Ustalarım Ilk Tecrübem Kafam Karıştı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarım Ilk Tecrübem Kafam Karıştı

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
saol ustam bırakmak üzereydim burasını doğal biryer olduğunu söleyen çok artınca soğumuştum buradan teşekkür ederim yorumlarınız için
Ustalarımızın doğal dediği yerler, kayalardaki çatlaklar olsa gerek. Bunlar bana görede doğal.
Tabiat şartları yıllar içinde böyle sanki insan elinden çıkmış izlenimini veren bir çok şekiller meydana getirir. Bu sekillerden manâ çıkarmaya kalksak buna ömür yetmez.
İşte bunada kaya falcılığı deniyor.
Yıllar geçtikçe edinilen tecrübe ve bilgi ile, artık arazideki bu tip şekillerin insan elindenmi yoksa tabiat şartlarında mı oluştuğu anlaşılır hale geliyor.
Önceki mesajımda es gectiğim bir mevzuyu hatırlatmamda fayda var sanırım.
İşçiliği ağır bir yer.
Selametle

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
saol ustam bırakmak üzereydim burasını doğal biryer olduğunu söleyen çok artınca soğumuştum buradan teşekkür ederim yorumlarınız için
Komana ustanın söylemlerini dikkate almanı tavsiye ederim,Bence yerin çok güzel ve gözatmayla dahi işçilik ve işaretler beni bul diyor,Üzerinde çalışılması lazım,Hayırlı olur İnşaAllah

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
gökhan kardeş,
üç yerin önemli.
şelale,
komana ve fatih ustalarımızın değindiği yerler,
birde havalandırma tabir ettiğin yer.
tavsiyem,sana yakın yerler ise ve işlerini aksatmadan,gitme imkanın varsa,her birini ayrı ayrı, bir kaç yönden ,kayanın kendileri dahil, toprakla birleştiği ön kısımlar dahil açıklarından görülebilecek tarzda fotolandırıp,ayrı konular halinde açmalısın. bu sayede, konu tam anlaşılır hale gelir. bilhassa iki yerdeki mezar odaları ,araştırmaya değer kalitede. sağlıcakla.

gokhan16

Kullanıcı
teşekkür ederim ustam açıkcası yer keşif için biraz sıkıntılı malum yaz geldi şelale biraz ilgi çekiyor, keşif yapmak riskli olabilir, ben bursa da yım yer samsunda bir kere gittik fotoladık orada ki adaşım dan detaylı fotoları isteyeceğim, aklımda zaten 2 3 tane nokta var , ama dediğim gibi biraz göz önünde olduğu için nokta atışı yapabilirmiyim diye siz değerli ustalarımın yorumuna başvurmak istedim . değerli bulmanız sevindirici burada paylaşılanlar ve son bir kez gidip tam tespit yapabilirsem ( ersan usta gibi bi çıbıkçı lazım : ) :) su olduğu için zor oluyor boşluk bulmak ) millet yazı bekliyor biz kış başını beklicez artık :) :) saygılar sevgiler selametle kalın :)

Üst Alt