Ustalar Yardiminizla Boşluklari Bulduk Yorumlariniza Ihtiyacim Var

beymenbusines

Kullanıcı
ıkızcelı ustam arazı okadar meyıllı deıl o resımden dolayı ole gozkuyor az mıktrda meyıl var resım bıraz yanıtmş olablır. Butun yorumlara acıgım sızın bılgılernızle ılerlıyorum herkesın gorusune ıhıtıyacım var olumlu olumsuz . Derinlık tespıtı konusunda nasıl yapılıcagı hakkında pek bılgım yok araştırdım ama çozemedım. pekı derınlık grişin nerden oldguuna yon vereblırmı? birde uzun dar olan boşluk ne olalbır?

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@beymenbusines ustam
Öncelikle başarılarının devamını dilerim
Çok güzel bir konu açmışsınız
Fakat
İlk konu mesajınızda büyük harf kullanmışsınız
Sizden ricam büyük harf kullanmamanız
Büyük harfi sadece göz rahatsızlığı olan üyelerimiz kullanabiliyor
Rabbim emeklerinizi boşa vermesin
Lütfen forum kurallarını okuyunuz
http://www.definemekani.com/forum/konular/forum-kuralları.2/

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ıkızcelı ustam arazı okadar meyıllı deıl o resımden dolayı ole gozkuyor az mıktrda meyıl var resım bıraz yanıtmş olablır. Butun yorumlara acıgım sızın bılgılernızle ılerlıyorum herkesın gorusune ıhıtıyacım var olumlu olumsuz . Derinlık tespıtı konusunda nasıl yapılıcagı hakkında pek bılgım yok araştırdım ama çozemedım. pekı derınlık grişin nerden oldguuna yon vereblırmı? birde uzun dar olan boşluk ne olalbır?
resimde yanılma yok. biz onu açar açmaz ne olduğunu anlamışız.

boşluk tespiti ve derinlik ölçme adlı sabit konum okunursa ,herkes rahatlıkla anlayabilir.

oda ile giriş derinliği elbette farklıdır. giriş odadan bayağı azdır. ve dardır. ortalama bir metre civarıdır.

uzun dfar olan yer ,ya yan yana mezardir yada ,bir kalıntıdır.. bunuda dediğim tarzda bakarak açıklığa kavuşturmak gerekir. odalarda veya mezarlarda bir simetri olur. şekilsiz boşluklar davaya hizmet etmez.

bir konuya açıklık getirelim. çalışma niyetinde olanlar mutlaka yasal yönü tercih etmeli. yorumlarımızı da bu çerçevede düşünelim lütfen.

beymenbusines

Kullanıcı
@beymenbusines ustam
Öncelikle başarılarının devamını dilerim
Çok güzel bir konu açmışsınız
Fakat
İlk konu mesajınızda büyük harf kullanmışsınız
Sizden ricam büyük harf kullanmamanız
Büyük harfi sadece göz rahatsızlığı olan üyelerimiz kullanabiliyor
Rabbim emeklerinizi boşa vermesin
Lütfen forum kurallarını okuyunuz
http://www.definemekani.com/forum/konular/forum-kuralları.2/
uyarınız için teşekkurler daha dikkatli olucam

beymenbusines

Kullanıcı
ustalarım yakınında boyle bır şey bulduk tümülüs e benzer bizimkisi tahmin üzerinde çubuklarımız boşluk gosterdı işaretledgm yerde yaklaşık 1 mtreye 2-2.5 mtre güney batıda kalıyor tam ortası deıgıl. Acaba buldugumuz boşluklar mezr, oda vb ne varsa onlarla baglantısı olablırmı, olmazsa da hangi dönem de yapılmiş bize bi işaret gostereblırmı ? komple gorundugu taşlarla kapalı. Konuyu açarken koymadım bağlantısı yoktur dıye ama bunu size gostermek ve sormak daha mantıklı. Buldugumuz işaret boşluklar buraya yurume mesfesyle 10 dk yaklşık 1km vardır dolşarak arazıden geldıgmız ıcın kuş bakışı okdar yoktur

ersan

Admin
uzun dar boslluk koridorun var bu koridoru bitkiye kadar takip et
bir tarafta buyuk bir bosluklan arslasacan ubur tarafta
bu bosluk birkerede kaybolacak deb\meki kaybolan yeren girisin var.

beymenbusines

Kullanıcı
uzun dar boslluk koridorun var bu koridoru bitkiye kadar takip et
bir tarafta buyuk bir bosluklan arslasacan ubur tarafta
bu bosluk birkerede kaybolacak deb\meki kaybolan yeren girisin var.
ersan ustam bitkiye kadar takıp et dedgın kısım kısa kenarmı? kısa kenarı gecınce mı boşluk cıkıcak?

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
öncelikle boşluk aldığın kısımların dışardan etrafında dolan giriş varsa verir yok eğer vermiyorsa üsten açacaksın bu zor olur fakat imkansız ddeğil... yer rahat çalışılacak yer mi ? ses olursa gelen gien olur mu ?