Tuzaklı taş yığma kare ve yuvarlak oyma | Define işaretleri ve anlamları

Tuzaklı taş yığma kare ve yuvarlak oyma

Reedmann

Kullanıcı
Hevesini kırmak istemem İşçilik yok gibi Belirgin kayaları incele

KASKASKASA0

Kullanıcı
Siz o kaya yarığına tuzak diyorsanız bu işlerle Ne kadar uğraşıyor olursanız olun daha yolun başında sınız demektir.
Köşe tarafından oyuk buldum dallar ile kapamışlar ölü yatakları vardı ama boşaltılmış durumda sadece etrafta kemikler dağıtılmış herşeyi geçtim bu işlerle uğraşanlar niye bukadar saygısızca davaranır ölülere hadi soydun diyelim kemikleri niye etrafa sallarlar bukadar vicdansızlık olur mu ? Ölüye saygı kalmamış çok yazık

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Köşe tarafından oyuk buldum dallar ile kapamışlar ölü yatakları vardı ama boşaltılmış durumda sadece etrafta kemikler dağıtılmış herşeyi geçtim bu işlerle uğraşanlar niye bukadar saygısızca davaranır ölülere hadi soydun diyelim kemikleri niye etrafa sallarlar bukadar vicdansızlık olur mu ? Ölüye saygı kalmamış çok yazık
Son cümlelerinize sonuna kadar katılıyorum. İnsanlar genel olarak saygisizlaşti. Ve bu durum definecilik sektöründe de kendini gösteriyor ne yazık ki...

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Valla vicdanım sızladı onları o halde görünce yazık çok yazık bana kalırsa böyle davranılmayı haketmiyorlar ölü bile olsalar
hep deniyor ya definecilik serbest olsun diye sen serbest olduğunda gör faciayı. Bazıları insanlıktan çıkıp mahluklara dönüştü maalesef , hayata ölüme saygı duymayı bilmiyorlar.

KASKASKASA0

Kullanıcı
hep deniyor ya definecilik serbest olsun diye sen serbest olduğunda gör faciayı. Bazıları insanlıktan çıkıp mahluklara dönüştü maalesef , hayata ölüme saygı duymayı bilmiyorlar.
Bunun da çözümü basit devlet kanun koyacak yakalanana katı kural izinsiz kazı yapanlara en az 5 yıl verilecek tarihe saygı duymayanlara verdiği rahribata göre ceza arttırımına girecek fakat yerini bildirenlere peşine bir arkeolog verilecek şüphenilen yer hakkında bilgi toplayacak kazıma işlemi serbest olacak 20 m derinliğe inebilir 100 metre etrafta çalışma yapabilir diye ona göre arkeolog eşliğinde çalışılıp çıkan eserleri devlet alacak ve eserlerin değerleri neyse yüzde hesabından pay verecek . Şuan olduğu gibi sadece altın çıkarsa yüzde verip diğerlere para vermemezlik yapıp el koyarsa bu böyle devam eder durur

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bunun da çözümü basit devlet kanun koyacak yakalanana katı kural izinsiz kazı yapanlara en az 5 yıl verilecek tarihe saygı duymayanlara verdiği rahribata göre ceza arttırımına girecek fakat yerini bildirenlere peşine bir arkeolog verilecek şüphenilen yer hakkında bilgi toplayacak kazıma işlemi serbest olacak 20 m derinliğe inebilir 100 metre etrafta çalışma yapabilir diye ona göre arkeolog eşliğinde çalışılıp çıkan eserleri devlet alacak ve eserlerin değerleri neyse yüzde hesabından pay verecek . Şuan olduğu gibi sadece altın çıkarsa yüzde verip diğerlere para vermemezlik yapıp el koyarsa bu böyle devam eder durur
Kural var ama her konuda olduğu üzere uygulamada sıkıntı var ayrıca bu tür yerler hep jandarma bölgesi. Bir karakolda 12-15 er oluyor genelde. Bunların yarısı görevde olsa vardiyadan dolayı 6 er hem usülsüz avlanmaya bakacak, hem asayişe bakacak, hem yolda uygulama yapacak hem kazıya bakacak mümkün değil. Devletin doğa veya çevre polisi adı altında özel bir birim kurması gerekli. Mevcut kolluk kuvvetleriyle bu işin yürümesi imkansız. Bundan daha önemlisi gücünü devletten alan kişilerin bu işlere girişmesi. Bir belediye başkanının yaptırdığı kazıya kim bakacak yol çalışması der kazar, dere ıslah çalışması der kazar vs vs vs bir de bunun dışında maden arama ve inşaat şirketleri var. Senin kazı izni alamadığın yerde maden arama şirketi izin alabiliyor. Çözüm insanları küçük yaşta her tür yaşama saygılı, çevresine duyarlı, saygılı , yasalara uyan insanlar haline getirmek. Çocuklar sınav sistemi yüzünden yarış atına döndü. Sorumluluk duygusu olmadan büyüyorlar. Sistemi olmayan eğitimle de böyle maganda-eşkiya diyebileceğimiz kendinden başkasını düşünmeyen, hiç bir şeye saygısı olmayan çocuklar yetişiyor. Neyse bu konu bitmez :)