tarih kokuyor

babuba

Kullanıcı
arkadaşlar bu konum un aslında işaretlerle alakasının olmadığını düşüne bilirsiniz ama açacağım diğer konularla alakalı olduğu için ve bir göz banyosu yapabilmeniz için paylaşıyorum. bu bölge kommagenenin bir ucudur. tarihi ve tarih öncesi insanların hayat kaynağıdır bu nehir. doğduğu yaşadığı öldüğü yerdir.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: tarih kokuyor

hitit,asur ve babil krallıkları ve son olarak roma sınırları içinde yer alan ,başkentleri samsat olan bu medediyetin,bilinmesinde en büyük katkıyı alman bir yol mühendisinin gayretiyle olmuştur.,
şüphesiz bu medeniyetlerden günümüze gelen gizemli kalmış bırakıtların ne kadarı biliniyorki.
imkanın varsa ayırt edebiliyorsan bilhassa roma dönemi bulgularına yoğunlaşmanı öneririm.

bu kayalığı ve üst kısımdaki bölgeyi inceleme fırsatın oldumu. sağlıcakla.

babuba

Kullanıcı

hitit,asur ve babil krallıkları ve son olarak roma sınırları içinde yer alan ,başkentleri samsat olan bu medediyetin,bilinmesinde en büyük katkıyı alman bir yol mühendisinin gayretiyle olmuştur.,
şüphesiz bu medeniyetlerden günümüze gelen gizemli kalmış bırakıtların ne kadarı biliniyorki.
imkanın varsa ayırt edebiliyorsan bilhassa roma dönemi bulgularına yoğunlaşmanı öneririm.

bu kayalığı ve üst kısımdaki bölgeyi inceleme fırsatın oldumu. sağlıcakla.

mavi yazıyla söylediğin yer yerleşim kalıntıları mevcut.
karşı kayalığa gitmem şimdilik zor. aradaki nehrin derinliği 40 metre ,kayık ihtimali var ama şimdilik gidemiyorum.
ha bu arada bu fotoları çektiğim yerde gezim yarım kaldı en yakın zamanda size benim tarafımda olan mağaraları yaşantı alanları mağaraları çekip göstereceğim.
karşı kayalık benim göz bebeğimdir. orda açık mağaralardan ziyade gizli mağara veya kaya mezarları olduğuna inanıyorum.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

bu tip büyük nehirler büyük yerleşim yerlerini ve büyük medeniyetleri her zaman barındırmıştır iyi bir iz sürücü o nehrin bereketinden rahatlıkla faydalanabilir

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

bu kadar suyun bol oldugu yerde tarih tüter emeginiz için sagolasınız yeni resimleri bekleriz yakından.

babuba

Kullanıcı

bu nehir zamanında bir insan boyu derinlikte akarmış yalnız baraj yapıldığı için 20-30 metre yükselmiş. suyun altında kalan çok mağara var bunun yanında su üzerinde kalan mağaralar var bir kısmını gezdim.