Ustalar Tümülüs Olabilirmi? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Tümülüs Olabilirmi?

tilki410

Kullanıcı
145197979314213736286928563993462238436708n-1-dc227.jpg

RESİMLER BİRAZ SÖNÜK.
sağdaki kaya ya soldaki ağacın altında görülen kayamıdır.
üzerlerinde işçilik olduğu görünüyor. öyle ise resimleyiniz.resimler biraz daha kaliteli olabilseydi.
tavsiyem,sağını solunu karıştırmadan,karıştırılan yeride doldurarak yapısının bozulmamasına özen gösteriniz.
ikinci olarak,boşluk ve maden tespiti yapınız. netice arzu edilen bir değerde oluşursa, resmiyete başvurarak izin alabilirmisiniz deneyiniz. başka bir tasarruf akamete uğrayacaktır. selametle...

Merhaba ;
Sağda veya solda herhangi bir kaya yok işaretlediğiniz yerde üzerinde eskiden kazılmış yerler ve yeni kazılmış yerler var ama insana benzeyen bir heykel çıkarılmış diye duydum aslı varsa benim sorum şu bana önerebileceginiz boşluk ve maden testi için cihaz varmıdır yada sunu söyle bunu böyle yaparsan netice alırsın diye eğer kıymetli bişey varsa izin alıcam dogayı ve tarihi tahrip etmem hiç bir zaman teşekkürler.

tilki410

Kullanıcı
Tümülüs değil yükseltiye göre yigma yigma ya görede büyük resim çektiğin açı dan da olur değişik noktalardan çek istersen söyle yap tam tepesinde dur ortayi bul ön tarafını ve sağ tarafını tepenin bitim yerine kadar olc patika yol geçmesi lazım bi tarafından
Merhaba;
Çok kısa süre içinde resimleri istediğiniz yönde çekip tekrar atıcam patika yollar var tabi buranın hemen altında kayalıklar var değişik şekilde bir rivayete görede altından magaza olabilecegi deniliyor tabi rivayete göre teşekkürler.

tilki410

Kullanıcı
tümülüs olması için tepesinin huni şeklinde sivri olması lazım suya yakın olması lazım büyük olması lazım daha çok şey sayılabilir burası ya yıgmadır yada dogal tepeciktir
Merhaba ;
Timülüs olmasada yıgma olacagı kanatindeyim doğal olarak gözükmüyor dediğim gibi nesilden nesile gelen bilgi bu yaklaşık 200 metre den su var suya varmadan düzlük alan var yaşam alanı olabilecek sekilde teşekkürler.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Merhaba ;
Sağda veya solda herhangi bir kaya yok işaretlediğiniz yerde üzerinde eskiden kazılmış yerler ve yeni kazılmış yerler var ama insana benzeyen bir heykel çıkarılmış diye duydum aslı varsa benim sorum şu bana önerebileceginiz boşluk ve maden testi için cihaz varmıdır yada sunu söyle bunu böyle yaparsan netice alırsın diye eğer kıymetli bişey varsa izin alıcam dogayı ve tarihi tahrip etmem hiç bir zaman teşekkürler.
merhaba kardeşim.acil bir göz dr. una görünmem gerek.
arkadaşlarımız o kadar gerçeğe uygun yorumlar yapmışlar ki,
bir üyemizin yeri geldiğinde bir ustalarımızı aratmayacak tecrübeye haiz yorumları olduğunu görüyoruz.
tümülüs ,bazen doğal tepe gibi yerlerin kullanılması ile olabileceği gibi büyük bir kısmı doldurularak yapılan yerlerden oluşmuşsa ,
buraya da küçük kardeşi gözüyle bakılabilir.
buranın çok daha küçük olanı ile unutamadığım hatıram vardır.
ben acizane incelenmesini tavsiye ediyorum.
gerek boşluk olsun gerek maden tespiti ile arge ve cihazlar bölümünde bir çok konularımız mevcut.
ben çubukları tercih ederim. tecrübeli kullanıcı olursa, hem yapıtını hemde maden olup olmadığını çok rahat belirleyebilir.
dokunmama isteğim yerin deşifre olmaması ve yasal olmayan bir durumla karşı karşıya kalınmaması içindir.
umarım ve dilerim,gerçeği açığa çıkaracak bir tespiti yapma imkanınız olur. selametle inş

Üst Alt