Üst Akıl Ihtiyacı.. | Define işaretleri ve anlamları

Üst Akıl Ihtiyacı..

efffe

Kullanıcı
Öncelikle herkese hayırlı forumlar arkadaşlar memleketin birinde bana ait olan bir tarlanin üst kısmında böyle emareler mevcut. Sizlerin değerli yorumlarıyla aydınlanmaya ihtiyacım var.

Şimdiden herkese teşekkür ederim

czm-7d66b.jpg
[/IMG]
czm-7d66b.jpg

dvr1-a513d.jpg

ckr2-5369c.jpg

ckr-af541.jpg

dvr2-1c99f.jpg

kose1-71a87.jpg

mhrp-4716f.jpg

yrk1-82de7.jpg

yrk2-3e395.jpg

kol-4408e.jpg

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
efe kardeşim aramıza öncelikle hoş geldin. kendince detaylandırmaya gayret etmiş emek vermişsin.
anlayamadığım bir iki detay oldu...
dvr1-a513d-c0ea6.jpg

sağ kısımda sarı ile çizdiğim kanalımsı yer yatay olarak uzanan yarığın altındamı kalıyor. öyle ise yarık bu köşeye kadar geliyormu.
ikinci olarak solda bir baş görünmekte ve üzerinde el işçiliği olduğunu kabul ettiğim çıkıntılı bir yer mevcut. oranın ve başın bakışı resme göre sol kısma işaret etmekte.ayrıca bir kaç oyma yine olası alt öne işaret eder durumda. ama ne üstteki kayayı nede oymaların alt zemini varsa devamını göremiyoruz.
yatay kanalın altı kısmı ve tarif ettiğim sol kısım incelenerek ayrı ayır boşluk tespiti tavsiye ediyorum.alan içinde boşluk tespiti ile mutlaka giriş yakalanır. selametle.

efffe

Kullanıcı
Öncelikle cevabiniz için çok teşekkür ederim.Tekrardan hoşbulduk :) Soru işareti olan yer küt bir şekilde bitiyor yeri altina dogru devam etmiyor. aynı köşeden bir tanede diğer tarafta var.. merdiven merdiven geliyor
açikçası internette buldugum bir resme çok benziyor.

teşekkürler

kose1-2029d.jpg

kose2.jpg

drrr.jpeg

efffe

Kullanıcı
yok tam ters sag tarafta .yani soru isareti koydugunuz yerin tam karsisinda. orta duvar resmen dumduz en ufak bir puruz yok dogal olusum olamaz dimi ustam. cukurun ici yaklasik ,50-70 cm cokmus ve tasin altida enterasan sekilde dumduz.
birde buranin yaklasik 100 metre asagisinda bir dere ve 50 metre sagindada cok eski bir cesme mevcut.
tesekkurler

efffe

Kullanıcı
Görselde olan çukur çok derinlere gidiyor ve tavan jiletle kesilmiş gibi dumduz. Zemine doğru mıcır ufaklı taş çıkıyor kayanın altına doğruda epey devam ediyor ben öylece biraktim kapadim.
Birde yapının 50 metre sağ tarafında ormanlık alanı açtığımızda da böyle taşlar mevcut hepsinin yüzeyi dümdüz.. Marmarada Mayaların Inkaların izine mi rastladik yoksa
smile.png

1-68d14.jpg

2-1a121.jpg

3-86b8f.jpg

4-2f05d.jpg

efffe

Kullanıcı
Tepenin uzaktan görünüşü ustalarım.. kilisemi mabet mi taş ocağı mı bilemedim arkadaşlar.

tepe.jpg

efffe

Kullanıcı
Gizli bir hoyuk gibi gorselle birlikte dusununce cazip bir yer hayirlisi olsu
Kerim hocam tepenin yüksekliği en az 20 25 metre civari höyük için yüksek degil mi ?
Birde ustalarım kayalarin içersindeki boşluklari çubukla nasil tespit edebiliriz ki ? Zemin altında olsa tamam bir işaret veriyor ve nerdeyse bütün çubuk videolarında yer altındaki boşlukları buluyorlar ama karşıdan kayada ki boşluk bulmak zor olsa gerek.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Agaclik alana ciktinizmi oralarda bosluk bakin kayaya yakin ust bolgelerde dolasin derim