Tarihi eser kaçakçılığına karşı dev 'Anadolu' operasyonu | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Tarihi eser kaçakçılığına karşı dev 'Anadolu' operasyonu

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Son dakika haberine göre tarihi eser kaçakçılığına karşı "Anadolu" operasyonu başladı. 30 ilde başlatılan operasyon, 'suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı' operasyonu olma özelliği taşıyor​

"Cumhuriyet tarihinin suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı" operasyonu 30 ilde başlatıldı, hakkında kararı verilen 92 şüpheliden 76'sı yakalandı.

4 BİN 122 TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ​

"Anadolu" adı verilen operasyon kapsamında Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan ve Sırbistan'daki 4 ayrı yakalamada şu ana kadar 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uluslararası tarihi eser kaçakçılığı yaptığı tespit edilen suç şebekesine yönelik "Anadolu" adı verilen operasyon başlatıldı.

devamı...

Kader25

Admin
Bu devlet, kaplumbağa hızıyla gitse de mutlaka tavşanı yakalar.

Birgün bir arkadaşım aradı. "Abi bir yerde 'kls' varmış" dedi.
Dedim "kls" nedir?
"Kls, kilise demek abi" dedi.
"Neden kilise demiyorsun? dedim.
"Abi telefonlarımız dinleniyorsa diye "kod"lu konuşuyorum" dedi.
Bende kendisine;
"Bizim telefonlarımızın dinleneceği bir durumumuz yok. Velev ki dinlense bu kodlu dediğin yöntemle konuşmak başımıza bela olur. Nasıl izah edeceğiz, nasıl inandıracağız? Sen benimle konuşurken açık konuş, kodlu konuşma, kilise de, lahit de, altın de. mezar de, gömü de." dedim.

Define işlerini resmi yapanın sıkıntısı olmaz.
Resmi yapmayıp da konuşmalarında "alım-satım" konuşan, isimlerden bahseden, mevki konuşanın elbet başı belaya girer.
Diyelim bir mevkiden bahsedildi orada başka birileri kaçak işler yapsa, ayıkla pirincin taşını.
Kendini temize çıkarmak en az 2 ay sürer.

Ön çalışma yapılmak için gidildiğinde, ilk tanıdığımız kimselere telefon vs. bilgileri vermemek lazım.
Bu tanıştığımız kişinin başka bağlantıları yüzünden, rehberine bizi de kaydedip bir kez de hal hatır sormak için arasa,
bu kişi takipdeyse bizi de takibe alırlar mecburen. Durduk yerde başımıza sıkıntılar gelebilir. Biraz uyanık ve resmi
olmakta çok faydalar var.

Sitelerde "iletişim" bilgilerinin paylaşımın yasak olmasının ne kadar büyük faydaları olduğu,
yukarıda arzettiğim örneklerle daha da iyi anlaşılmaktadır.

Her işimiz resmi olmalı.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Efendi olmazsa kişi
Kaçak köçek işlerle uğraşırsa
Olacağı bu
Bazen çekirge 1 defa dahi zıplıyamıyor

#Kaçak #Kazıdan #Uzak #Duralım