tümülüs olma ihtimali nedir? | Define işaretleri ve anlamları

tümülüs olma ihtimali nedir?

ADİGE

Kullanıcı
Merhaba,daha önce açmış olduğum konuya ek aynı bölgede bu fotoğrafları ekledim yorumlarınızla yardımcı olursanız sevinirim..Kayaların boyutları yaklaşık 1-1,5 metre kadardır eski açığım konunun devamı fotoğraflar.Nasıl devam edeceğimi bilemediğim için yeni konu açtım çok özür dilerim.. yorumlarınızı bekliyorum

ADİGE

Kullanıcı
Cevap: tümülüs olma ihtimali nedir?

Selamün aleyküm hayırlı akşamlar,değerli ustalarım bu fotoğraflar hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Yerleşim yerine 200 m mesafede bi yamaçta görüntüler yükledim.Hiçbir şekilde el değmemiş bi alan.Bu fotoğraflardaki arazinin tümülüs mezarlığı olma ihtimali nedir sizce?yardımcı olursanız sevinirm.Teşekkürler

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

başlıkta adı geçen tümülüsü resimlerde göremedik?

ADİGE

Kullanıcı

başlıkta adı geçen tümülüsü resimlerde göremedik?

harbici ustam tam tümülüs değil belki ama yamaç olduğu için tümülüs mezarı ihtimali olabilirmi dedim.yorumunuz için teşekkürler

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Tümülüs böyle bişey. senin alanında bu belişrtileri ben göremedim. sen yine de izleyip benzer bulgun varsa resimlerini çekip ver.

[YOUTUBE]CxUio5ksx9o[/YOUTUBE]

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

bu güzel videoyu konu içerisinde kaybolmasını engellemek için ayrı bir bölümde tekrar paylaşsak güzel olur diye düşünüyorum..

konu için harbici ustam gerekeni söylemiş bende bir ekleme yapmam gerekirse alan mezarlık alanı kaplumbağa şeklinde düzenlenmiş bir den fazla mezar var...........

mesela bu
diğer taş yığınlarının olduğu yerlerdede mezarlar var....

mesela bu ve diğerleri....

ADİGE

Kullanıcı

çok teşekkürler üstadlar

ersan

Admin

merhaba HARBICI ustam burada bu videoda --svestari --kuvu bana 5km den ta yakin bu yerde okadar cook tumulus varki buradaki vidieoda ta yarsini cekmemisler ama en buyu onlarin icindeki --bu su kulasinin oldu yer ben bunlarin yarsindan fazlasina cubuk cekm isimdir .bu kaziyi devam etiren arhiyolog cok buyuk bir tanidim birde o tumulusu kazan ,,bager,,in sifuru cok buyuk arkadasim ta nekadar cook var danik tumulusler .hepsi de trakiya yerleri.bu tumuluslerin bekcileri biler ta coku buyuk tanidiklar.

Gitti

Kullanıcı

Evet taş öbekleri zemin mezarıdır.
Lakin tümülüsümsü bir yapı yok fotograflarda.
Bir cıbık yardımıyla taş öbeklerinde boşluk alabilirsin muhtemlen.