Üzerinde Tarih Yazılı Değirmen. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Üzerinde Tarih Yazılı Değirmen.

Abdullah313

Kullanıcı
arapcan güzel
evet tarih doğru halil ibrahimin meskeni diye yazıyor tarih 1264
Ustam, önce Mevlâ'ma sonra hocalarıma sonsuz teşekkürler ki bu acize, hem de en muteber usül ile, 700 yıllık ceddimin rahle-i tedrisât usûlü ile gece 3 den akşam 10 a kadar tam 5 yıl sarf, nahiv, akâid, tefsir, hadis üzerine emek verdiler... Bu sıcacık aile ortamındaki kardeşlerime diğer ustalarım gibi işaret okuma vs gibi yardımcı olamasam da böyle yardımcı olabilmek mutluluk ve gurur veriyor elhamdülillah. Bildiğim varsa yardımcı olur, bilemezsem hocalarıma okutup fedakarlık yapmak isterim.

İbn-i Abbas (Radıyallahu anh) anlatıyor:
Ben, Mescid-i Nebevi’de itikafa girmiştim. Bir adam geldi, selam verdi. Oturdu. Ona:
-“Ne oldu? Seni üzgün ve solgun görüyorum” dedim. Adam:
-“Evet, üzgünüm, ey Resulüllah’ın amcasının oğlu. Falanın bende alacağı var, fakat şu kabrin sahibinin hakkı (Hazreti Peygamber) için onu ödeyecek durumda değilim.” Diyerek dert yandı. Ben:
-“Senin için onunla konuşayım mı?” dedim. Adam:
-“İstersen” diye cevap verdi. Ayakkabılarımı giydim, mescitten dışarı çıktım. Adam:
-“İtikafta olduğunu unuttun mu yoksa?” diye sorunca, ben de:
-“Hayır, fakat aramızdan ayrılalı çok olmayan bu kabirde yatandan (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle bir söz duymuştum” dedim ve gözlerim yaşararak naklettim:
“Müslüman bir kimsenin yardımına koşup, onun ihiyacını karşılamak, on sene itikafta kalmaktan daha hayırlıdır. Kim, Allah’ın rızasını kazanmak için itikafa girerse, Allahu Teala o kimse ile Cehennem arasında üç hendek meydana getirir ve bu hendekler arası da mağriple meşrik (doğu ile batı) arası kadar uzaktır.” (Taberani; Beyhaki, Tergib: 2/272)

İtikafın mükafatı çok büyük ama kabul olma endişesi var. Belki de riya karıştı… Ama bir kardeşinin ihtiyacını giderirsen on sene kabul olunmuş itikafın mükafatını alıyorsunuz… (İtikafa girmeyin manası çıkmaz, Müslümana yardım etmenin mükafatı anlatılmaktadır)

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafkaslı

Vip Üye
se
Ustam, önce Mevlâ'ma sonra hocalarıma sonsuz teşekkürler ki bu acize, hem de en muteber usül ile, 700 yıllık ceddimin rahle-i tedrisât usûlü ile gece 3 den akşam 10 a kadar tam 5 yıl sarf, nahiv, akâid, tefsir, hadis üzerine emek verdiler... Bu sıcacık aile ortamındaki kardeşlerime diğer ustalarım gibi işaret okuma vs gibi yardımcı olamasam da böyle yardımcı olabilmek mutluluk ve gurur veriyor elhamdülillah. Bildiğim varsa yardımcı olur, bilemezsem hocalarıma okutup fedakarlık yapmak isterim.
eslamünaleykum
canım kardeşim eyvallah seningibi bilgili ve islam terbiyesi ve eğitimi almış arkadaşların bu sitede bulunması beni ziyadesiyle memnun etti İNŞALLAH ALLAH İLMİNİ VE HİLMİNİN ARTMASINI DEVAMINI TEMENNİ EDERİM
ilim kolay elde edilmez bu sitede senin gibi bilgisi olan insanların yönetim tarafından kısa sürede farkedileceğine eminim
ALLAH yar ve yardımcın olsın

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
sende normal gemiye bin mavran ustanın muhiti çok zengin

Üst Alt