Toprak Altından Çıkan Işaretler

wolf_52

Kullanıcı
SEVGİLİ KARDEŞİM,KAYA TOPRAK SEVİYESİNDEN PEK DERİNDE DEĞİL. çevresine yapıtlar yapılmış,kayaya da bunlar yönleriyle ve içerikleriyle işlenmiş. kayanın bile koyma olacağı ihtimalini düşündüm. köklü kaya olsa i,di mutlaka o tercih edilirdi. kişinin en müsait yeri başka ne yapacak.
ayrı noktalarda bir kaç tane bulgu veren kayanın etrafına o kadar yakınlığa zaten bu işlemler sığmaz bir.
ikinci olarak kayanın üstündeki işaret, bir kanal vb. bir detayla kayanın altına işaret etmeyen hiç bir bulgu kayanın altını vermez.
ertuğ kardeşimiz zaten tespitini yapmış. kayanın yapısına göre arazide gözünün önünde.bir kayaya bir araziye bakar ,gözle bile yaklaşık yerlerini görür.[/QUOTE
doğrudur usta...

Son düzenleme:

babahalit

Usta
Kullanıcı
ikızcelı.ustadin.soyledıklerinı.uygula.guzelanlatmis.ustat..bende.anlatayimumarim.faydasiolur.yukarida.taslarla.cevrilı..kareseklındeyer.bulursan.orayiarastır.koyunagil.seklınde.mahseninvaryakinindaüctanede.tasyigininvar.bulursan.birisialtinda,mezar.olacak

ertug

Kullanıcı
Taşın üstünden pusulaya bak yüzün kuzeye baksın,
12 derece kuzeybatı yap bak ne var?
fenerli ustam şu tarla ekili fakat daha önce baktığımda sondaki resimdeki taş ölçüleri 40cm 60cm civarı işaretli taşın kuzey batısında kalıyor mesafe yalaşık 50m civarında bu taşın ne olduğunu çözemedim değişik açıdan resimleride var ustam çözerim dersen resimleri yüklrim saygılar

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
fenerli ustam şu tarla ekili fakat daha önce baktığımda sondaki resimdeki taş ölçüleri 40cm 60cm civarı işaretli taşın kuzey batısında kalıyor mesafe yalaşık 50m civarında bu taşın ne olduğunu çözemedim değişik açıdan resimleride var ustam çözerim dersen resimleri yüklrim saygılar
Bakmakta fayda var tabiki 55 ile 110 daha iyi gibi...genelleme

ertug

Kullanıcı
ikızcelı.ustadin.soyledıklerinı.uygula.guzelanlatmis.ustat..bende.anlatayimumarim.faydasiolur.yukarida.taslarla.cevrilı..kareseklındeyer.bulursan.orayiarastır.koyunagil.seklınde.mahseninvaryakinindaüctanede.tasyigininvar.bulursan.birisialtinda,mezar.olacak
ustam dediğin doğru bu tarlada üç tane taş yığma varmıştı tarla ekildiği için zamanlan bu taşlar alınıp temizlenmiş yerleri nadastayken belli oluyor dediğin gibi bakmakta fayda var çok teşekkürler

ertug

Kullanıcı
fenerli ustam ölçüleri ben tahmini yazdım senin dediğin ölçülerde olabilir resimleri atayım

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
işaretlerden murç deliği olanlar önemli bu kroki taşı arazideki kaynak kilise taş yığını tepe ve kuyu mezarlık hangileri var mesafeleri işaretlerin oranına eşittir

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Bence taş yığmaları daha iyi olurdu net olurdu başlangıç yeri, kırık noktayı almak böyle daha meşakkatli.