Ustalarım Yorumlarınız Nedir?

MAVRAN

Super Moderatör
Ustam diğer tarafda göz yok
img3483.JPG

Eminmisin kardeşim ben tlf bakıyorum sanki var gibi. Birde baktığı yönü sormuştum birşey yazmadın. Yakınlarda su kaynağı varmı. Ve birşey daha bu yer harman yeri mi.

Son düzenleme:

wolf_52

Kullanıcı
ustalarım gerken yorumları ve olaslıkları güzel izah etmişler, ilaveten bende bir kaç şey ilave etmek isterim, burda benim gördüğüm kafasını toprakdan çıkarmış bir yılanın olmasıdır yani yuvası burda , üstündeki oyması 2 adet odasının olduğnu söylüyor, çok sıtatülü birisi olsa gerek bu kadar büyük bir koryucu senbol sıradan sıtatülü birine yapmazlardı, küçük çarpı olan ksımda yoklamakda fayda var orda sanki gizlenmiş kasacık var der gibi, giriş ise çenesinin altından olur, ağır ve zahmetlidir, herkez başaramaz..
yılan.JPG

bu 2 ci resim ise entersan burda 2 yılanmı var yoksa sadece yumurtayı sarmalamış 1 yılanmı? mavi çenber içine aldığım nokdayı daha yakından görmekde fayda var 2 yılansa kıral ve kıraliçe mezarları gibi sıtatülü mezarlardır, ve kuyruklarının bitişindeki yerleride net görsek iyi olurdu, tek madalyon harita parsı çıkar, bu taşıda es geçme tahrip etme cihaz muhakak tutasınız, ve burda kesişen ne var kuru dere ?? sulu dermi?? yoksa düşük ihtimal patika mı?? kesişme nokdasının x yaptığı yer önemli
yılan2.JPG

memati43

Kullanıcı
Eminmisin kardeşim ben tlf bakıyorum sanki var gibi. Birde baktığı yönü sormuştum birşey yazmadın. Yakınlarda su kaynağı varmı. Ve birşey daha bu yer harman yeri mi.
Ustam ben göremedim.Sanki arkası diğer tarafla alakasız gibi.sol tarafdan çekilen resim bariz belliyken sağ tarafının resmi sanki farklı.son kafa resminde sanki ağız yukardaki çizgi, göz ise o oda aşşagıda ve kapalı gibi doğru yorumladıysam eğer...Baktığı yön güney -doğu.Su kaynağı varmı bilmiyorum.Bölge güzel geldiği için inip resimlemiştim.Havada kararacaktı yolum uzun diye oyalanamamıştım.Yer harman yeri ustam.Baktığı yönün yaklaşık fotosu...
img3467.JPG

memati43

Kullanıcı
ustalarım gerken yorumları ve olaslıkları güzel izah etmişler, ilaveten bende bir kaç şey ilave etmek isterim, burda benim gördüğüm kafasını toprakdan çıkarmış bir yılanın olmasıdır yani yuvası burda , üstündeki oyması 2 adet odasının olduğnu söylüyor, çok sıtatülü birisi olsa gerek bu kadar büyük bir koryucu senbol sıradan sıtatülü birine yapmazlardı, küçük çarpı olan ksımda yoklamakda fayda var orda sanki gizlenmiş kasacık var der gibi, giriş ise çenesinin altından olur, ağır ve zahmetlidir, herkez başaramaz..
yılan.JPG

bu 2 ci resim ise entersan burda 2 yılanmı var yoksa sadece yumurtayı sarmalamış 1 yılanmı? mavi çenber içine aldığım nokdayı daha yakından görmekde fayda var 2 yılansa kıral ve kıraliçe mezarları gibi sıtatülü mezarlardır, ve kuyruklarının bitişindeki yerleride net görsek iyi olurdu, tek madalyon harita parsı çıkar, bu taşıda es geçme tahrip etme cihaz muhakak tutasınız, ve burda kesişen ne var kuru dere ?? sulu dermi?? yoksa düşük ihtimal patika mı?? kesişme nokdasının x yaptığı yer önemli
yılan2.JPG
Ustam son yorumuzdaki taşa ait malesef tek foto var.Haklısınız ayrıntılar için gerekli.Tam ortadaki ek gibi olan çizgi yanındaki küçük parçada bile devam ediyor.Belki onunla bütün bilemiyorum.Üzerindeki kabartma çarpı gibi geldiği için fotoğrafını çekmiştim.Arkadaşlar kafanın baktığı yönün devamında aşşağıya doğru kesişen patika var diyorlar ama ben bakmadım.

memati43

Kullanıcı
Değeli ustalarım kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Verdiğiniz bilgiler çok kıymetli.Eminim pek çok arkadaşada benzeri yerler için ışık tutacaktır.En azından yorumlarınızla eksik fotoların yönleri ve önemi ortaya çıkıyor.Elinize dilinize sağlık.

MAVRAN

Super Moderatör
Şimdi senin yapman gereken şey o yere bir sefer daha gidip sorulanlar doğrultusunda resimleme yapman ve yeri gezip bölgene tam hakim olmak. Civarda su kaynağı, şal taşı gibi taş , batika yol gibi yerleri araştır. Arayacağın sal taşı gibi taş bu düzlüğün yukarısında olacak veya yerde büyük bir kaya çevresi murcla kanal açılmış olacak bir yerinden biriken suyun akması için bir yer olacak varmı sana zahmet bir bakıver . ALLAH yardımcın olsun. Kalın muhabbetle.