trkiya tumulusu | Define işaretleri ve anlamları

trkiya tumulusu

ersan

Admin
ta durdum yerde bana odayi veriyor 3 mt derinde

bu yerde uzak cekimi

bu da ust cekimi tumulusun

bu yerde tumulusun hediyesinin alindi yer 70 sm derinlikte

bu iclerinden en kucuk olani 2km araylan ta cok tumulus var etraflarda.

bu cizdiyim yerde 500mt guney dou eski trakiya yasa yerleri var

ersan

Admin
hic ta acilmamis ,,TRAKIYA ,,tumulusu

merhaba ustalarim buyun gitim ayreten bir bizim tarafata hic acilmamis tumulus videosu cekmeye tumulusun bakti guney dou tarafinda --demeki o beyaz yer--alcakta ilerten dere gecermis 200 mt kadar va tam gunes batarken videoya aldim ustalarim altinda cok buyuk oda veriyor 12 mt veriyor derinlini odanin koridoru (giris yeri)guney batida kaliyor 40 mt de bir baya buyuk kabartma toprak var tam o yerde kaliyor girisi girisi ele veren yer 10 mt bu yuksek toprak tarafinda bir tas var kare gibi birde ,,v,,gibi geliyor yunu tas sabit gibi durmuyor ama ayamlan urabildim kadar urdumu hic kipirdamiyor yerinde belkim asaya doru baya derin bir tas ta etraflarda ta nekadar var hic acilmamis.

bu yerde tumulusun giris yeri toprak yuksek ama taslan topraklan karisik birde buyuk tumuluste ayni
bu kirmizi oklan cizdiyim yerde kaliyor bu tas

bas etim tasta bu
bu tumuluse ta hic el deymemis

Kurt ini

Kullanıcı
Cevap: trkiya tumulusu

ersan ustam kullandığınız çubukların metali nedir prinçmi acaba bilgi verirmisiniz

Kurt ini

Kullanıcı

ersan ustam teşekkür ederim

şahin

Kullanıcı

Emegine saglık

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Ersan acaba senin oradakilerin bir tarafından kuru dere ^^diğer sol tarafında kaynak olan'ı var mı ??yani "V" içinde kalan!!

ersan

Admin

merhaba FENERLI USTAM bilmem video gusteriyormu tam bu buyk tumulusun yununde 200 mt kadar ilerten cok buyuk dere gecermis birde tam senin dedin gibi bir kaynak yeri var o yerde sol tarafta kaliyor ama sindilik kuru --dedelerimiz o yere --sehitler kayna diyorlar--birde yine sol tarafta kalyor iktane cook buyuk ulu mese aclar var belkide 1000 senelik var benim bildime ve duyduma gure birisinin kuzey tarafindan suzde mujde parasini almislar o yer kazik ama nekadar doru bilmiyorum cubuk cektim o etrafa hic bir sinyal vermedi.FENERLI ustam sana bir sorum olacak ,,ROMALILAR,,tumulus yaparmislar mi benim bir bildim bir yer var 50-100 metre kadar yakininda buyuk bir tumulus var ta hic deyilmemis yer ,,roma,,eski yasam yeri (1)vek.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili ersan,kelimeleri biraz daha itinalı yazmanı rica etsem ,kusuruma bakmazsın umarım.bazı yerleri anlamakta zorlanıyorum.
bir iki konuya değinmek ve fikirlerinide almak istiyorum. boşluk tesbitini yeterli yapabilmek çok önemli.
küçük kayanın ,girişin yanında ve yakınında olmasını çok doğal buluyorum. çok yerdede görmüşümdür.giriş yönünün ,çok az tümülüslerde bu yönde olduğuda doğrudur. yalnız ,tümülüslerde iki giriş olmalı.çevresini komple kontrol ettinmi. bu bir.
ikinci olarak tümülüs odaları 3 m. derinlikte olmaz. birde 12m oda bir tümülüste pek olası değil. ama iki oda olupta ,tek gibi aldın düşüncesindeyim.
anlatmak istediğim, kullanımda bir eksiklik olabilirmi ,eğer varsa yardımcı olmak düşüncesidir. yoksa sitedeki emeğini en çok takdir edenlerdenim. ilk yıllarımızda benzeri yanılmaları bizlerde yaşadık. bu 12 m. bir sefer boydan boya geçildiğinde ,tünelinde üzerine gelirse bir bütün gibi alır. derinliğide nasıl alıyorsun bilmek isterim. emeğinede gönülden teşekkür ederim.