Tavuk ve Civcivleri | Sayfa 8 | Define işaretleri ve anlamları

Tavuk ve Civcivleri

KOMAGENE

Kullanıcı
@ADIYAMAN ustam bu kg olayı bir standart mıdır yani bunun örneklerine denk gelinmiş midir ? İkinci merak ettiğim konu 2 ustamız ördek olduğunu söyledi acaba öyle olma ihtimali varmıdır , Siz tavuk dediğinize göre buna benzer bir şeyler görmüşsünüzdür veya denk gelmiş olabilirsiniz diye düşündüm.
@Necat. ustam kg standarttır 36 okkadır her tavuk ve civcide bu böyledir tekli olmak kaydıyla sayıları farketmez sayıları bölgelerını belirtir 3-5-7.bölge gibi
malı 2 yerde olur kolay olanı 36 okka zor olanı hayal gücümüzü zorlar
çok nadir bulunan işaret olmasının sebebi kolay görünmeyen yere yapılması kolay görünen yerdeyse zaten sahtedir değirmen olmak zorunda ve yavruları tekil olmak zorunda
gelelim ustalarımızın fikrine bizim ustalarımıza saygımız baki fakat fikirlerimiz sürekli çakışır bu ne bizi nede ustalarımızı bilgisiz yada kötü insan yapar
evet aynısını gördüm hemde şekil itibariyle kopyası şimdi müsade ederseniz size bir soruda ben sorayım neye göre ördek? ördeğe mi benziyor adamlar yerin altına servet gömecek gizli yere resim çizecek ördeğin heryerini çizecek kafasına sivri gaga mı koyacak
yada ördek diyelim ne balirtileri var ördeğin? ben tavuğun belirtilerini saydım
dere kuru veya yaş
değirmen yıkılmış enkazı olan yada yaşlıların bir zaman vardı dedikleri
işaretin herkesin göremediği bir yere çizilmiş olması
ve tekli yavru 1-3-5-7 fazlası değil yada çift olması değil
şunuda belirteyimki konu sahibinin tavrından dolayı sanki o bize yardımcı olacak biz ona değil:)
konuya yazmamamayı düşünüyordum fakat sizin gibi değerli bir usta soru sorunca cevap verme zorunluluğu hissettim

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni dik kaya gaga yönündede değilde yukarısında var açıkcası resimlerden ne anladın
Resimlerden ne anladından ziyade alanında ne gördün desen daha yerinde olur. Bir iki kapaklama şüphesi ile yer gördüm işçilikli bir kesik yönlü kaya gördüm civcivler yürür halde oldukları için arka kısmıda görülmeli. Anne ördeğin baktığı istikamette dümdüz gittin mi hiç o noktaya baktın mı hiç? Resimlerden ne anladık değil sen anlatılanlardan hangisini yaptın onuda bilmek gerek. Tamam biz birşeyler diyoruz ama sen bunun neresindesin?

caqhal

Kullanıcı
Resimlerden ne anladından ziyade alanında ne gördün desen daha yerinde olur. Bir iki kapaklama şüphesi ile yer gördüm işçilikli bir kesik yönlü kaya gördüm civcivler yürür halde oldukları için arka kısmıda görülmeli. Anne ördeğin baktığı istikamette dümdüz gittin mi hiç o noktaya baktın mı hiç? Resimlerden ne anladık değil sen anlatılanlardan hangisini yaptın onuda bilmek gerek. Tamam biz birşeyler diyoruz ama sen bunun neresindesin?
valla zaten annenin peşindeyiz o yerdeki düz taş annenin önünde gerisinde sağında solunda çektiğim resimler ben o yerdeki düz taştan şüphe ediyorum doğrudur dersen bu akşam çalışma yapacağız işin aslı iş baya uzadı alt tarafımız göl ve yol her dakika bir şeyler resimleyemiyoruz yada çalışamıyoruz sıkıntı o ekip çok geçiyor ve görünen bir yerde çalışma alanı

