tas kesim izleri. | Define işaretleri ve anlamları

tas kesim izleri.

ersan

Admin

DRAGON-34

Kullanıcı
Cevap: tas kesim izleri.

ERSAN USTAM Bu kesik yerlerin derinliği ne kadar bu taşı nasıl bir şekilde kesmeyi düşünmüşler.Bu şekilde keserek o büyüklükteki taşı kesip aşağı indirebiliyorlar mıymış

ersan

Admin

ERSAN USTAM Bu kesik yerlerin derinliği ne kadar bu taşı nasıl bir şekilde kesmeyi düşünmüşler.Bu şekilde keserek o büyüklükteki taşı kesip aşağı indirebiliyorlar mıymış

DRAGON-34 ustam nasil keserdiklerinden bilmiyorum burda ustalarim bilirler hicde derinliklerini ve genisliklerini ulcmedim.
sade deyecemki bu tas kesim izlerinin 300 mt kadar dousunda zamaninda kilse varmis ta buyle ufak tefek tas kesim izleri var etraflarda.

operatör

Yasaklı
Yasaklı

taş kesim izi değil. . sandukaları verir

DRAGON-34

Kullanıcı

Bize ceset lazım değil yaşayanları rahatlatacak şeyler lazım.ben bu şekilde kesilmiş üç adet sıralı kesiğe rasladım sağına doğru üç ad yanyana mezar vardı tabi ki elleşmedim çünkü *****ımız nal çivisi bile vermedi, herhalde kemiği bile kalmamıştır içerde.Burada bir kıymetli olsaydı ERSAN usta kesin görürdü buna kefilim şahsım adınaçMadem taş kesimi diye konu açmış ustamız ben de bildiğimi yazayım bir kaç yerde rasladım sanki ellerinde döney bıçağı varmış taşı hamur keser gibi derince kesmişler:Ben buna da şaşmadım arkadaşlar bu kayanın yanları tamam da alt kısımı da aynen kesiyorlar onu anlayamadım oraya nasıl ulaşıyorlar sanki lazerle kesiyolar.içnizde Samsun tarafına giden olursa kızıl ırmakta altınkaya barajının orada bir tepeye çıkan tünel var girsinler tepesine kadar cıksınlar tepedeki havuza koltuğa merdiven ve horasanlara baksınlar öyle oturup düşünsünler çok şey öğretiyor insana

operatör

Yasaklı
Yasaklı

senin makinen cekmiyorsa ne diyelim.

M.Yavuz

Kullanıcı

resimlediği sıralı oymaların taş kesim izi olduğu konusunda ersan ustanın haklı olduğunu düşünüyorum.(alkış)

antik çağlarda taş kesiminin nasıl yapıldığını aşağıdaki fotoda görebilirsiniz.

mezar için yapılan oymaların içi,ersan ustanın paylaştıkları gibi şekilsiz değil,alttaki resimlerde de görüleceği üzere düzgün ve pürüzsüz olur.
ne için yapıldığını anlamak ve yanılmamak için,dikkat edilmesi gereken en önemli husus da budur.resimleri büyüterek oymaların içlerine bakarsanız,ne demek istediğimi göreceksiniz.

Son düzenleme:

operatör

Yasaklı
Yasaklı

ben im mesleğim bu. parca taş böler . bi de granit. ersan ın yer köklü kaya. illaki .............. ben vazgecerem taş kesim izleri