Üçgen Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Üçgen Oyma

Turkishlion

Kullanıcı
img-20170207-wa0001-1.jpg

Arkadaşlar biliyorum tek resimle çevre esmi olmadan yorum yapılamıyor yalnız ama bu üçgen oyma kayada dikey olarak yapılmış 5-6 metre ilerisinde biraz büyüğünden aynı oymadan var arkadaşa resimle diye gönderdiğimde sadece bunu çekmiş göndermiş sağolsun :)
benim merak ettiğim bu oyma neyi ifade ediyor üçgen ucuna mı bakılmalı tepeye (hafif yön veriyor) yoksa anakaya altına mı yorumlarsanız sevinirim. Bu arada bölge sit alanına yakın

feylezof

Kullanıcı
Resmi biraz büyütünce üçgen dediğin oymanın altındaki (siyahımsı bölge) SURAT nereye bakıyor acaba? Mezarına mı,malına mı?

Turkishlion

Kullanıcı
karşısına dikil sağ omuz çaprazına 23 t kadar araştır yerde taş döşemeleri göreceksin
Ustan anladığım kadarıyla yüzüm üçgene dönük şekilde sağ omuz hizama bakacağım değilmi sırtım üçgene dönük olmayacak değilmi işareti karşıma alınca sola eğim var gibi de kafam karıştı kusura bakma (23 t anlayamadım kusura bakma 2-3 metremi demek istedin) yardımın için şimdiden Sağ olasın

MAVRAN

Super Moderatör
Kardeşim kayanın uzaktan resmini al bütün kayayı bir görelim sonra üçgenlerin dizilisinin resmini biraz yakından hebsi bir arada al sonra sırayla tek tek al. Şimdi bu kayanın üstü nasıl, toprağa yakın olan yerler nasıl. Kayanın önü nasıl bir yapıya sahip ( düz mü yoksa meyillimi ) kayalık ne kadar uzaktan gözüküyor.
Biraz cok soru sordum farkındayım, hani giyeceğim deyince, bütün bunları cevaplayacak resimler alırsın diye yazdım. Hakkını helal et. Birde bu üçgen zeminden ne kadar yukarıda yapılmış.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
tek resmin dezavantajını biliyorsun.aslında yazmayacaktım .gideceğim dediğine göre,
img-20170207-wa0001-1-88c6a.jpg

ok yönünü öne incele ,dikkatini çeken ne göreceksin bakalım. sonra da resimlersin.
filozof kardeşimizin işaret ettiği yer ,dikkatli bakıldığında neye benzer.sanki çirkin bir surat.onu tam arkana al. baktığı yerlere veya burun gibi sivri kısmın istikametine bir odaklan.bir kaç tur at. ama adım adım. sonra bir sigara yak.dumanını takip et. bitince tekrar bulguya sonra araziye odaklan.iğne arar gibi .bakalım bize sunabileceğin bir şeyler yakalayabilecekmisin.

Turkishlion

Kullanıcı
tek resmin dezavantajını biliyorsun.aslında yazmayacaktım .gideceğim dediğine göre,
img-20170207-wa0001-1-88c6a.jpg

ok yönünü öne incele ,dikkatini çeken ne göreceksin bakalım. sonra da resimlersin.
filozof kardeşimizin işaret ettiği yer ,dikkatli bakıldığında neye benzer.sanki çirkin bir surat.onu tam arkana al. baktığı yerlere veya burun gibi sivri kısmın istikametine bir odaklan.bir kaç tur at. ama adım adım. sonra bir sigara yak.dumanını takip et. bitince tekrar bulguya sonra araziye odaklan.iğne arar gibi .bakalım bize sunabileceğin bir şeyler yakalayabilecekmisin.
Evet tek resim sıkıntısını biliyorum bende işin aslı koymayacaktım ama kayda değerse giderim diye düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla da kaydadeğer görünüyor bir terslik çıkmazsa bu hafta gideceğim inşallah buraya da eklerim hayırlı cumalar