Ustalar Yorumlarınızı Bekliyorum !!! | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Yorumlarınızı Bekliyorum !!!

nicomedia_1

Kullanıcı
Bu resimler aynı bölgede .kayanın oraya gelince yön tayin edemiyorsunuz hiç bir yer gözükmüyor ve baya dik yamaç.Yukarıdaki kayanın yarısı kadar parçalarda mevcut.Yukarıdaki kırmızı daire içine aldığım ayı figürü doğal mı yoksa gerçek mi. kayada ufak balık oyması var oymanın olduğu kaya iki parça birbirine yapıştırılmış gibi 2-3m civarı olması lazım.bu kayanın yanındaki kayanın üzerindede yukardaki kayadaki gibi oyma mevcut.

Alfa Romeo

Kullanıcı
Cevap: Ustalar Yorumlarınızı Bekliyorum !!!

Kardeşim bir şeyler yazmışsın, galiba bahsettiğin yerle ilgili başka bir yerde var zannedersem, fotoların karışmış gibi ama ben hiç birşey anlamadım :D:D

TRUVA

Admin

Arkdaşın işaretlediği yeri tam göreyim. kayayı yarım yarım değil bütün ve geniş çek.mümkünse o yosunları bir temizleyip çekermisin.

star21

Kullanıcı

ilk resmin olduğu yerle ilgilen bir dikdörtgen oyma ve o oymanın içinde yaprak yani bir bayandan ve mezarından bahsediyor..birde yığma gibi yerden hafif yamaç olacak..

star21

Kullanıcı

bura yön falan vermiyor..olduğu yeri söylüyor.çevrede yığma yok ise yada tümülus.

nicomedia_1

Kullanıcı

son üç resim bu ana kayadan 30 ila 50 arası uzakta kalıyor.ilk resimlerdeki kaya dik bir yamaçta duruyor ve baya büyük.kayanın sol tarafından yamaç yukarıya doğru parça kayalarda mevcut ama toprak altında kalmış yarısı
üzerindeki yosunları temizlemeye gittiğimde detaylı geniş açıdan resimlerinide çekerim.
son üç resimdeki olan işaretler ayrı evet

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

son üç resimle ilgilen bence güzel bi boşluk tespiti sana yeri söyleyecektir fazla uzakta olacağınıda zannetmiyorum usta aynı kaya üzerinde yada hafif meğil verecek arazi yolunu tespit edeceğinden eminim.güzel bi oda mevcut bence.

KOMAGENE

Vip Üye

oda mezar yön işareti yoksa orada boşluk taraması yap

nicomedia_1

Kullanıcı

usta son üç resimdeki balık oyması gibi olan kaya çok enteresan aslında.kaya 2 veya 3 m genişliğinde iki parçadan oluşuyor.alt bölümdeki kaya daha büyük üstünede aynı boyutlarda kaya koyulmuş gibi çünkü kesitler o kadar belliki ayrı ayrı iki parça olduğu aleni.kayaların bulunduğu yer o kadar dikki bazı kayalar yukardan kayma bile yapmış.
-------
ilk resimdeki yerde ise kaya gerçekten muazzam büyük oda çok dik bir yamaçta duruyor.bu iki kayanın olduğu yere çıkarken patika yol filan yok malesef ve ya vardır ama otlardan dikenlerden kaybolmuştur.
-------
tekrardan gideceğim o bölgeye.istediğim şu nerelere dikkat etmem gerek ve gittiğimde ne yapmalıyım neleri yeniden fotoğraflamalıyım.

ufuk14

Kullanıcı

kayada kasa olasılıgı cok yüksek cok dikkatli izlenmelidir.saygılar