Tarihi haritalar. | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Tarihi haritalar.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam Teşekkür ederim

Müthiş 1 çalışma
Bizim Jeofizik uzmanlarımız bu şekilde DEPREM haritası çıkarmışlarmıdır ???
Emeğinize Sağlık.
Eski ustalarımızdan 1 i vardı oda Eşkıya belgeleri yayınlar dı .
Neden se kayboldu gitti
Ona En çok desteği veren Ağabey dediğim kişide kayıp nedense ...!!!???
Çalkaya ustaydı eşkiya belgeleri yayınlayan

SEVALİ

Kullanıcı
Örnek Olarak 4.500 yıllık Mazisi olan Asur Kraliçesi Semiramisin kurduğu Anahita Anaitis Zile neden yoktur ???
Zile M.Ö 53 Sezar 'ın VENI VIDI VICI geldim.gördüm yendim dediği Pontuslulular la olan savaşı kazanılan yer neden yoktur ????
Tokat SULUSARAY SEBASTAPOLIS Efes haraberelerinden çok daha büyük olduğu bilinen ve hala Yer altında olan MEDUSA heykellerini Evlerin basamak taşlarında olan şehir ROMA dan PARA basma yetkisi olan tek şehir SULUSARAY ne den yoktur ???
Zile deki Altiagac Mevkisi Bekimiş DEDE Gavurvar SINNESI Kanlı CEVIZ neden yoktur ???
Zile de HÜSEYIN GAZİ TEPEsinin YER ALTI sehri olduğu neden yoktur ???

Vsvsvsvsvs neden yoktur ???

• Beğen
Tepkiler: nik

SEVALİ

Kullanıcı
Sayın Necat Ustam
Teşekkür ederim gayet iyi biliyorum.
Hayır lı Gece ler diliyorum

SEVALİ

Kullanıcı
Sayın Necat Ustam
Eşkıya deyince Zile de Aynacılar
Yozgat 'ta Çapanoğlu Cumhuriyet ilk ilan Döneminde Ayaklanmalrinın Nerde Hangi Mağarada Görüştüklerini dahi ispat eder Devletimizin Kayıtlarinda ve belgelerinde de vardır diye KENDI düşünceme göre çok Hakli yönlerim var...

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Eşkiya deyince devletin arşivlerinde muhakkak vardır. Farklı nedenlerle açıklanmamış olabilir. Devletin bilmemesi mümkün değil. Ya bilmediğimiz nedenlerden açıklanmıyor ya da arşivlerden uçurulmuş olabilir.

balkaya34

Kullanıcı
Sayın Necat Ustam
Eşkıya deyince Zile de Aynacılar
Yozgat 'ta Çapanoğlu Cumhuriyet ilk ilan Döneminde Ayaklanmalrinın Nerde Hangi Mağarada Görüştüklerini dahi ispat eder Devletimizin Kayıtlarinda ve belgelerinde de vardır diye KENDI düşünceme göre çok Hakli yönlerim var...
@SEVALİ selam ,, eşkıya deyince Aynacılar zilede, Çapanoğlu Yozgatta ,Cumhuriyet dönemi ayaklanması ve ayaklanmas 'ni da bir mağarada olduğundan bahsetmişsiniz,
Bunların Eşkıya konusu ile uzakdan yakından hiç bir ilgisi alakası yoktur, Aynacılar konusunu bilmem duymadım.ama ,Çapan oğlu Osmanlı devletinin yıkılmak istendiğine karşı çıkmıştır bunlar eşkiya değil , Eşkıya işleri başka bir şeydir, Bunları birbirinden ayırmak gerekir,

Son düzenleme:

nik

USTA
Super Moderatör
Eşkiya deyince devletin arşivlerinde muhakkak vardır. Farklı nedenlerle açıklanmamış olabilir. Devletin bilmemesi mümkün değil. Ya bilmediğimiz nedenlerden açıklanmıyor ya da arşivlerden uçurulmuş olabilir.
Değerli üstadım tüm arşifler 2000_2013yılararasında uçuruldu.
Tüm kozmik odalarına girildi.
Orijinalini sahteyse değiştirildi ve kalanlar da yok edildi bunu herkes bilmez.
Saygılar.

SEVALİ

Kullanıcı
Sayın Balkaya Ustam

Ben Konuya başka 1 Açıdan baktim.
ALLAH a şükür neyin ne demek olduğunu Konunun Hangi Amaçla açıldığını gayet iyi biliyorum
Harita örneğinde verildiği gibi Akdeniz den Başlayıp Kayseri üzerinden Karadenize Ulaşmanız için Kısaca Kayseri Kadışehri Zile Amasya güzergahı kullanılmak zorundadır ki 1 örnek le bitireyim Bölgeyi KANAS usta da gayet iyi bilir Tam ortada Han vardır ki Han su an olmasa dahi aşağısında ROMA hamamı Mevcuttur
Isterseniz 1 Hikaye de paylaşabilirim
Belki 7 deve yide bulabiliriz
Hayır Akşam lar diliyorum