Terazi..

ersan

Admin
Tesekkurler ersan usta eski yol varsada gormedim.. kaybolmuştur.. suyun aktigi yerde derenin tam ortasinsa bu kaya.. guneyine bakayim.. tuccar gomusu benimde tahminim.. cunku magra vs o tarz yerler yok arazide.. bende malın yuzeye yakin yerlerde oldgnu dusunuyorum
ustam 80 cm derinli gecmez isini tam bilen bir cubukcu bul ve guneye doru olan yerde teraziunin 1 mt unden gecsin saten ordasa cekimi alirsiniz.

wolf_52

Kullanıcı
kervan yolu yakınysa kanatar ,olasılığı çok yüksek,fotraf çok yertersiz lakin ustlarda aynı nokdaya değinmişler,malum taşın ersan ustanın dediği gibi güneyini kontrol edin, 11 adımı geçmez.mesafesi

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Hayli uzun bir kuzeye bakın değirmen aşağıda olacak ne varsa ona göre ,
buray'ı görelim bakalım,yığmalar oradamı?kırk rakamı mezar mezarlık anlamıda taşır.

NOVANDA

Kullanıcı
Degerli kaerdesim terazinin kollari ve cizimi milimetriktir .burasi degirmen bolgesi olup cikan oran degirmen arazisindeki dizilimler ve cevresi icin cok onemlidir .bu cizim bile sana neyin nerde oldugunu nokta gibi soyler .varsin agaclar kesilsin yol bozulsun birzamanlar orada olanlarin tasviridir.

ihtiyar45

Vip Üye
Değerli kardeşim hala resimdeki işaretin ne olduğu yönünde fikir sahibi olamamışsın,şöyle düşün işaret kantar değil,senin arabça 40 dediğinde 40 değil ,arapça 4 olarak , noktayıda sıfır olarak yorumlamayı bırakıp gerçek anlamını,vede cengelin sana yön ve giriş verdiğini düşünürsen hedefine ulaşmada kendine iyilik etmiş olursun.Saygılarımla.

_shadow

Kullanıcı
Değerli kardeşim hala resimdeki işaretin ne olduğu yönünde fikir sahibi olamamışsın,şöyle düşün işaret kantar değil,senin arabça 40 dediğinde 40 değil ,arapça 4 olarak , noktayıda sıfır olarak yorumlamayı bırakıp gerçek anlamını,vede cengelin sana yön ve giriş verdiğini düşünürsen hedefine ulaşmada kendine iyilik etmiş olursun.Saygılarımla.

Isaret hakkinda iyi kotu fikir sahibi olduk hocam.. nerelere bakilmasi yonunde ustalar da guzel fikirler sundular.. ikidir yorum yapiyorsunuzda ben sizin konusmalarinizi anlayamadim.. basinizdan gecen bir tecrube varsa bu konuyla ilgili dinlemek isterim.. ustu kapali konusulcak bi durum yok.. benzer seylerle karsilasmis olabilirsiniz.. amac yardimci olmak fikir sahibi olmak

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
İşareti iyi inceledim diyorsunda ustam ben orda iki tane üçgen işaretinden bahsettiğini gömedim kayada resimde net olarak üçgen işareti var biri sol üstte işaretin diğeri sağ altta kefelere denk geliyor bence işaretin bulunduğu dereden sollu sağlı iki kapalı mahzenin var zaten terazinin parası 2 ye bölünür ve yerleride verilmiş kayadan 20 metre boyunca kapalı alanı tespit etmeye bak

_shadow

Kullanıcı
İşareti iyi inceledim diyorsunda ustam ben orda iki tane üçgen işaretinden bahsettiğini gömedim kayada resimde net olarak üçgen işareti var biri sol üstte işaretin diğeri sağ altta kefelere denk geliyor bence işaretin bulunduğu dereden sollu sağlı iki kapalı mahzenin var zaten terazinin parası 2 ye bölünür ve yerleride verilmiş kayadan 20 metre boyunca kapalı alanı tespit etmeye bak

hocam açıklayıcı olduktan sonra mesele yok zaten eyv. üstü kapalı konusmalar kafa karıstıyor.. terazi mi degil mi emin misin gbi soruyor arkadaslar.. adı herne olursa olsun krokisini çizdigim gibi herşey.. mutlaka gözümüzden kaçanlar vardır.. bunları bulmak esas olan tşkler..

A21MEDLi

Admin
işaretinin yakınında bulunan genişliği taksi kadar olan dere olacak,bu ana dereye 3 ayrı koldan gelen dere
veya bu ana dereden 3 ayrı kollara akan dere olmalı.yorumumu vereceğin cevabından sonra.