Tas Toprak Dolgu Bir Mezar Ve Hediye Yeri | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Tas Toprak Dolgu Bir Mezar Ve Hediye Yeri

ersan

Vip Üye
birde bu çıktı mezarın müjde yeri :D mezar da bazen değerli şeyleri saklarlar dönem soygunundan saklamak için yoksa mezarın dışına hediye ne diye koysunlar.... ayrıca bu mesele yüzünden bütün kaynakları araştırdım hiçbir medeniyet böyle bir mantıksız iş yapmamış mantıksız çünkü adam diğer tarafta rahat etsin diye mezara eşya para konuyor dışarıya neden koysunlar... eğer ölü dışardanda alabiliyorsa gider evinden ihtiyaçlarını alır...
ustam benim 93 tane mezar var actin tada belkim 10o lerce de birktim var buyle bos oldujlarindan supe cektimden dolayi
ve 23 tane de buyle kasa deyen mujde yerleri var actim ta da cok var ama urasmaya dymez bunlarlanta coku deyersiz seyler cikyorlasr ufak tefek seylar.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
maalesef herşeyi kitaba yazmıyorlar bizler avrupalıların yazdığı ve verdiği bilgiyle yetinmek zorunda bırakılıyoruz bazı sırları bilgileri bırakın demeyi az ucundan yakalsanız inanın kimseyi yaşatmazlar bir şekilde sustururlar davutyıldızını hangi kitapta yazdılar kutsal üçlemeyi bize kim anlattı evliyaların para saklama siteminin en büyük işareti olduğunu hangi kitap yazdı 21 in anlamını bilen varmı neden 21 sorsanız yemin diyecekler başkarakam yokmuda yemini 21 le yapmışlar bu bilgiler belli kişilede var ama definecilerin % 98 i bilmezler yıllardır sitelerde bir belge var oratanadolu küçük asya diye başlayan belge bunda anlatılan yerleri vede yazanın kim olduğunu kitaplarda bulamayız daha definecilere adresi olmayan gerçek bilgisi bulunmayan bir yerin aranmaması gerektiğini adresi yoksa bulunmasının mümkünolmadığını anlatamadık herşey sır olarak kalmamalı burada ersan ustanında biraz kabahati var tabii milleti kasa hastası yaptı :mad:;);) şukasaların birininin açılmamış halini vede açılmış halini bize bir gösterse de bizde kurtulsak

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
maalesef herşeyi kitaba yazmıyorlar bizler avrupalıların yazdığı ve verdiği bilgiyle yetinmek zorunda bırakılıyoruz bazı sırları bilgileri bırakın demeyi az ucundan yakalsanız inanın kimseyi yaşatmazlar bir şekilde sustururlar davutyıldızını hangi kitapta yazdılar kutsal üçlemeyi bize kim anlattı evliyaların para saklama siteminin en büyük işareti olduğunu hangi kitap yazdı 21 in anlamını bilen varmı neden 21 sorsanız yemin diyecekler başkarakam yokmuda yemini 21 le yapmışlar bu bilgiler belli kişilede var ama definecilerin % 98 i bilmezler yıllardır sitelerde bir belge var oratanadolu küçük asya diye başlayan belge bunda anlatılan yerleri vede yazanın kim olduğunu kitaplarda bulamayız daha definecilere adresi olmayan gerçek bilgisi bulunmayan bir yerin aranmaması gerektiğini adresi yoksa bulunmasının mümkünolmadığını anlatamadık herşey sır olarak kalmamalı burada ersan ustanında biraz kabahati var tabii milleti kasa hastası yaptı :mad:;);) şukasaların birininin açılmamış halini vede açılmış halini bize bir gösterse de bizde kurtulsak
usta ben mezar ve mezar hediyelerinen bahsettim sistemli gömülerden değil yine diyorum mezarın dışında ölünün hediyesi olmaz olamaz yok böyle bir mantık... ölüye neden hediye sunulur diğer yaşantısında rahat etsin diye peki bunlara nasıl ulaşacak mezarında olanları götürecek mantık bu değil mi eski ölü gömme törenlerindede b böyle açıklanmıyor mu... adamlar salakmı mezarın dışına koysun saklasınlar ölünün mezarın dışındanda alabilir gibi bir düşünceleri olsa niye deli düze saklasın güvenli bir yere koyar ölüde gelir ordan alır diyorum ... yani hiç bir zaman insanlar böyle salaklık etmemişler eski insanlara hakaret etmeyin unutmayalımki günümüz teknolojisiyle yapılamayacakları yapmışlar... hele hele bu konudaki malum taş( kaya demiyorum ) bırak mezar hediyesini mezar işareti bile yapılmayacak kadar küçük... ben ALLAH rızasi için gerçekleri paylaşırım mantıksız şeyleri yazmam.. tasvip etmem... yazanada reddiye yazarım... kızmak incinmek kırılmak darılmak yok...

Üst Alt