üçgen anemon ve kayalık | Define işaretleri ve anlamları

üçgen anemon ve kayalık

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Yüksek rakım ve yanık kavruk kayalık alanlarda olur bu alanlarda boşluk ve yanıltıcı aldatıcı işaretlerle beraber boşlukta bolca olur. Mağara veya boşluk peşine mi düştün abi yoksa 🙂
yok gurban biri deve resmi var dedi biryerde onu ararken gördüm kayalık alanın sol tarafında topraklı yerde bi soruyum dedim sadece 10 metre kare alan içinde başka hiçbiryerde yok bazı bölgelerde sadece zambak var iki vadi ilerde ben gezerken butür çiçeklerden gördümmü birkaçtane getirir bahçeye dikerdim şimdi apartmanda olunca getirmiyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
yok gurban biri deve resmi var dedi biryerde onu ararken gördüm kayalık alanın sol tarafında topraklı yerde bi soruyum dedim sadece 10 metre kare alan içinde başka hiçbiryerde yok bazı bölgelerde sadece zambak var iki vadi ilerde ben gezerken butür çiçeklerden gördümmü birkaçtane getirir bahçeye dikerdim şimdi apartmanda olunca getirmiyorum
Böyle yerde deve tek başına olmaz. Etrafı göz yanıltırcasına kaya ve kayalıklar doludur. Devenin görüş açısını bozmasada deveyi arayanın görüş açısını bozar. Gören kişi tesadüfide olsa bulmuşsa kıymetini bilmeli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Böyle yerde deve tek başına olmaz. Etrafı göz yanıltırcasına kaya ve kayalıklar doludur. Devenin görüş açısını bozmasada deveyi arayanın görüş açısını bozar. Gören kişi tesadüfide olsa bulmuşsa kıymetini bilmeli.
başka ne olur anatda öğrenelim ona göre arayalım tarif eden gittiği yeri tarif edemesse giden ora senin bura benim gezeler durur bulamaz bizim gibi tarife göre iki tane kayada araba çamurda patinaj yapmış gibi iz var dedi onun yanındada develer var varda bir türlü o kişiyi oraya götürüp yerini öğrenmek kısmet olmadı birgün kısmet olursa oraya gidip o develeleri bulacam bulanlar kıymetini bilseydi işin peşini bırakmazlardı bu işlerle uğraşmayan kişilere denk gelir bizim gibilere denk gelmez nasip olmayınca olmuyor ustanında dediği gibi nasip vaktine esirdir

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
başka ne olur anatda öğrenelim ona göre arayalım tarif eden gittiği yeri tarif edemesse giden ora senin bura benim gezeler durur bulamaz bizim gibi tarife göre iki tane kayada araba çamurda patinaj yapmış gibi iz var dedi onun yanındada develer var varda bir türlü o kişiyi oraya götürüp yerini öğrenmek kısmet olmadı birgün kısmet olursa oraya gidip o develeleri bulacam bulanlar kıymetini bilseydi işin peşini bırakmazlardı bu işlerle uğraşmayan kişilere denk gelir bizim gibilere denk gelmez nasip olmayınca olmuyor ustanında dediği gibi nasip vaktine esirdir
Bitki olarak anlatayım sonra toprak sonra kaya çeşidi olarak en son ağaç kısmına gelelim icab eder ise. Siz dediğimi yapmayın dediğimi aklınızda bulundurup gözlemleyin mantık benim anlatımım ile uyuşuyorsa dediklerime kanaat getirin şayet uymuyorsa ne dediklerime ne dediklerine nede görmeye gideceğin şeydeki asliyet derecesine kanaat etme ustam. Kararın doğrusu yine sizindir.

Deve kaya halinde ise;
Sizi altına götürecek en can alıcı bitki zuzbak (zuzak) otudur. Bu bitkiyi mekanda bilen nadir çıkar. Ben hâlâ evimde yemeklere katıyor kullanıyorum soframda.

