tümülüs olma ihtimali nedir? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

tümülüs olma ihtimali nedir?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: tümülüs olma ihtimali nedir?

merhaba HARBICI ustam burada bu videoda --svestari --kuvu bana 5km den ta yakin bu yerde okadar cook tumulus varki buradaki vidieoda ta yarsini cekmemisler ama en buyu onlarin icindeki --bu su kulasinin oldu yer ben bunlarin yarsindan fazlasina cubuk cekm isimdir .bu kaziyi devam etiren arhiyolog cok buyuk bir tanidim birde o tumulusu kazan ,,bager,,in sifuru cok buyuk arkadasim ta nekadar cook var danik tumulusler .hepsi de trakiya yerleri.bu tumuluslerin bekcileri biler ta coku buyuk tanidiklar.

işte buna çok sevindim ersan ustam. bir yeryüzü tümülüs cennetindesin demek. bu durumda ustam. affına sığınarak senden biraz resimler istesem?. bakın ben gece bir konu açtım. tümülüsleri kavramak isteyen arkadaşlarımız için yardımcı olsun diye. siz de eğer cevrenizdeki benzer tümülüslerden ve çevresinden görsel resimler videolar ve kendi gördüğünüz yerlerden pozlar alabilirseniz. linkini verdiğim konuya eklerseniz çok seviniriz. konuya çok büyük anlam katmış olacaksınız. teşekkürler ersan ustam. saygılar.

http://www.definemekani.com/tumulus...kinda-merak-ettiginiz-hersey-bu-video-da.html

bu linki kopyalayın. ve cviardaki tümülüsler hakkındaki fikir ve görsellerinizi bu konuya ekleyebilirsiniz ustam.

ADİGE

Kullanıcı

teşekkürler ustam

Gitti

Kullanıcı

uzaktakilerini cekmeye urasacam kismetse

Ersan ustam bulgaristanda define arama meselesi nasıl acaba?
Orada da yasak mı buradaki gibi?

Eger yasak değilse toplanıp gelelim birkaç tümülüs açalım be ustam :))

şahin

Kullanıcı

ok yönlerinde rampaya sarınca ayak altında hafıf çökük yer varmı? tahmini mesafe 5+7+10 adım gibi.
benim gezdıgım yerde
kuru dere
kuruderenın guney yönunde dereye 5 adıma buna benzer üç taş yıgını sergenı vardı. ilk bakısada altı mezar demişler kazmışlar. sonuç yok.

taş sergenın 3 ayrı yerde olması ve aynı sırada olması dikkat çekiyor fakat bir şeyi gözden kaçırmışlardı. bu taş nerden cıktı. 9 adım yukarısında hafif çökme yeler tas sergeni ile aynı hızada rampada kalıyor du.

gerekli tesleri yapınca tas sergenın 9 adım ranpasından baslayıp 3 adım sonra tek odalı 3 adet yer tespit edildi.
3 tas sergeni ranpadan zemın altına girilerek yapılmıs 3 ayrı oda.
bunu ancak ıyı bosluk testı ve ıyı arazı gözlemı olan kısı tespit eder.
fazla gelen artık tasları mezardan uzaga sermişlerdi.

ADİGE

Kullanıcı

ok yönlerinde rampaya sarınca ayak altında hafıf çökük yer varmı? tahmini mesafe 5+7+10 adım gibi.
benim gezdıgım yerde
kuru dere
kuruderenın guney yönunde dereye 5 adıma buna benzer üç taş yıgını sergenı vardı. ilk bakısada altı mezar demişler kazmışlar. sonuç yok.

taş sergenın 3 ayrı yerde olması ve aynı sırada olması dikkat çekiyor fakat bir şeyi gözden kaçırmışlardı. bu taş nerden cıktı. 9 adım yukarısında hafif çökme yeler tas sergeni ile aynı hızada rampada kalıyor du.

gerekli tesleri yapınca tas sergenın 9 adım ranpasından baslayıp 3 adım sonra tek odalı 3 adet yer tespit edildi.
3 tas sergeni ranpadan zemın altına girilerek yapılmıs 3 ayrı oda.
bunu ancak ıyı bosluk testı ve ıyı arazı gözlemı olan kısı tespit eder.
fazla gelen artık tasları mezardan uzaga sermişlerdi.
Hafif çökmeler var kısım kısım,teşekkürler ustam

şahin

Kullanıcı

videodaki yazı anlamı:

Bu Canis Major gibi farklı asral takımyıldızları, şekli ve
Bu tür takımyıldızdaki gibi farklı astral burç şeklinde

videodan aldıgım resimde yıldızları nasıl kullandıkları açıkca belli.
bu gün sanırım ikizceli usta yazmısdı okudum güneş ve yıldız sistemlerini kullanarak diye devam ediyordu. bunlardan ders çıkartmak gerekli.

Son düzenleme: