Toprak altında çıkan işaret | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Toprak altında çıkan işaret

KOMAGENE

Vip Üye
Ustam, beni aşacak şeyler var orada, ama sanırım @ADIYAMAN li Ustam da işini yarım bırakmış.
ben çıkarmakla mükellef değilim ustam köyden bir dostumuza yeri tesbit ettim gerisi onun bileceği iş
ramazan ayının ortalarıydı benim oraya gidişim
@El-Ensari ustam dediğiniz gibi ermeni gömüleri ve tılsımlı derinlikleri 2 metreyi gecmeyen gömüler bir tanede taşın içinde kasa var
kilisenin güneyive doğru bir tarla yolu var takip edilirse dereye doğru gider büyük dere değil büyük dereye gelip dökülen arık gibi bir dere o derenin güney yamacında tarlanın içinde 2 dikili taş var bir araba büyüklüğünde
mezarlık alan içinde bulunan duvarı inceledim kiliseyle yada gömülerle alakalı değil
orası eski yerleşim yeri bir gözlem külesi yada bir kale ordan birşey çıkacağını sanmam alabilirsen eğer orda mezarlık alanda 2 mezar var mallarını al aslında 3 mezar olmalı oruçluyduk acele iftar için merkeze dönmemiz gerekiyordu 3. mezarı araştırmadım
ben kazma para bulma derdinde değilim ustam durumum iyi şükür başlamadımki bitireyim :) :)

El-Ensari

Kullanıcı
ben çıkarmakla mükellef değilim ustam köyden bir dostumuza yeri tesbit ettim gerisi onun bileceği iş
ramazan ayının ortalarıydı benim oraya gidişim
@El-Ensari ustam dediğiniz gibi ermeni gömüleri ve tılsımlı derinlikleri 2 metreyi gecmeyen gömüler bir tanede taşın içinde kasa var
kilisenin güneyive doğru bir tarla yolu var takip edilirse dereye doğru gider büyük dere değil büyük dereye gelip dökülen arık gibi bir dere o derenin güney yamacında tarlanın içinde 2 dikili taş var bir araba büyüklüğünde
mezarlık alan içinde bulunan duvarı inceledim kiliseyle yada gömülerle alakalı değil
orası eski yerleşim yeri bir gözlem külesi yada bir kale ordan birşey çıkacağını sanmam alabilirsen eğer orda mezarlık alanda 2 mezar var mallarını al aslında 3 mezar olmalı oruçluyduk acele iftar için merkeze dönmemiz gerekiyordu 3. mezarı araştırmadım
ben kazma para bulma derdinde değilim ustam durumum iyi şükür başlamadımki bitireyim :) :)
Eyvallah Ustam,Rabbim güzel gönlüne göre versin inşaallah.
Ustam siz tesbitlerinizi Çubuklar ile mi yaptınız?

Bende Köydeki Arkadaşın ısrarı üzerine gittim,
Duvarın görünmeyen kısımlarını belirledim ve bir de mezar, derinlik yaklaşık 2 m.
Belki başka şeyler de vardı ama , gelip geçenlerden dolayı fazla bakamadım.
Arkadaşa yerini belirleyip ayrıldım.
İster alsın,ister bıraksın .🙂
Fakat dediğiniz gibi, kilise ile bağlantılı, araştırmayı hak eden başka şeyler de var.

KOMAGENE

Vip Üye
Bende bendeki bir Cumhuriyetin cömertliği ile övünüyordum
Elhamdülillah benden çok daha cömert Kardeşlerim varmış. 🙂
estafrullah ustalarım ne bileyim biraz mahçup oldum
sorunuza gelince burdaki gerek siz gerek diğer kiymetli ustaların yaptığı gibi biraz bilgi üstüne çubukla teyit
enteresan olan aynı şahıs daha önce aynı yerlerin bazılarına dedektörde getirtip tesbit ettirmiş
şimdi sizlere o bölgeyle alakalı enteresan bir olayımı anlatayım
beni davet eden arkadaş yolda giderken babasının 3-4 defa ruyasında bir yerde define gördüğünü ve bu yeri tam nokta olarak kendisine söylediğini bana söyledi bende tam noktayı bana söyleme tarlayı yada araziyi söyle bi bakalım dedim alana gittik onu alandan uzaklaştırıp çubukla bir yer tesbit edip onu çağırdık evet burası dedi daha enteresan olanı oraya kazma bile vurmamış olması sanırım hala duruyor orası:)

El-Ensari

Kullanıcı
sorunuza gelince burdaki gerek siz gerek diğer kiymetli ustaların yaptığı gibi biraz bilgi üstüne çubukla teyit
enteresan olan aynı şahıs daha önce aynı yerlerin bazılarına dedektörde getirtip tesbit ettirmiş
beni davet eden arkadaş yolda giderken babasının 3-4 defa ruyasında bir yerde define gördüğünü ve bu yeri tam nokta olarak kendisine söylediğini bana söyledi bende tam noktayı bana söyleme tarlayı yada araziyi söyle bi bakalım dedim alana gittik onu alandan uzaklaştırıp çubukla bir yer tesbit edip onu çağırdık evet burası dedi daha enteresan olanı oraya kazma bile vurmamış olması sanırım hala duruyor orası:)
Gerçekten de enteresan,
Sebep her ne olursa olsun,
Sonuç; Nasip, kısmet işiymiş.
Bizim köyde de bir kaç yıl önce birisine baktirdiğim, kesindir dediği bir yer var,
Adam ısrarla git aç diyor, bende sensiz açmam diyorum, Kendisi İstanbul'da, kısmet olmuyor.
Rüyaya gelince, sırlarla dolu bir âlem...

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
İşin içine rüya ile çubuk girince olmaz diye bir şey yok :) hayırlı olacaksa çıksın yoksa çıkmayanlar uyusun yerlerinde :)

El-Ensari

Kullanıcı
İşin içine rüya ile çubuk girince olmaz diye bir şey yok :) hayırlı olacaksa çıksın yoksa çıkmayanlar uyusun yerlerinde :)
Ben tek başıma yapamam, ama eğer @ADIYAMAN li Ustam da tamam der gelirse, belki o uyuyanlari uyandırır, biraz muhabbet ederdik, biz dünya ahvalinden, onlarda Ahiretten bahsederdi,
@Deli Fırat Ustam da olsaydı semaveri bile kurardık 🙂
hediye kabul etmekte nezakettendir, verirlerse alır, yok vermezlerse de eşkıyalık yapmazdık,
Hem baktık onlar daha muhtaç sa, biz çıkarır sadaka verirdik.
Ama yok, @Deli Fırat Ustam gelse bile, Adıyamanlım gelmez 🙂🙂
Gerçi Deli Fırat abimin de götürmeye korkuyorum, Allah korusun bir Delilik yaparsa,Mezarlıktakilerin hepsi kalkar ki vay halimize...😅

Son düzenleme:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Fırat usta uyandırıcı değil ama semaver için gelir :) Adıyamanlı ustam elini sürmez ama manevi destek verir :) İş sana düşer bence antremana başla :) verme alma kısmı sonraya kalsın :)