Üç Nokta Ve Oyuk | Define işaretleri ve anlamları

Üç Nokta Ve Oyuk

Dayı

Kullanıcı
selam herkese daha önce de bu resim leri bu forumda yorumlatmıştım sevgili ustalara tam bi bilgi sahibi olmadan burada calışmak istemedim yani boşa kürek cekmeyelim yorumlarınız için şimdiden tşkk

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Muhterem Dayı bey, 1:işaretin baktığı yönde araları 21 mt. Geçmemesi kaydıyla üç adet yerli cinsinden büyüklükleri komyonet lastiği kadar taş aramalısın. Konumları eşkenar üçgen şeklinde olacak.
2- Fazla uzağa atmadan ön tarafa doğru boşluk arayarak giriş tespit etmen gerekiyor. Zeminaltı mahzen bulgusu kuvvetli. Kolay gelsin.
1e6eda31836d016afc59744f71c4dfd3.jpg
25b136a8b16311d8f12a76b54d743da0.jpg
bu taş işaretli Kaya'nın yön olarak ne tarafında ve mesafe? Ayrıca bu taşı iyice temizleyip iyice incelemeni tavsiye ederim.

Dayı

Kullanıcı
Muhterem Dayı bey, 1:işaretin baktığı yönde araları 21 mt. Geçmemesi kaydıyla üç adet yerli cinsinden büyüklükleri komyonet lastiği kadar taş aramalısın. Konumları eşkenar üçgen şeklinde olacak.
2- Fazla uzağa atmadan ön tarafa doğru boşluk arayarak giriş tespit etmen gerekiyor. Zeminaltı mahzen bulgusu kuvvetli. Kolay gelsin.
bu taş işaretli Kaya'nın yön olarak ne tarafında ve mesafe? Ayrıca bu taşı iyice temizleyip iyice incelemeni tavsiye ederim.
Tam resme baktıgın tarafta işaretler kayaya baktıgında ufak bi karanlık var kırmızıyla cizmişin orada işaretler

Dayı

Kullanıcı
yakınlardaki kaynak ne durumda aslında fındıktada iyi para var kanak yakınında bir yere bak ikincisi sırtını işarete var bakış istikametini ara
Ustadın sırtımı verdiyimde yokuş bayır ikiyüz metre aşagıda ırmak var

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Yanlış anlama oldu
Resimlerin altına gerekli bilgiler yazılmış olsa bu tür hatalarda en aza indirgenmiş olur. Mesela bu resmin altına " işaretlerin olduğu taşın uzak fotosu " diye yazılsa..
Neyse ön istikamette o üç taş aranmalı.
Eğer yoksa @Karekukır ve @Çalkaya ustaların yorumlarını takip edin.
Allah a emanet ol

Dayı

Kullanıcı
Ustadım bukayanın sol tarafında bı kaya var bundan biraz küçük 60 70 merte arası birde bu kayanın yüz metre aşsıda bu taştan biraz büyk bi taş var üçleme oluyor ama ben pek anlamadım kayadaki d. İşareti mahsen kapısın işaret ediyormuş yani orada biryerde mahsrn ola bilirmi birde ustadın sizin bi yazınızı okudum cinler periler basmış sizi yani deneyimlisiniz burda cin tılsım veya büyu varmıdır varsada ne yapmak lazım

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

konunu hatırladım. giriş önden. altındaki mahzen bulgusu.oymayı mahzen olarak verdiği gibi, ikinci olarak,

başka bir mahzeni verme ihtimalide var.iki arayı ölç ve sağ çapraz istikametini kontrol et. varsa gözüne çarpar. bir cm. bir adım ve bir metre olarak hesapla.versa bir tümsekli setli benzeri bir yer olur.

üçü ,dik meyilli bir yerin nisbeten düzleme yaptığı yerin hemen meyilinde ara.sol kısmda. bunu çizdiğim şekilde bir arazi yapısına aynen benzeteceğin yerde.arazinin biraz soluda yine sola meyilli bakar. kayaya iyi baktığın zaman ,kayadaki işaretin olduğu kısmın altttan dikliği üste düzelmesi ve yine sol açığın sola meyilli oluşu,aynen arazideki olduğu yerin krokisi gibidir. üçe dalgalıdır. alttan dik üst nisbeten hafif meyilli düzleşir,sola az yürüdüğünde sola meyillidir.
yapılması gereken verilen yerlerin boşluk sistemiyle tespitidir. yoksa yanılma kaçınılmazdır. tespitten sonrasıda ruhsatını almaktır. sağlıcakla.

Üst Alt