Ustalarim Görüşlerinizi Bekliyorum | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarim Görüşlerinizi Bekliyorum

david07

Kullanıcı
Ustalarim şu fotoğraflara bakıp görüşlerinizi bekliyorum. Niye çevreyi çekmedin derseniz kayanin hemen karşısından yok geçmiş ve kenarlarada hafriyat dökülmüş o yüzden ceksemde birşey çıkacağını hiç sanmıyorum kendim detaylida inceledim zaten. Kayanin duruşuna dikkat ederseniz kapak izlenimi veriyor sanki burada kasa var. Bu kayayı aşağıya indirdikten arkasından bir kaya daha çıktı 2 resim ekleyeceğim görüşlerinizi bekliyorum.

ZZa703.jpg

vbl5Lv.jpg

ld8jWQ.jpg

Kayanin üzerinde bu tarz kayanin içerisine doğru giren bir havalandırma deliği gibi birşey de var buraya ateş yaktık dumanin çıktığı herhangi bir yer göremedik. Fotoğrafları buldukça ekleyeceğim konuya.

DPr4pm.jpg

Son düzenleme:

MAVRAN

Super Moderatör
Dumanı çıkması için yukarıda başka bir havalandırma olmalı. Burası aşağıda veya kapalı bir yerin havalandırması ne kadar ateş yaksanız duman içeri gitmez özel bir aparat olmalı. Toprağa yakın olan yeri yakından inceleyin ve resimleyin gördüğüm boş yer değil. Eğer şu havalandırma bu kayalıklarda ise düşündüğümde yanılmıyorum. Kalın muhabbetle.

david07

Kullanıcı
Dumanı çıkması için yukarıda başka bir havalandırma olmalı. Burası aşağıda veya kapalı bir yerin havalandırması ne kadar ateş yaksanız duman içeri gitmez özel bir aparat olmalı. Toprağa yakın olan yeri yakından inceleyin ve resimleyin gördüğüm boş yer değil. Eğer şu havalandırma bu kayalıklarda ise düşündüğümde yanılmıyorum. Kalın muhabbetle.

ustam sonuncu resimdeki ,,havalandirma,,deli denen yer bir kaya mezar oyma isareti tam bu delik dedin yere uste az dikatli bakman gerikiyor nedense bu delin ustunde 1--2 mt arasi girisi olmali usten asaya dogru.

kapak gibi duran kaya oraya oturtulmuş olabilir daha sonra ağaç köklrinin sikişip geri itmesiyle belirgin hale gelmiş gibi havalandirma kayanın neresinde duruyor acabaa?

Hepinizin görüşleri için çok teşekkür ederim. Kayada ki havalandırma kırmızı ile işaretledigim alana denk gelmekte. Fotolarda tam olarak belli olmuyor.MAVRAN ustam aynen ddiginiz gibi bu havalandırma bu kayalar da bulunuyor. Ayrıca eteklerinde küçük yuvarlak oymalarda mevcut fotolarda belli olmuyor. Ayrics hocam ateşi demir gibi bir çubuğa taktığımız şey ile içeriye soktuk yinede dumanin çıktığı yeri bulamadık.
Ersan ustam kayanin arka tarafı uçurum lakin kaya yüzeyine dikkatli bakarsanız sanki her tarafı açılabilecek gibi sanki.
Defineci** ustam sanmıyorum ağaçların geriye ittiğini çünkü ağaçların koku o kadar kalın değil bir traktör araciligiylada biz bu kayayı indirdik.

1L3G35.jpg

MAVRAN

Super Moderatör
Hepinizin görüşleri için çok teşekkür ederim. Kayada ki havalandırma kırmızı ile işaretledigim alana denk gelmekte. Fotolarda tam olarak belli olmuyor.MAVRAN ustam aynen ddiginiz gibi bu havalandırma bu kayalar da bulunuyor. Ayrıca eteklerinde küçük yuvarlak oymalarda mevcut fotolarda belli olmuyor. Ayrics hocam ateşi demir gibi bir çubuğa taktığımız şey ile içeriye soktuk yinede dumanin çıktığı yeri bulamadık.
Ersan ustam kayanin arka tarafı uçurum lakin kaya yüzeyine dikkatli bakarsanız sanki her tarafı açılabilecek gibi sanki.
Defineci** ustam sanmıyorum ağaçların geriye ittiğini çünkü ağaçların koku o kadar kalın değil bir traktör araciligiylada biz bu kayayı indirdik.

1L3G35.jpg
@david07 umarım çubuk kullanmayı biliyorsunuz boşluk ve değerli testi yaparsanız umarım doğru girişi bulursunuz. Bir şekilde arkadan kayanın resmini çek. yinede dikkatli ol güvenliğe dikkat et.