Türksat Uydu Güncelleme, Önemli Detay | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Türksat Uydu Güncelleme, Önemli Detay

dr.aysuny

Kullanıcı
Mrb.benim uydu listesi silindi.hicbisey yapamiyorum. Tiklanmiuor da o dediginiz tiklanmasi gerekn yerler bloke oldu
Napmam lazim

walkman

Kullanıcı
Mrb.benim uydu listesi silindi.hicbisey yapamiyorum. Tiklanmiuor da o dediginiz tiklanmasi gerekn yerler bloke oldu
Napmam lazim

Öncelikle dr.aysuny aramıza hoş geldiniz.
Yukarıda anlatıığım gibi. Kumanda dan menü tuşuna basınız. Kurulum/sistem/yapılandırma/arama gibi benzer seçenekler çıkabilir . Kurulum ve arama işlemi bölümünü bulunuz. daha sonra uydu ara/kanal ara gibi seçenekler çıkan yeri bulunuz. Arama işleminde tp ekleme (transponder ekleme) seçeneği yada 11747H27500 ayarı eklemeniz yada kayıtlı transponder listesinden bu yazdığım değerleri bulmanız gerek. Son işlem olarak ara/taramayı başlat seçeneği ile kanal taraması yapınız.

Bunları da yapamam diyorsanız Uydu cihazınızın marka ve modelini yazarsanız ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

walkman

Kullanıcı
Tesekkur ederim bunlari yapyim sadece 25 kanal buldu..***** nextstar YE- 16500 fta..

Merhabalar size cihazınıza ait kurulum detaylarını gösteren bir resim ve kullanma kılavuzunu ekliyorum.
yine yapamaz iseniz yardımcı olamaya çalışırım.

Kanal aramada 11844 V 02222 ve 11747 H 27500 her ikisini de deneyiniz.

Kullanma kılavuzu

dr.aysuny

Kullanıcı
Dediginiz herseyi yaptim.2 frekanstan da girdim.turksat 2a,3ku uydudan tariyor. Boylam e42. 25 kanal bulmustum 78 kanala cikti.hala eksik kanallar var

walkman

Kullanıcı
Sayın dr.aysuny;
- Uydunun değişmesinden önce yani 17.09.2014 tarihinde tüm kanalları izleyebiliyor muydunuz?
- Şebeke aramasını açık veya aktif halde iken kanal taraması yaptığınızdan emin olunuz.
- Bölgede rüzgar vs. olup çanakta bir yön değişikliği olabilir.
- Çanaktan veya kabloda kopukluk, zamanla bağlantılarda soket gevşemesi gibi bir sıkıntı olma ihtimalini de göz önüne alınız ve kontrol ediniz.

wasp

Kullanıcı
Mesleğim olduğu halde Ustalar Kusuruma bakmayın ben çok yoğun olduğum için size bu konuda yardım edemedim Ustalar herkezin yaptığı en büyük hata uyduyu adlandırmamak cihazınızda uydu ismi olarak Türksat 1c yazıyorsa herhangi bir şey yapmadan frekans listesine 11844 vertikal 2222 veya 11747 horizantal 27500 şebeke aramayı açık yaparak arama yaptırabilirsiniz şayet Turksat 1 c yazmıyorsa uyduyu tekrar isimlendirip Turksat 4 A yazdıktan sonra üste yazdığım frekansları yazmanız gerekiyor ama size tavsiyem cihazın hafızasındaki bütün eski frekansları silip bu işlemi yapmanız frekansları silmeden yaparsanız tüm kanalları bulmaz çünki cihazın frekans listesi doluyor.Yeni frekans kayıt yapmıyor

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Teşekkürler benden bilgilerini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma;Bizim burdaki televizyoncularda hem sıraya koyup yapmadan yaptım diyecek kadar cahil insanlar

Üst Alt