Ustalarım Yorumlarınızı Bekliyorummmm.... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarım Yorumlarınızı Bekliyorummmm....

karanar

Kullanıcı
hayır o değil; sakata gelmeyelim de.:D:D:D
şu ikinci resimdeki oymayı biraz etraflı çekseydin iyiydi kardeşim. görünen tek işaret orada gibi. bu zaviyeden oymanın büyüklüğü ve niteliğini anlayamıyorum.
son resimdeki kayayı siz ıslatmadıysanız oradan uzak durun. su birikmiş orada, tehlikeli olabilir. 2. ve sonuncu resimleri detaylandırırsan çok daha iyi olur.saygılarımla.

XxXxX

Kullanıcı
hayır o değil; sakata gelmeyelim de.:D:D:D
şu ikinci resimdeki oymayı biraz etraflı çekseydin iyiydi kardeşim. görünen tek işaret orada gibi. bu zaviyeden oymanın büyüklüğü ve niteliğini anlayamıyorum.
son resimdeki kayayı siz ıslatmadıysanız oradan uzak durun. su birikmiş orada, tehlikeli olabilir. 2. ve sonuncu resimleri detaylandırırsan çok daha iyi olur.saygılarımla.
biz ısladık ustam horasan taşımı diye bakmak için

karanar

Kullanıcı
ıslak kayanın da beyüklüğü belli olmuyor. yer sana uzak değilse tekrar detaylı fotolarsan, daha sağlam yorumlar alırsın.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
lzg1bJ.jpg

İşaretlediğim yere bir tokmakla yokla boşluk sesi alacaksındır,Gözün baktığı yeride ihmal etme,Kayanın altından girişli yerde olabilir,Boşluk ve değerli maden testi yapmanı tavsiye ederim

Son düzenleme:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu gerçek bir kertenkeleye benziyor. Kabuğu kırılmış kaplumbağa da olabilir ama baş ve ayak kısmı daha çok kertenkeleyi andırıyor. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak devam edelim. Baktığı istikametinde soldan sağa bir yay çizerek ön arazi kısmında araştırma yapıp farklı bir kaya aramalısın. Defineci gözüyle bu hemen farkedilir. Bunu bulup resimlersen ona göre diğer tespitleri yspabiliriz. Ama illa resim.
Kalp evet kalp diyebilirim . Aynı yerdemi uzaklığı yönü bunlar hakkında detaylı bilgi lazım. Ayriyeten kayadaki oyma ile kalbin bağlantısı nedir? Aynı kaya üzerindemi alttamı üsttemi.? Bunlarında bilgisi gerekiyor. Sağı solu detaylı fotolarla sonuç alınabilecek bir yerdesiniz. Kalbin mezarını bulmak için boşluk uygulamasıda olmassa olmazdır. Bunu yapamassan sonuç alman nerdeyse imkansızdır. Kertenkele ye zarar verilmemesi adına yapılacak bir işlemi şimdilik mahfuz tutuyorum. Erdem usta biraz yaklaşmış. Kolay gelsin

XxXxX

Kullanıcı
Bu gerçek bir kertenkeleye benziyor. Kabuğu kırılmış kaplumbağa da olabilir ama baş ve ayak kısmı daha çok kertenkeleyi andırıyor. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak devam edelim. Baktığı istikametinde soldan sağa bir yay çizerek ön arazi kısmında araştırma yapıp farklı bir kaya aramalısın. Defineci gözüyle bu hemen farkedilir. Bunu bulup resimlersen ona göre diğer tespitleri yspabiliriz. Ama illa resim.
Kalp evet kalp diyebilirim . Aynı yerdemi uzaklığı yönü bunlar hakkında detaylı bilgi lazım. Ayriyeten kayadaki oyma ile kalbin bağlantısı nedir? Aynı kaya üzerindemi alttamı üsttemi.? Bunlarında bilgisi gerekiyor. Sağı solu detaylı fotolarla sonuç alınabilecek bir yerdesiniz. Kalbin mezarını bulmak için boşluk uygulamasıda olmassa olmazdır. Bunu yapamassan sonuç alman nerdeyse imkansızdır. Kertenkele ye zarar verilmemesi adına yapılacak bir işlemi şimdilik mahfuz tutuyorum. Erdem usta biraz yaklaşmış. Kolay gelsin

kardeşim o oyma kalbin hemen üstünde

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Tahmin ettiğim gibi. Oyma ve kalbin hemen önünden başlayarak incelemelerini bizlerle paylaşırsan adım adım sonuca gideriz. İşaretlere yakın etrafta kayalık alanlara yoğunlaşmanı öneririm. Horasan lı bir kapama yer bulabilirsin. Statülü bayan mezarı veya bununla beraber aileside ihtimal dahilinde.
Kertenkele ile ilgili yapacağın işlem belli ön tarafta adeta sırıtan ben burdayım diyen bir kaya olacak. Kayanın altına doğru taş dolgu olur ağır işçilik lidir.

Üst Alt