Ustalardan detaylı bir analiz sonuç nerede? | Define işaretleri ve anlamları

Ustalardan detaylı bir analiz sonuç nerede?

favoriturk

Kullanıcı
Merhaba
konu yer bir pınar kayıtlı bir bilgi bilgide derki pınarın taş duvar arkası 1 adım mesafe aşağıdaki resimlere numara verdim buradan da açıklamasını yapayım ona göre kontrol ederseniz. Domuza benzeyen taş ana kayanın üstü ana kaya ile karşısında 10 cm genişliğinde geniş bir delik var 1 metre yanlamasına uzunluğu iç derinliğini bilmiyorum, işin özü bilgi belge herşey ibaraler var ama sonuç yok dönem soygunumu yoksa biz mi bulamıyoruz son çıkan taşın anlamı nedir 170 cm de çıktı görüş ve değerlendirmenizi bekliyorum

1 numara: pınarın ilk hali
2 numara: Pınarın arka kısmı ilk görüntüsü
3 numara: Pınarın arka kısmı 2. görüntüsü
4 numara: Kalın bir V taşı yalak ağzıda olabilir belki
5 numara: Kalın V taşının yan kısmı hemen Göze gibi derin eskiden kazan denin yapı gibi
6 numara: Kazan gibi yerin önden görünüşü
7 numara: Kazan gibi yerin üstten görünüşü
8 numara: Kazan gibi yerin içi okla işaretlediğim yerden 9 numaradaki figür çıktı
9 numara: Bir birine yapışık 2 yap gibi gömülü arka kısmında bulunan oyuk veya kanal işareti gibi olan kısım dış tarafa bakar halde toprağın içinde gömülü taşın ön tarafı ise domuza benziyor.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    205.9 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.jpg
    2.jpg
    160.5 KB · Görüntüleme: 27
  • 3.jpg
    3.jpg
    321 KB · Görüntüleme: 25
  • 4.jpg
    4.jpg
    160 KB · Görüntüleme: 26
  • 5.jpg
    5.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 26
  • 6.jpg
    6.jpg
    151.4 KB · Görüntüleme: 26
  • 7.jpg
    7.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 27
  • 8.jpg
    8.jpg
    117.5 KB · Görüntüleme: 27
  • 9.jpg
    9.jpg
    141.8 KB · Görüntüleme: 29

Kader25

Admin
Bu tür bir tecrübem yok.
Malzeme derindeyse dedektör işe yaramaz, çubukçu lazım.
Kanaatimce çubukla metal tespiti yapabilen birisi bu alanla alakalı size net bilgi verebilmeli.

favoriturk

Kullanıcı
Bu tür bir tecrübem yok.
Malzeme derindeyse dedektör işe yaramaz, çubukçu lazım.
Kanaatimce çubukla metal tespiti yapabilen birisi bu alanla alakalı size net bilgi verebilmeli.
Çubukla tespit edildi ancak çakmak taşı var kayalarda mutemelen çubuk onu gördü, cihazlada bakıldı yer altı boşluk ve değerli metal aleti ancak boşluğu aldık domuz figürü çıktı ondan sonra sinyal yok hep çakmak taşlarına ötüyor

tuarec

Kullanıcı
kayalarda bir işlem var daha önce alınmış olma ihtimali olabilirmi acaba

Reedmann

Kullanıcı
Bu açtığınız yer kuyu için yapı taşı olmasın Parça parça çıkmış

favoriturk

Kullanıcı
Bu açtığınız yer kuyu için yapı taşı olmasın Parça parça çıkmış
Kuyı değil pınar burası kayıtlı yer bilgisi belgesi var muhtemelen burası sı gözesi ancak en son çıkan domuz figürü ve üzrinde kanal işareti var bunu çözmeye çalışıyorum

atmaca

Kullanıcı
evet son resim domuz.belge şifrelidir

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kuyı değil pınar burası kayıtlı yer bilgisi belgesi var muhtemelen burası sı gözesi ancak en son çıkan domuz figürü ve üzrinde kanal işareti var bunu çözmeye çalışıyorum
Bu şekilde işin akıbetinden bir adım öteye varmak hasbel nasibe selam durmaktır. Madem belgelidir madem şifrelidir bir vesikası var dilerseniz koyun ortaya ben size belgenizdeki vesikaya dayanarak doğru açıklamasını yapayım. Bunun için yer mekan bildirmenize de gerek yok. Ben sadece size belgenizin doğruluğuna dayanarak açıklamasını yaparım. Diğer türlü bu sunduklarınız sadece uğraştır. Muhakkak bir anlamı vardır ama devamı vardır yoktur bilinmez buda sizi haksız emeğe ziyana sürükler. Bu sebeptendir ki belgeniz daha açık konuşayım haritanız var ise size işin asliyeti daha hızlı kavuşur. Tılsım varmıdır koruyucu varmıdır işlemde ne tür adımlar kullanılmış bunlar haritada bir bir anlatılmakta. Ama bir figür ama bir işaret ile. Şöyle ki bir belgede mantığın çözemediği bir işaret vardır alakasız gibi gelir oysaki bu işaret günün yel vaktini ve yelin yönünü saatini tağin eder. Yani bu sadece binlerce örnekten biridir.
Su gözesi demişsiniz alakası olmayabilir
Pınar demişsiniz alakası olmayabilir
Yani bir yerde su belirtisi olması size bu ifadeleri her zaman kazandıramayabilir. Yine de hakkınızda hayırlısı İnş’ALLAH. Selametle. 🤚