temiz kaliteli bi oyma. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

temiz kaliteli bi oyma.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: temiz kaliteli bi oyma.

cevap bile yazmamışsın,mangal işin latifesiydi kukır ustam. o bölge zaten mangala müsait değil. biraz kısa yazmıştım. burda ana yerin dışında bir üstte birde sol kısımda üste çıkmadan, o gözlerin karşılığı ayrı ayrı mevcut. küçük oymalarda onların çevresine yerleştirili. kapatmada olabilir,göz ardı edilmemeli. o kaya bir harita misali alandaki bulgularla işlenmiş.çevresindede bir kaç olayı var.
sağlıcakla sevgili kardeşim.

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

sevgili kukır usta, sitenin ustalarını ,bazıları anlayamıyor,değerinide bilemiyor maalesef. o düşüncede olanlar hala varsa ,resme yapılan yorumla senin tesbitindeki açıklamanı görsünler.gerçi yüzleride kızarmaz onların.
ustam izninizle bir iki ilave yapmak isterim. ben gözümü göz dediğin kısıma diktim.iki sol birde altta küçük oyma var gibi acaba yanılıyormuyum. birde sağında büyük olan var.
buranın dışında, bir sola bir üst sırta ateşleyecek tavda bir mangal olurmu.onuda sen bilirsin. o gözler sana kurban olsun.
SEVGİYLE ALLAH a emanet ol.

ikizceli ustam geçenlerde size bahsettiğim yer ve oyma burası. aynen ustam iki sol altdada bi oyma var mangal çok güzel olur ustam inşallah beraber yakarız burda mangalı:) saygılar sevgiler benden ustam ALLAH a emanetsin ustam.

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

cevap bile yazmamışsın,mangal işin latifesiydi kukır ustam. o bölge zaten mangala müsait değil. biraz kısa yazmıştım. burda ana yerin dışında bir üstte birde sol kısımda üste çıkmadan, o gözlerin karşılığı ayrı ayrı mevcut. küçük oymalarda onların çevresine yerleştirili. kapatmada olabilir,göz ardı edilmemeli. o kaya bir harita misali alandaki bulgularla işlenmiş.çevresindede bir kaç olayı var.
sağlıcakla sevgili kardeşim.
ustam cevap yazdım ama biraz geç oldu kusurumu bağışla ustam. mangal olur usta yeterki yakmasını bilelim değilmi inşllah beraberde yakarız mangalı.

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

ikizceli ustam bu oymanın doğu tarafı yani balık sırtı olan yerin diğer düzlüğünde olan yerde bir tarafı kesme düz bir kayada olan işaret fotolarda görüldüğü gibidir.

bu son fotodki oymada ters hilalin tam karşısında zemindeki kaynın üstündeki oyma

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

Selamlar.. ustam oyman mezardan bahsetmektedir ve gözlerde kaya mezarını tamamlamaktadır.. allah kolaylık versin.

ikizceli

Vip Üye

sevgili kukır usta,sevdiğim insana biraz espirili yazmamın ifadesi sana öyle yansımasın. kusur kelimesi bizlerin arasında yer bulamaz.
foton zenginmiş üst kısımlarıda görmüş olduk. yan kısımda ,sol üste yakın birde üçgenimsi kesim var dikkat edersen. bu üçgenin bir kabartmasını bozkurt ustamızın konusunda gördüm. oyma olanlarından kına geldik. bir gün dilerim kabartma olan sanada rastlar.
birde benim burda önemsediğim görmek istediğim sol kısım. RABBİM nasib ederse onuda görürüz.
sevgiyle kal kardeşim. ALLAH a emanet ol.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

güzel et satan yerler biliyorum mangal diyince akan sular durur aslında siz balık seversiniz de.

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

ikizceli ustam bugün üşenmedim aldım tüfeğimide elime dağ bayır dolaştım ve yolum buraya düştü gene gitmişken sen abimin ustamında isteğini yerine getirmiş olayım dedim. ayrıca tüm dostlara ve arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum. oymanın sol tarafına bakan foto1

sol2 foto
ikizceli ustam sol üst tarafın fotosu
3 fotonun üst düzlüğü
bunlarda oymanın olduğu kayanın çevresel fotoları

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

güzel yermiş inşallah hediyeleride güzeldir basamaklarda var yardımcı işaretlede çok gitse 20 metreye gitmez girişi olduğu yerderim ama etrafta kolay açılan mezarlarda bulunur bunlarda asıl mezarı kamofle ederlar girişin doğudan olması lazım

ikizceli

Vip Üye

seni inşallah yormadık kukır ustam. fotolar çoğaldıkça bulgularda çoğaldı maşallah.
en son attıklarında 2. resim büyük ihtimalle dediğimiz kısmı verir gibi. yüksekçe bir set.alt önü dar.daha altı kısmı dik. az sola baktığımızda biraz genişler ve düşük çukurumsu bir yapıdadır. set bu çukur yerin üstüne doğru hafif düşerek sırta doğru meyilleşir.yataydan sırta doğru hilalimsi bir dönüş yapar.
setin önü ve çukurlu yerin yükselen setine iki nokta . gözlemlerinde vardır ve hatırlıyorsundur. daha başka noktalarda var. bilmiyorum bunlarda tesbit yaptınızmı.
sevgiyle kal kardeşim. ALLAH a emanet ol.