Üstadlarım Yorum Alabilirmiyim | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Üstadlarım Yorum Alabilirmiyim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Valla abi çubuk kullanan bir tanıdığım var yakın bi zamanla onunla beraber arıyım bari
en doğrusunu yaparsın. MAVRAN USTAMIZ TESPİTİN NASIL YAPILMASINI GEREKTİĞİNİ BELİRTMİŞ.
kayalık kısımda el değmemiş yer yok gibi. burada zemin altından girişleri olan bir kaç oda çıkacağı kanaatindeyim.her hangi yüzeysel bir tespit cevap vermez.
1665177912443193323169701868225600n-19f60.jpg

sadece bir yer. burnu bile belli. mezar odaların mevcut. değerli verirmi onu da maden tespiti ile anlamanız gerekir. işçiliğinde zorlu olduğunu söylemeliyim. selametle inşaallah.

ikizceli

Kullanıcı
Abi bilgilerime göre 4 tane oda var ama girişleri bulamadım hayla
1665185812443193056503062111251176n-28709.jpg

giriş toprak kısma düşer. burada çizdiğimden çok daha fazla giriş yönünün verebilecek görünümde karmaşık bir işçilikli sistem kullanılmış.yapılması gereken,kayanın etek zemin kısmından daire şeklinde en son görülen kısma kadar geçilirse ya tüneline yada giriş başlangıçlarına mutlaka rastlanır.tecrübeli kullanıcı çok rahat tespit eder. öyle olursa kayanın üstünden de odaları ve bir birlerine karşı konumlarınıda belirlemek gerekir. birde girişin derinliğini ve odaya uzaklığını alabilirse,yapıtlaRIN ŞEKLİNİ TAMAMEN ANLAMA ŞANSINIZ OLUR.

Bozkurtt

Kullanıcı
inşallah yakın bi zamanda başlayacağım abi şuan tuzak varmı yokmu onları anlamaya çalışıyorum

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
http://img.defineforumu.com/ima

Açılmış yerin üstündeki mahlukat diyor ki;
Malım-mülküm altımda, Beni es geçme diyor.
Ya kapalı mağaradır, yada tünelle ulaşılan bir odadir.

ikizceli

Kullanıcı
sevgili BOZKURT kardeşim,
çiçeği burnunda genç bir kardeşimizsin.böylesi zorlu yapıtların riskide çoktur ve senin hiç bir tecrüben olmadığını düşünüyorum. bir iki noktaya temas ederek bazı detayları bilmende fayda görüyorum.
hatasız boşluk tespiti ve yapıtlarda maden tespiti birinci öncelik olmalı. başlangıç bir metre kareden az fazla olan noktayı ve ne kadar derinliğe inilerek odalara dönüşün bilinmesi şarttır.tünelin uzunluğu ve oda sayısı ve bir birlerine olan konumları.bunlardan yoksun bilgi dibi görülmeyen derin göle girmekten daha ağırdır. bu tespitleri yapıncaya kadar sabırlı olmakta büyük faydalar var. bunları aştığın zaman yasal çalışmanı tavsiye ederim.
bu tip yerler hilti vs. malzemelerle ayları bulan bir çalışma ister.bunuda zihine yazıver. hilti ile bile zor kırılan çetin horasanlı yerlerle karşılaşacaksın. yazdığım bir kaç detayı bilmende fayda gördüm. selametle.

Bozkurtt

Kullanıcı
Abi risk çok hem banada bi tecrübe olur yanımda tanıdığım bilgili insanlar var beraber yaparız zaten yaparsak

Üst Alt