Tepenin En Üst Noktasında Karın Erittiği Alan | Define işaretleri ve anlamları

Tepenin En Üst Noktasında Karın Erittiği Alan

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar merhaba.
Dün araziye çıktığımızda dikkatmizi çekti. Kar olmasa belki farkedilemeyebilirdi.
Karın ortasından yuvarlak şekilde eridiği bir yer gördük, baktık ortası 3mm delik, yani aşağıdan gelen ısının etkisiyle oranın eridiğini düşündük.
Elimizde 3mm uzun çubuk olmadığı için aşağıya kadar uzatıp mesafesini ölçemedik.
Altta oda yada mahzen vs gibi birşey olabilir mi ?
Çevre fotoğraflarını ekliyorum.
Bölge daha önceki konularımdan olan mihraptaki haçlı kayanın hemen arkasında 15 adım güneydoğusundadır
Yorumlarınız ricasıyla.

Doğu Yönü

Güney Doğu Yönü

Güney Doğu Yönü

Güneydoğu yönü

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

sadece bu görüntü,bölgenin nelere haiz olduğunu verir.
her iki yanlarda odalar çıkar. doğal olarakta kayaların altında olanlar olsa bile araziye uzananlarda mutlaka vardır. gaz salınımının ,kum ve yumuşak toprakla dolgu yapılarak ,yüzeye çıkması nı sağlarlardı. muhtemelen öyle bir nokta olabilir. uzun bir parça olsa bile dik inmeyeceğinden tam olarak derinliğini alamazdınız. ama odaya bağlantılıdır.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı

sadece bu görüntü,bölgenin nelere haiz olduğunu verir.
her iki yanlarda odalar çıkar. doğal olarakta kayaların altında olanlar olsa bile araziye uzananlarda mutlaka vardır. gaz salınımının ,kum ve yumuşak toprakla dolgu yapılarak ,yüzeye çıkması nı sağlarlardı. muhtemelen öyle bir nokta olabilir. uzun bir parça olsa bile dik inmeyeceğinden tam olarak derinliğini alamazdınız. ama odaya bağlantılıdır.

Üstadım çizdiğiniz yerin 6 ay öncesi ve sonrası görüntüleri buyurun.
6 ay sonra aynı bölgeye gittiğimde gördüğüm manzara :)

6 ay öncesi

6 ay sonrası

Galiba kasa olarak tabir ettiğimiz hediyeliğin açılıp alındığı yer.

wolf_52

Kullanıcı
evet dostum dah evelden burda bir oda olduğnu söylemişdim hata girşide vermişdim yanılmıyorsam... ikizceli ustamın dediğine katılmakla beraber... şunda eklmek istyorum o delik ruh deliğde olbilr... soylu insanların ruhları orda çıkıp dolaşdığına inanılırdı...helen kültüründe...ve kaybın için üzgünüm admlar tak tak yapıp gitmişler 20 dk da..ve bu resmi ustlardan açılmış bir kasa örneği olrak çözülmüş işretler bölümne taşmalırını arz ediyorum son resim ...

Son düzenleme:

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
evet dostum dah evelden burda bir oda olduğnu söylemişdim hata girşide vermişdim yanılmıyorsam... ikizceli ustamın dediğine katılmakla beraber... şunda eklmek istyorum o delik ruh deliğde olbilr... soylu insanların ruhları orda çıkıp dolaşdığına inanılırdı...helen kültüründe...

Evet kardeşim, bu karın erdiği alandan o bölge göründüğü için yukardaki fotoğrafları ekledim..

mc_307

Kullanıcı
Ustam void finderi bi deneseydin sende L cubuk calışıyorsa.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Ustam void finderi bi deneseydin sende L cubuk calışıyorsa.

Dostum 6 tane yapmıştım 5 tanesini elektronikten anlamayıp isteyen dostlara gönderdim, elen geri bildirimler olursa iletirim sana..
Kalan 1 tanesinin entegresi aliexpressten sipariş verdiğim aküyle denerken gözüme patladı Cuma günü :) ilk kez 555'in patladığını gördüm
Kendim için bu hafta içinde yapacağım, hafta sonu denerim inşallah. Yani şuan elimde yok dostum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

bu profil düşündüğümüzü ,çok daha güzel vermiş.
alt kısımlardan başlayarak üstte doğru ,arkalı önlü, bir kaç noktada odalar çıkar.
L çubuk kullanabiliyorsan,yatay çizimleri örnek alarak ,geçildiğinde girişler ve tünelle odaları üstten tespit edebilirsin.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı

bu profil düşündüğümüzü ,çok daha güzel vermiş.
alt kısımlardan başlayarak üstte doğru ,arkalı önlü, bir kaç noktada odalar çıkar.
L çubuk kullanabiliyorsan,yatay çizimleri örnek alarak ,geçildiğinde girişler ve tünelle odaları üstten tespit edebilirsin.

ustam teşekkür ederim ilgin ve değerlendirmelerin için.

Üst Alt