Yılan dili otudur devenin malına mahsenlşk eden yerin nefes alan yerinde belirir bilemezsiniz

Ters lale varsa bu ayı alanına da yakındır nasibtir mahsene de yakın olur mağarayada. Bu alanda yılan dili veya ters lale aynı alanda var ise o alanda iki kayalık arasında erken erip erken meyvasını bitiren alıç olur. Alıcı ya beyazımsıdır yada sarımsı. Kırmızı ise rengi siz bahsettiğime yönelin. Bu ağacın baktığı kayalıkta bir kol uzunluğu genişliğine sahip oyma yalancı bir pencere olur. Bu pencerenin yedi adım solunda yerde ki kayada yavrusuyla beraber keklik işli olur. Bu keklikte pencerede yok ise mal sadece kervan malıdır bahsedilen var ise bu kervan malı yanında herkes kendine ait bir diğer kısmını saklar. Biri ayıya işaret eder biri kekliğe biri yılana biri de kayaya horosan ile işlenmiş ters üçgen olan yere. Ters üçgenin malı üçgene bakar halde iki adım sağında 3 metre derininde kayalık dibidedir. Üstündeki kayalar kazdıkça büyük parça verir. Bu aşamayı geçmeden mıcıra gelinmez mıcır bitmeden de toprağa erişilmez. Öylesine uğraştırmalı yapılmıştır.

Alan dere kıyısına yakın ama yüksekte kalıyor ise toprağın yapısı kırmızıya çalan yerde bir ev yapacak kadar alanda hafif düzelti üzerinde yeşerti aşırı bitki verimliliği görünüyor ise burada gürgeninveya paşamutun en yaşlı olanının dibindeki noktadadır.

Alan dereye sıfır istikametinde dere içinde veya kenarında ise incir dur çınar üçgeninde çınar ile incirin ayrıca gizli üçgenini yapan nara yönelin. Narın tam bir adım dibi kapaktır mezara giriştir. Burası kaya mezarıdır malı ile birliktedir. Genelde lahit olur. Suyun içinde yatan deve ise semizdir muhakkak şelaleye bakar böyle yerde deve tek yatmaz suya muhakkak ya yavrusu olur yada eşit boyda deve. Devenin biri şelale dibine bakarken diğeri şelaleye bakan devenin kuyruk istikametinde aşağı bakar. İkiside malın bölünmüş halinin net noktasıdır. Şelaleye bakanın baktığı yönde şelale dibinda sağ kısımda su içerisinde bir kaya olur burası birinci noktadır. Diğeri ise tam devenin baktığı arka alt istikameti yerde olur. Bu alan da çoklu lahit olması şalılmayacak örneği tarafımca görülmüş bir durumdur. Atladığım birşey olursa fark ettiğimde muhakkak yazıya edit yapıp eklerim. Selametle İnş’ALLAH ustam. 🤚

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
üçgenin olduğu kayalık uzaktan görünümü bu resim alttakilerle aynı yerde deyil solundaki vadide burası STA40221.JPG
resim atmışken çiçeklerin olduğu sağındaki kayalık SANY0004.JPGSANY0001.JPG

Son düzenleme:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
üçgenin olduğu kayalık uzaktan görünümü bu resim alttakilerle aynı yerde deyil solundaki vadide burası Ekli dosyayı görüntüle 26206
resim atmışken çiçeklerin olduğu sağındaki kayalık Ekli dosyayı görüntüle 26207Ekli dosyayı görüntüle 26208
Ustam kusura bakma mesajını nasıl görmemişim bilmiyorum. Aşırı bildirimlerde bazen gözden kaçan oluyor. Kusura bakmayın. Alanda gördüğüm muazzam bir detay var. Bu hususta hatırlatırsanız şayet geniş bir açıklama yaparım. Zıt kafa karıştıran bir alan ama çözüm konusunda sağladığınız bitki görselleri kafidardır.

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Ustam kusura bakma mesajını nasıl görmemişim bilmiyorum. Aşırı bildirimlerde bazen gözden kaçan oluyor. Kusura bakmayın. Alanda gördüğüm muazzam bir detay var. Bu hususta hatırlatırsanız şayet geniş bir açıklama yaparım. Zıt kafa karıştıran bir alan ama çözüm konusunda sağladığınız bitki görselleri kafidardır.
sorun deyil gurban görmemiş olabilirsin istediğin zaman detayları yazıp açıklarsan bizde birşeyler öğrenmiş oluruz resimler ve yer hakkında sormak istediğin birşey olursa ayrıntılı bilgi veririm