak hayli zordur. terazinin 2 yerde definesi vardır. terazinin yukarda olan tarafında hediyesi, aşağı olan tarafında gerçek definesi vardır. terazi işareti bulduğunuz yerde patika yol olup olmadığına bakılır varsa yol üzerindeki yardımcı işaretler aranır.
3- bu işaret gömü yerine ilk başlangıcı verir. muhtemelen işaretin yanındaki patika bir köprüye gidiyor. orada diğer işaretler var. ya köprüde yada işaretlerin seni götürdüğü yerde.
saygılarımla.
ustam bana soracak olursan bu bir haca da benziyor tam bu tasin altinda mezar var neense tas traslanmis

burgaz

Kullanıcı
kusura bakmayin ustalar,yelimde resim yok.benimde bir T im var.oymalarlan yapilmis.yardim yedenlere simdiden tesekur.

karanar

Kullanıcı
kusura bakmayin ustalar,yelimde resim yok.benimde bir T im var.oymalarlan yapilmis.yardim yedenlere simdiden tesekur.
ersan ustanın konuyu bıçakladık ama hakkını helal et ustam. burgaz usta bunun aynısının ok şeklinde olanı var bende. 11 oymalı. henüz fırsat bulup çalışamadım. aynen bir kayanın kuzey yamacında.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

değerli arkadaşlarım alt uzun uca bakarsanız açık ,yön vermiş. kaya yeterince görülmemesine rağmen,alt kısım yönü traşlanmış.
teraziyi anımsatan görüntü ,akla gelebilecek bir seçenek olmasına rağmen, tam kolların birleştiği yerde tutma yeri ve devamında bir tartım topuyla bir kısa kol olması gerekir.
eğer terazi olsaydı,karanar ustamızın dediği gibi,yakınında yol biraz açığında alt kısmında dere ve köprü,biraz mesafeli değirmenler,ayni arazi üzerinde su gözeleri yakınında nisbeten g. batı kısmındada uzak olmayan ana olayı olacaktı.
arazi doğulu batılı semer sırtı gibi ,dereden tepeye güneyli kuzeyli bir uzantı halinde olacaktı.terazide batı kısmında olacaktı.doğuda olan batıdakini göremez ,ara sırtla aşağıdan yukarı uzanır.
çift kefelier böyle. tek kefe ise yine benzeri bir arazi yapısında olup,hemen yolun altında olur. sol kısmından kuru bir dere alt ana dereye iner. bunların çevrelerinde bir çok olayları mevcutdur.
ersan ustam emeğine sağlık.

ersan

Vip Üye

değerli arkadaşlarım alt uzun uca bakarsanız açık ,yön vermiş. kaya yeterince görülmemesine rağmen,alt kısım yönü traşlanmış.
teraziyi anımsatan görüntü ,akla gelebilecek bir seçenek olmasına rağmen, tam kolların birleştiği yerde tutma yeri ve devamında bir tartım topuyla bir kısa kol olması gerekir.
eğer terazi olsaydı,karanar ustamızın dediği gibi,yakınında yol biraz açığında alt kısmında dere ve köprü,biraz mesafeli değirmenler,ayni arazi üzerinde su gözeleri yakınında nisbeten g. batı kısmındada uzak olmayan ana olayı olacaktı.
arazi doğulu batılı semer sırtı gibi ,dereden tepeye güneyli kuzeyli bir uzantı halinde olacaktı.terazide batı kısmında olacaktı.doğuda olan batıdakini göremez ,ara sırtla aşağıdan yukarı uzanır.
çift kefelier böyle. tek kefe ise yine benzeri bir arazi yapısında olup,hemen yolun altında olur. sol kısmından kuru bir dere alt ana dereye iner. bunların çevrelerinde bir çok olayları mevcutdur.
ersan ustam emeğine sağlık.
ustam bunlar cok dosru .birkere bir terazi isaretinle urastim sade tek bir bakir cana cikiti baska bir sey bulamadim zamaninda soyguna uramisti isaretin nyeri onustan bu isaret te hic tearaziye benzemiyor

Üst Alt