Tümülüs Olabilir Mi ? | Define işaretleri ve anlamları

Tümülüs Olabilir Mi ?

Turkia

Kullanıcı
S.a Arkadaslar isaretlemis Oldugum Kısım Bana Göre Tümülüsü Andırıyor .. Cünkü Her Yazın Ankara Mersin'den Arkeolog'lar Gelip, Bizim Buradan 30-40 İşçi Alıp O Bölgede Calısmaya Götürüyorlar .. Gecen Sene Birsey Bulamadılar .. Ancak Ondan önce Ki Sene Bir Kac Degerli Parca Buldular Hatta Bizim Arkadaslardan Bir Kisi Heykel Bulmus ..
7351ERG0034.jpg

star21

Kullanıcı
Cevap: Tümülüs Olabilir Mi ?

arkeologlar gelmis ise orasi sit alani lutfen hic ugrasmayin basinizida agirtmayin daha kolay ve daha kucuk yerlerle ugras

Turkia

Kullanıcı

Sadece Merak Ettigim icin Sizlerle Paylastım Ugrasmak icin Degil Yani .. Diger Acmıs Oldugum Konular icin Ne Söylüyorsun aga_0074

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

o kadar büyük tümülüs olmaz orası höyük arkeologlar da zaten höyüğe gelip çalışırlar devlet izniyle çalışılacak olsa tümülüs dediğin 3 saate merkezine inersin
öyle yıllar sürmez..
sen orada kazı felan yapma sakın hem değerli birşey bulamazsın hemde cezası ağır..
arkeologlar çalışmışsa 1. derece sit alanı olmuştur cezası parayla kurtarmaz yatarı var kesin.. haberin olsun..

Turkia

Kullanıcı

Oraya Girmek Calısma Yapmak Amacıyla Paylasmadım .. Sadece Acaba Tümülüs Olabilir Mi Diye Merak Ettim .. Kazma Kürek Kepce ile Calısma Yapmıyorlar .. Gecen Sene Degil Ondan önce Ki Sene Bir Sürü Parca Cıkardılar .. Hatta Bir Tane Heykeli Orada Calısan Bir Arkadasım Cıkarmıs .. 200-300 Metre Sagında Eski Yerlesim Alanı Mevcuttur. Diger Acmıs Oldugum Konular icin Ne Düsünüyorsunuz ?

star21

Kullanıcı

o kadar büyük tümülüs olmaz orası höyük arkeologlar da zaten höyüğe gelip çalışırlar devlet izniyle çalışılacak olsa tümülüs dediğin 3 saate merkezine inersin
öyle yıllar sürmez..
sen orada kazı felan yapma sakın hem değerli birşey bulamazsın hemde cezası ağır..
arkeologlar çalışmışsa 1. derece sit alanı olmuştur cezası parayla kurtarmaz yatarı var kesin.. haberin olsun..

çok değerli erzurumlu dostum o kadar büyük tümülüs olmaz demişsin ben 90 mt kadarda tümulus gördüm olur neden olmasın..ve tümulusu 3 saatte merkezine inersin demişsin vallahi de billahi de tillahi de kimse ulaşamaz..3 saatte ancan girişin önündeki toprak zor atılır yüreği güzel dostum...dediklerim yanlış anlaşılmasın ve kimse üzerine almasın..kusur oldu ise affola saygılar ağadan

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

çok değerli erzurumlu dostum o kadar büyük tümülüs olmaz demişsin ben 90 mt kadarda tümulus gördüm olur neden olmasın..ve tümulusu 3 saatte merkezine inersin demişsin vallahi de billahi de tillahi de kimse ulaşamaz..3 saatte ancan girişin önündeki toprak zor atılır yüreği güzel dostum...dediklerim yanlış anlaşılmasın ve kimse üzerine almasın..kusur oldu ise affola saygılar ağadan

usta tümülüs kazma kürekle değil iş makinesiyle devlet eliyle açılırsa 3 saatte girilmeyecek tümülüs yok dedim... sözümün arkasındayım... olmadı 4 saat olsun

fotoğraftaki yakında görülen ağaçla yolla kıyasladığımızda en düşük ihtimal 200mt civarı bir uzantı var ki buda tümülüs se eğer dünyanın gelmiş geçmiş en büyük tümülüsüdür ayrıca tümülüslerin en belirgin özelliği zirvesinin sivrii veya sivriye yakın olmasıdır bu fotoğraftaki zirve nerdeyse 2 dönüm düz alan var...

yine söylüyorum üzerinde o kadar büyük düzlük alan olan yer tümülüs olamaz abi...
şimdi de fotoğrafı boş verelim sadece anlatıma bakalım
paylaşan arkadaş demişki her yazın 30-40 işçi götürüp sürekli çalışıyorlar
ben bir yaz boyunca 30-40 işçiyle keops un piramidini açarım abi...
bunlar her yaz çalışıyorlar ve halen bi tümülüsü açamışlar mı? sencede mantıksız değil mi ?
ayrıca bir tümülüste odaya girene kadar zerre eser olmaz moloz taş ve toprak olur... bunlar heykel bile bulmuşlar...

Son düzenleme:

Turkia

Kullanıcı

Arkadaslar Bugün Araba ile Yolda Giderken Dikkatimi Cekti Bende Arabanın icinde 2-3 Tane Resmini Cekebildim .. Sizce Tümülüs Olabilir Mi ?
6606ERG0132.jpg

2281ERG0133.jpg

9816ERG0134.jpg

star21

Kullanıcı

evet doğru tespit kardeşim ayneno dediğinden