Takip edilen arabadan çıktı! Akılalmaz | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Takip edilen arabadan çıktı! Akılalmaz

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Roni bunlar zaten kabeden çalınmıştır , yani çalanlar Türk değildir, bu bence kanunla veya devlet düzeniyle ilgili değil ahlakla ilgili. Yabancı ülkelerde şeriat yok ama dürüstlük konusunda bizden iyiler. Zaman zaman örnekleri çıkıyor basında.
Ustam 180 ırk insanın 25 yıl boyunca dürüstlük ve ahlaklarınıda gördüm. Basına çıkan milyarda birin biridir. Bir de içlerine girmek lazım. Yabancı veya Türk önemli mi bu konuda. Benim demek istediğim şimdi şeriat olsaydı bunu hangi canlı yapmaya tenezzül edebilirdi? En basit örnek fransa dahi peygamberimize hakaret içeren tiyatro yaptıda cezası ülke olarak çekilmedi mi? Hemen arkasından dans şeriatte 100 yıl fransaya ceza kestirmedi mi. Yani konuya türk alman diye bakmamak lazım. Olay nerde oldu islam ülkesinde ben ona bakarım.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ben de onu diyorum, şeriatta en ağır cezalar verilmesine rağmen suç halen var. Cezalandırmadan ziyade inançlarımıza , örf ve adetlerimize sahip çıkmak daha önemli. Yakın zamanda dünya kupasında gördük japonlar çöplerini temizledi, bunu başka hangi ülke yaptı. O örtüye el uzatan yakalansa biliyor başına ne geleceğini ona rağmen çalmış. Yani yasalar suçu engelleyemiyor.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ben de onu diyorum, şeriatta en ağır cezalar verilmesine rağmen suç halen var. Cezalandırmadan ziyade inançlarımıza , örf ve adetlerimize sahip çıkmak daha önemli. Yakın zamanda dünya kupasında gördük japonlar çöplerini temizledi, bunu başka hangi ülke yaptı. O örtüye el uzatan yakalansa biliyor başına ne geleceğini ona rağmen çalmış. Yani yasalar suçu engelleyemiyor.
ALLAH CC kanunun dan daha iyi kanunmu olur işte bizim kanunlar avrupa nin cesitli ulkekerinden alintilar ile yamali bohca gibi don lastigi gibi ensesi kalinlarda hele hic ama hiç işlemiyor gariban a ejderha oluyor rabbim hakkımızda hayırlısı versin inşallah amin

MuFeTeR

Kullanıcı
Kabe örtüleri Hicri takvimine göre her yılın Zilhicce ayının 9. gününde değiştirilir. Değiştirilen örtüler camilerde, medreselerde ve ya dini kuruluşlarda sergilenebilir. Değerli din adamlarına hediye edilebilir. Lakin bu örtülerden ticari bir kar sağlamak caiz görülmez. Bu nedenle şahısların ne amaçla bulundurdukları bilinmediğinden kem söz söylemek sakıncalı olabilir. Bu durumda ceza almamaları da gayet doğaldır. Belki de gerçekten bir yakınlarından miras kalmıştır.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kabe örtüleri Hicri takvimine göre her yılın Zilhicce ayının 9. gününde değiştirilir. Değiştirilen örtüler camilerde, medreselerde ve ya dini kuruluşlarda sergilenebilir. Değerli din adamlarına hediye edilebilir. Lakin bu örtülerden ticari bir kar sağlamak caiz görülmez. Bu nedenle şahısların ne amaçla bulundurdukları bilinmediğinden kem söz söylemek sakıncalı olabilir. Bu durumda ceza almamaları da gayet doğaldır. Belki de gerçekten bir yakınlarından miras kalmıştır.
Bizde ani bir hüzün ve öfkeyle gaflete düşmüşte olabiliriz. Hakısın.