Ters Kalp Içerisinde Oyma Ve Yanında Çarık Işareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ters Kalp Içerisinde Oyma Ve Yanında Çarık Işareti

ZeuS

Kullanıcı
Birinci derece karşı toprak kısım çok önemli. Ayrıca şalalenin 5-10 adım sol tarafında kuyu ya da mağaranın bulunması, yine bu şelalenin alt kısmında mağarayı andırır bir yarıntı olması lazım. Bunun sağ taraf istikametinde bir tümülüs, tümülüsün üst kısmında muazzam bir oda bulunmakta. Bu odanın tekrar sağ tarafında azı genişçe bir kuyu vardır. Bu şelalenin üst kısım istikametinde dağınık yerle paralel genişçe çakıl olması lazım, dikkat edildiğinde göze çarpar... Açık yazdım takıldığın yerleri fotoğrafla destekle devam edelim.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
ustalar bu resim işaretlerin 2 metre yanında imiş bu yazıda ne yazıyor acaba bir okuyabilirmisiniz özellikle @karanar ustam yardımını bekliyorum yarın buraya incelemek için gidecem nasip isede bu yazı ne ise bilip öyle gidelim

karanar

Kullanıcı

yazıların bir kısmı okunmuyor ama okuyabildiklerimi yazdım. aslında her zamanki naat ( övgü) sözleri var. fakat senin resimde ek olarak. kırmızı çembere içine aldığım theta harfi ( ) çember içindeki haça benzetilmiş yani aynı zamanda tılsım işaretine dönüştürülmüş.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

yazıların bir kısmı okunmuyor ama okuyabildiklerimi yazdım. aslında her zamanki naat ( övgü) sözleri var. fakat senin resimde ek olarak. kırmızı çembere içine aldığım theta harfi ( ) çember içindeki haça benzetilmiş yani aynı zamanda tılsım işaretine dönüştürülmüş.
tılsımlımı şimdi bu ustam birde hangi medeniyetin yazıları bunlar

karanar

Kullanıcı
helenistik dönem ustam. harfler yunan harfleriyle birebir örtüşüyor. M.S. 7. yüzyıla kadar bir dönemde yazılmış.
bu arada evet ustam yer tılsımlı. teta harfini kasıtlı olarak tılsıma çevirmişler. ama çok önemli değil.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
helenistik dönem ustam. harfler yunan harfleriyle birebir örtüşüyor. M.S. 7. yüzyıla kadar bir dönemde yazılmış.
bu arada evet ustam yer tılsımlı. teta harfini kasıtlı olarak tılsıma çevirmişler. ama çok önemli değil.
buralarda yunanın ne işi varmış ya :) tılsım pek önemli değil derken ustam pek anlamam biliyon bu tılsım işinden

karanar

Kullanıcı
ustam; bir aralar bu coğrafyada doğu anadoluya kadar bu adamların dili konuşuluyordu :)
tılsım dediği onların zeuslarına falan yaptıkları dualardır. nadiren de cin görevlendirirler. cinlerin çoğu yaşlanıp ölür. yerine birini bırakanlar da olur ama onların da bertarafı kolaydır ustam

Üst Alt