'' tepe tepe tebessüm '' | Sayfa 71 | Define işaretleri ve anlamları

'' tepe tepe tebessüm ''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hadi canım sende... canını yemişim tevfik ustamın..!! aramıza nifak sokmaya çalışma.. alivelinin yokluğunda çatacak adam arıyordum zaten bak demedi deme...!?

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Karımı geri getiriyorsun Sandım
Tevfik ustam dikiz aynasında kendisini izleyen polisi görünce kaçabileceğini düşünüp basmış gaza.
Ancak polisi atlatamayacağını anlayınca pes edip çekmiş kenara.
Polis arabasından inmiş bezgin kızgın bir sesle:

-Bana bak çok yorgunum üstelik keyfim de kaçık.

...Mantıklı bir özür söyle yoksa yaktım çıranı!Kısa bir ara ve tevfik usta bu cinliği üstündedir yine demişki:
-Karım geçen ay bir polisle kaçtı. Aynada sizin aracınızın hızla beni takip ettiğini görünce kaçtığı polis onu bana geri getiriyor sandım...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tevfik, okuldan bir gözü şiş olarak eve dönünce, annesi telaşlandı ve oğluna :
-Oğlum tevfik ne oldu gözüne? düştün mü yoksa?

Tevfik:
-Düşmedim anne, arkadaşım Selçuk’la kavga ettik. Ben de yarın onun gözünü morartacağım!
Annesi oğlunu yatıştırmaya çalışır :
-Sakın ha! Olur mu öyle şey, kavga etmek iyi bir şey değildir. Ben sana yarın pasta börek vereyim, arkadaşına da ver, barışın güzel güzel oynayın olmaz mı?

Tevfik:
-Tamam anneciğim, barışırız.
Ertesi gün, Tevfik öteki gözü de şişmiş olarak eve döner.

Annesi merakla oğluna sordu :
-Yine ne oldu oğlum?

Tevfik:
-Arkadaşımın selamı var, kendisi daha çok pasta, börek istiyor!

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinden kaçmaya çalışan bizim akıllılar, karşı taraftan gelen hastane bekçisini görünce, büyük gövdeli bir çınarın arkasına saklandılar. Hastane bekçisi, onların ayak seslerini işitmişti. Sordu; “Kim o?” tevfik usta kedi gibi miyavladı. Bu başarılı miyavlamadan sonra bekçi yürüyüp oradan uzaklaşıyordu ki Akıl hastası kafadarların ayakları altındaki yapraklar ses çıkardı. Bekçi ikizdeli geri dönerek yine seslendi: “Kim var orada?” bu defa karanar cevap vaerir; ” Bir kedi daha.”

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili dostlar sayfamız bayağı uzadı sayfamıza katılan tüm dostlara teşekkür ederim yüce mevlam ağzımızın tadını bozmasın duasıyla herhangi bir sıkıntıya sebebiyet vermeden burada sonlandırıp neşeli mekanda buluşalım inşAllah...