Ustalarim Bunlar Hakkinda Yorumlarinizi Almak Isterim | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarim Bunlar Hakkinda Yorumlarinizi Almak Isterim

Ayaz42

Kullanıcı
Valla kardesim resim bulanik mi yoksa gece yarisi ben mi bulanik gormeye basladim. Acaba anlatmak istedigini tam yazarsan sevinirim. Tesekkurler.
Ustam resmı yakınlaştırdıkça pikseli bozuluyor dagınık bı hale gelıyor ama yukledıgın resımlerın sondan 5. Fotografta arkadaki kayanın ustunde bulunuyor kucuk bisey var gıbıme geldı tam cektıgın yöne dogru bakıyor yoksa sadece bana mı oyle geldi bı kontrol edıp ustalara arz edersen belkı bı anlamı vardır kardeşim saygılarm la .

muratbzk

Kullanıcı
Ustam resmı yakınlaştırdıkça pikseli bozuluyor dagınık bı hale gelıyor ama yukledıgın resımlerın sondan 5. Fotografta arkadaki kayanın ustunde bulunuyor kucuk bisey var gıbıme geldı tam cektıgın yöne dogru bakıyor yoksa sadece bana mı oyle geldi bı kontrol edıp ustalara arz edersen belkı bı anlamı vardır kardeşim saygılarm la .
Tesekkurler.

ertug

Kullanıcı
ikinci resimdeki taşın sol baş tarafına bak orda yatan adamın yüzünü göreceksin zemin altı mezar odası oymanın önünden tünelli girişi var yüzün sağındaki çatlağı takip edersen direk oymanın altına geliyor çubuklarlan okeylemen gerekiyor saygılar

muratbzk

Kullanıcı
ikinci resimdeki taşın sol baş tarafına bak orda yatan adamın yüzünü göreceksin zemin altı mezar odası oymanın önünden tünelli girişi var yüzün sağındaki çatlağı takip edersen direk oymanın altına geliyor çubuklarlan okeylemen gerekiyor saygılar
Tesekkur ederim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
v0pkdy.jpg

temizlediğin yer. burada bir şey görmedinmi.
p0xdqo.jpg

Ertuğ ustanın tarif ettiği yer.geniş açılı araştırabildiğini sanmıyorum
69rgqv.jpg

arkadaşlarımızın yorumları değerlendirilebilecek kapasitede.
bölgede çok yer var kardeşim. mezarlık bölgesi. bunların içinde odası olanlarda var. son resimde görülen yerler altın üste ve görülen ön devamına doğru bir çok nokta tek karede görülmekte.
önemli olan bilhassa göz benzeri yapılmış noktaların karşılığında malzeme noktaları çıkabilir. bunların tespit edilebilmesi gerekir. belki kolay bir yer çıkabilir.yoksa bunların hangisini açacağına karar veremez insan. ancak bir malzemeli oda tespit edilebilir ve kişi emin olabilecek bir seviyede kendine güveniyorsa belki. yoksa oda işçilikleri ağırdır.yakınsa havalar ısınıyor bir piknik yapılabilir.selametle.

muratbzk

Kullanıcı
v0pkdy.jpg

temizlediğin yer. burada bir şey görmedinmi.
p0xdqo.jpg

Ertuğ ustanın tarif ettiği yer.geniş açılı araştırabildiğini sanmıyorum
69rgqv.jpg

arkadaşlarımızın yorumları değerlendirilebilecek kapasitede.
bölgede çok yer var kardeşim. mezarlık bölgesi. bunların içinde odası olanlarda var. son resimde görülen yerler altın üste ve görülen ön devamına doğru bir çok nokta tek karede görülmekte.
önemli olan bilhassa göz benzeri yapılmış noktaların karşılığında malzeme noktaları çıkabilir. bunların tespit edilebilmesi gerekir. belki kolay bir yer çıkabilir.yoksa bunların hangisini açacağına karar veremez insan. ancak bir malzemeli oda tespit edilebilir ve kişi emin olabilecek bir seviyede kendine güveniyorsa belki. yoksa oda işçilikleri ağırdır.yakınsa havalar ısınıyor bir piknik yapılabilir.selametle.
Ikizceli ustam yorumlarin cok tesekkurler oncelikle. Kendi capimda cubukla konulardan edindigim tecrubeyle bakmaya calistim. Ilk resimde bos odalar var tahmin ettigim ama orda resimde gozukmeyen cok ufak murc izleride vardi sirali.Cubuk bosluk verdi sadece.
Valla 2.resimdeki yuz ifadesini simdi goruyorum iste oraya yakin yerde bosluk ve cubuk dogruysa gumus verdi ama iyice bakilmasi gerekiyor galiba.
Son resimdede oda ve degerli verdi ama olaya tam hakim olamadigim icin guzelce piknik yaparak bakmak gerekiyor. Sunuda yazmayi unutmusum hemen onunde dere var. Yorumlar icin tekrardan tesekkurler.

muratbzk

Kullanıcı
ikizceli ustam işaretlediğiniz iki resim yanyana arada ortalama onbeş metre uzaklikta ve hemen hemen ayni hizada belirtmek istedim. Saygilar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
yakın olması neticeyi değiştirmez. nasıl bizler mezarlarımızı bir birine yakın yapıyorsak,demekki uygun görülmüş .zaten bir çok yerde çıkacak demiştim. bölgeyi geniş araştırırsan daha rastlayacakların olacak.
kayalar üzerinde çizmediğimiz bulguları gördük. hatta diğer resimlerde çizmediklerimizde de görünüyor.
biz bölgenin önemini belirttik ve bir iki resim üzerinde ise olması gerekenleri belirtikki diğerlerinede bunlar örnek olsun istedik.
yeni başlayan biri olarak boşluk ve maden tespiti yapmanız hem hayret veriyor hemde takdire şayan görünüyor. bende senin adına duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim.
yalnız malzeme verir dediğim durumu sen kendince belirlemişsin. çok güzelde,bu tespiti ne ile ve nasıl yapıyorsun bilmiyoruz.cinslerini de ayırabilmen doğruysa şapka çıkarılır. bunları yüzeysel olarak belirlemiş olmalısın ki emin yazmışsın. bunu kesin yapabilen seviyeye gelmişsen tebrik etmek isterim sene çubuk kullananlar dahi bu başarıyı sağlayamıyor. bazıları müstesna.açıklamanı istemiyorum. sen emin ol yeter.
bu konuda sana sadece bir tavsiyede bulunmak isterim.eline m boyunda yumuşak çok dişli bir kablo al.tespit ettiğin yerlerin derinliğini ölçmen yapıtların işçiliği hakkında bilgilendirecektir.
giriş farklı tünel ve oda daha ayrı derinliklerde olur. giriş derinliğini tam olarak bilinmesi gerekir ki tünel başlangıcı belli olsun kaçırılmasın.
yanındaki oğlunsa senden daha yakışıklı maşaallah. ALLAH ömrünüde güzel eder inşaallah.selametle.

Üst Alt