caqhal

Kullanıcı
@Necat. ustam kg standarttır 36 okkadır her tavuk ve civcide bu böyledir tekli olmak kaydıyla sayıları farketmez sayıları bölgelerını belirtir 3-5-7.bölge gibi
çok nadir bulunan işaret olmasının sebebi kolay görünmeyen yere yapılması kolay görünen yerdeyse zaten sahtedir değirmen olmak zorunda ve yavruları tekil olmak zorunda
gelelim ustalarımızın fikrine bizim ustalarımıza saygımız baki fakat fikirlerimiz sürekli çakışır bu ne bizi nede ustalarımızı bilgisiz yada kötü insan yapar
evet aynısını gördüm hemde şekil itibariyle kopyası şimdi müsade ederseniz size bir soruda ben sorayım neye göre ördek? ördeğe mi benziyor adamlar yerin altına servet gömecek gizli yere resim çizecek ördeğin heryerini çizecek kafasına sivri gaga mı koyacak
yada ördek diyelim ne balirtileri var ördeğin? ben tavuğun belirtilerini saydım
dere kuru veya yaş
şunuda belirteyimki konu sahibinin tavrından dolayı sanki o bize yardımcı olacak biz ona değil:)
konuya yazmamamayı düşünüyordum fakat sizin gibi değerli bir usta soru sorunca cevap verme zorunluluğu hissettim
Kusura bakmayın tavrımda bir yanlışlık görmedim neye istinaden böyle yazdınız anlamadım işi bilmediğim için sordum sadece şayet buradaki herkes ördek diyor siz neye istinaden tavuk diyorsunuz aydınlatırsanız sevinirim :)

KOMAGENE

Kullanıcı
Kusura bakmayın tavrımda bir yanlışlık görmedim neye istinaden böyle yazdınız anlamadım işi bilmediğim için sordum sadece şayet buradaki herkes ördek diyor siz neye istinaden tavuk diyorsunuz aydınlatırsanız sevinirim :)
yukarda hiç yazamayacağım kadar uzun uzun yazmışım okumadan alıntı yapmışsınız :):):)
ördek değil o gagaya bak
ördekler burda:):):):)

Ekli dosyalar

• 40-0.jpg
    40-0.jpg
    18.5 KB · Görüntüleme: 8
  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    50.1 KB · Görüntüleme: 8
  • indir.jpg
    indir.jpg
    13.8 KB · Görüntüleme: 8
  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    129.6 KB · Görüntüleme: 8

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
evet aynısını gördüm hem de şekil itibariyle kopyası şimdi müsaade ederseniz size bir soruda ben sorayım neye göre ördek? ördeğe mi benziyor adamlar yerin altına servet gömecek gizli yere resim çizecek ördeğin her yerini çizecek kafasına sivri gaga mı koyacak
yada ördek diyelim ne belirtileri var ördeğin? ben tavuğun belirtilerini saydım
dere kuru veya yaş
konuya yazmamayı düşünüyordum fakat sizin gibi değerli bir usta soru sorunca cevap verme zorunluluğu hissettim
Ustam zaten sormamdaki sebep tecrübelerle doğruya varmak. Kimsenin bilgisini, tecrübesini sorgulamak bana düşmez. Uyuşmazlık olduğunda (ki zaman zaman olması faydalıdır, fikir zenginliğidir) istişare iyidir, zihni açar, bazan bilmediğimizi öğretir. Uzlaşı sağlanamıyorsa konu sahibi arkadaş hangisi kafasına yatarsa ona göre davranır. Hakkımdaki değerli düşünceniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Bu arada konu sahibi arkadaş peşinden gittiği yorumla ilgili gelişmeleri bize aktarırsa memnun oluruz. Bu tip işaretle karşılaşan arkadaşlara da faydası olur.

caqhal

Kullanıcı
Ustam zaten sormamdaki sebep tecrübelerle doğruya varmak. Kimsenin bilgisini, tecrübesini sorgulamak bana düşmez. Uyuşmazlık olduğunda (ki zaman zaman olması faydalıdır, fikir zenginliğidir) istişare iyidir, zihni açar, bazan bilmediğimizi öğretir. Uzlaşı sağlanamıyorsa konu sahibi arkadaş hangisi kafasına yatarsa ona göre davranır. Hakkımdaki değerli düşünceniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Bu arada konu sahibi arkadaş peşinden gittiği yorumla ilgili gelişmeleri bize aktarırsa memnun oluruz. Bu tip işaretle karşılaşan arkadaşlara da faydası olur.
Merak etmeyin şu anda oradayım, ne olup bittiğini sabah tek tek yazacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt