Ustalarım Bakarmısınız | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarım Bakarmısınız

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bina harabeye dönmüş.yıkılıyor.
hiç bir arkadaşım üzerine alınmayacak. bir kaç cümlede ben ilave etmek istiyorum.
eski binaların bir kısmında ,taş dolguların tutması için,kapı ve pencere üstlerine ahşap kayıt atılır ve taşlar onların üzerine yerleştirilirdi.
zeminde görülen kayaların bir kısmı dolgu taşlarını düşmesinden kaynaklanan bir durum.
gövdedeki büyük kayalara ve el işareti olana bakalım. bir birinden hiç farkı varmı.
kaya orjinal yerinde. bu benim düşüncem katılmayabilirsiniz.
bu işaretin şuyu varsa buyu varsa,ki olmalı, bu işaretli kayanın yerinde olduğu kabulüyle ,konu sahibi arkadaşımıza ,nasıl tavsiyelerde bulunabilirsiniz. bu arkadaşımız nereye bakmalı veya nasıl bir hesapla hedefi tespit etmeli.
el para olduğuna göre,alır iznini açar.

saddosa

Kullanıcı
Ustalarım Arkadaşım Oranın Kilise Yeri Olduğu Söylüyor kendisiyle O Yer Hakkında Ayrıntılı Bir Konuşmamız Olmadı Olduğu Zaman Yine Sizlerle Paylaşacağım Verdiğiniz Bilgilerden Dolayı Çok Teşekkür Ediyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
İkizceli ustamin soylediklerine gore dusunecek olur isek ki bu yapi kilise kalintisi ise bu kilisede bas parmagi goremediim icin soyluyorum dort stun var ve bu stunlardan sag ikincinin etrafi bosluk vermek zorunda bu soyledigim enlem olarak bas parmagi hayali centikli var sayarsakta bas parmak mihrap dir ve papaz mezaridir sonrasida bir bos bir dolu seklinde kapali yeralti odasina ulasilir bas parmakta centik buyuk ise kilise mihrabina dogu yonunden disaridan bakan kuyu olmalidir ki kuyuya en yakin ulu agac aranmalidir saygilarimla

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Son olarak eski oren kiliselerinde kuyularda kiliseye birsey olur ise diye kuyunun iki ila ucuncu sira taslarinda gizli bolme bulunur buradada var ise bakmskta yarar vardir butarz oren kiliselerine izin cikmamaktadir ve kacsk "Yasak Kelime" cezasi cok buyuktur temennimiz o tasin buraya ait olmamasindan yanadir

babahalit

Usta
Kullanıcı
el,,kilısenın,,karsı,tepesındekı,,zıyaretı,ısaret,,edıyor,,,mesafe,500m,,sor,zıyaret,,agac,varmı,,altında,kaynak,olmalı,zıyarete,gelmeden,,eger,yok,dersen,dereye,in,2derenın,catallastıgı,yerde,,,suyu,2,bolen,tas,varmı,sor

Üst Alt