tas yigma mezar. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

tas yigma mezar.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Cevap: tas yigma mezar.

merhaba FENERLİ ustaibi asasindan eskiden dere gecermis ta etraf buyle tas yigmalar var.

Bu yamacın arkasındaki tepede mezarlık alan ve içinden kılıç çıkan yer ,,,kuyu demir ,,,,sen yaz,,,

kuzey batısı yerleşim yeridir,romdan kalma ,,,

karşısı batıya bakar ve esas prensin taş içinde odası buradadır;)

ersan

Admin

mehaba FENERLİ ustam kilic cikan yer kuyu deyil aynen burdaki resimdeki gibi tas yigmdan cikarmislar .
tam doru ustam kuzey batida kaliyor bu buyuk roma yerlesim yeri .
birde bu yerin karsisinda dereyi gectimi o yer kaya mezarlik alani sadeki tek bir yer yine var bu yerin karsisinda oda buyerden ta buyuk tas yigma . olabilire ustam buyerler taslik alani ben buyerde taslik alanda bir yerde bir mezar girisi buldum ama bilmem bu yer icin mi olur mesele 4 tane derin ouma kanal hepside yan yana 7-8 sm genislikte birde hepsi 30 sm uzunlukta bu kanalarin 60 sm asasinda kucuk bir murc var 1sm genis ve 3 sm derin ice doru bu yer olabilir mi ustam necinse tam bu kanalarin usten bir oda gibi bir bosluk veriyor birde bu kanalarin alca az cukmus ayaklan vurdumu davul gibi utuyor bu yerin solunda aynen sanduka gibi bir yer ta var usten kapak trasli horasanlan sivali ve kapali usten kapak gibi ta cok cesitli mezarlar var .

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

mehaba FENERLİ ustam kilic cikan yer kuyu deyil aynen burdaki resimdeki gibi tas yigmdan cikarmislar .
tam doru ustam kuzey batida kaliyor bu buyuk roma yerlesim yeri .
birde bu yerin karsisinda dereyi gectimi o yer kaya mezarlik alani sadeki tek bir yer yine var bu yerin karsisinda oda buyerden ta buyuk tas yigma . olabilire ustam buyerler taslik alani ben buyerde taslik alanda bir yerde bir mezar girisi buldum ama bilmem bu yer icin mi olur mesele 4 tane derin ouma kanal hepside yan yana 7-8 sm genislikte birde hepsi 30 sm uzunlukta bu kanalarin 60 sm asasinda kucuk bir murc var 1sm genis ve 3 sm derin ice doru bu yer olabilir mi ustam necinse tam bu kanalarin usten bir oda gibi bir bosluk veriyor birde bu kanalarin alca az cukmus ayaklan vurdumu davul gibi utuyor bu yerin solunda aynen sanduka gibi bir yer ta var usten kapak trasli horasanlan sivali ve kapali usten kapak gibi ta cok cesitli mezarlar var .

Ersan bu taş yığmalarının karşısındaki tepede birde kuru duvar vardır!!
Ancak bu karşıdaki tepenin güneye bakan yamacında (tepeye az kala)arayacan burayı çok önemli burası....büyük olmasada yanında yığmalarda olması lazım(güneydoğu taraflarında mağra tipi tunel girişleri mevcut)

not;bizim burada onu açan iş makinasını çalışır vaziyette bırakıp kaçtı haberin olsun.koptumkoptumkoptum

Son düzenleme: