Ustalara Murç Izleri Ve Işlenmiş Taş | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalara Murç Izleri Ve Işlenmiş Taş

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
üstadım Ankara nın 6-7 tane büyük ilçesini düşün bu şahıs buraların önde geleni ve Ermenilerin lideri ve çiftliğinde ki evindeki damı düşün!
O zaman hedefteki obje muhtemelen en az 1 kazan sarı. Ciddiyim.
Çünkü bu özelliklere haiz bir ağanın evinin temelinden çıktı. Şahitli ispatlı. 1960 ların sonunda.
Kendi köyümüzde oldu bu olay eski ermeni rum karışık. Bulanlar ı tanıyanlar şöyle diyor" adamlar yiyecek ekmek bulamazdı millete ahırcılık yaparlardı, şimdi filanca memkeketin (şehir ismi vermiyorum) sayılı zenginlerinden oldular.
Konu teferruatlı uzatmayım.
Ev duruyorsa temele yoğunlaşmanı öneririm
Bunun gibi bildiğim 3 örnek daha var. İkisi temelden ki bunlardan biri şarap mahzeninin altından, diğeri ise yine mahzende ana kirişin içinden çıktı. Diğeri ise avlu duvarının ,evle birleştiği yer olarak biliniyor.
Ben olsam o taşla hiç uğraşmam üstad, ne eder eder iyi bir ci** haz la işe koyulurum.
Tabii resmi olarak.
Hadi Allah a emanet

Meltun

Kullanıcı
Yorum yapan arkadaşlar gereken izahatları vermişler.Söylenecek fazla bir şey yok ancak taşın üstündeki işaretler harita niteliği taşıyor.
Islatılarak fatoğraflanmasında fayda görmekteyim..Saygılarımla

xenon

Kullanıcı
Yorum yapan arkadaşlar gereken izahatları vermişler.Söylenecek fazla bir şey yok ancak taşın üstündeki işaretler harita niteliği taşıyor.
Islatılarak fatoğraflanmasında fayda görmekteyim..Saygılarımla

bu taşı ıslatıp çekme imkanı var fakat dünkü yayınlamış olduğum resimler detay için en güzel resimlerdi yeni resimleri ekliyorum detaylarıyla beraber

karanar

Kullanıcı

bu resimde F harfi birebir el işareti olarak görülüyor. gözden kaçmasın diye sarı ile işaretlediğim yerler detay olmakla birlikte yoruma değer.

bu resimde de kayanın üzeri özellikle kabartma yapılarak, tahminimizce arazinin kroki verilmiş. ve F yada U harfi bu işaret taşının çıkarıldığı nokta

Meltun

Kullanıcı
Sn;xenon
Evet bu resimler net olmasına rağmen üzerindeki bir kaç işaret atlanmış durumda örneğin 2 adet "x "2 adet 2 şer parmaklı" el " 1 adet "üçgen" gibi yanılgıya meydan vermemek için bilginize sunmuştum.Saygılarımla

xenon

Kullanıcı

bilhassa bu üçünü önemsiyorum. sen kayanın yerini biliyorsun.sana, bir iki saat zamana bir de ölmüş bir tavuğa mal olur.:D

ustam lafı bile olmaz karanar usta ile beraber yerinde gördük bu taşı bir önceki konumla alakalı bir taş bu taş o taşın yanında olan bir taştı o kanununda resmini ekliyorum son halini bir diğer nokta ise damdan eve girerken 3 basamak olsa gerek o merdivenin eve girişte sağ tarafı ve işaretlerin dağınık olması oldukça yoruyor insanı bunların hepsini bir araya toplayıp yorumlayabilmek gerekiyor komana usta önemli bir konuya değinmiş konu daha da derinlere gidiyor o yüzden her şey yazılamıyor kurallarımız gereği yalnızca araştırmaya devam etmek kalıyor bana erzurumluusta nında konuya dahil olup sistemlerle ilgili bilgileri aktarması bizleri 1 adım daha ileriye götürecektir düşüncesindeyim

Üst Alt