Ustalarim | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarim

Ayaz42

Kullanıcı
Degerli ustalarim yardiminiza ihtiyacim var bunlar neyi ifade ediyorum yorumlarinizi bekliyorum
image-70b5a.png

image-4e673.png

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
hokkabaz kardeşim bu resimler bir yerdenmi senin çekiminmidir.
dokunulan yere konuşmam ama,
image-70b5a-50caf.png

çok şey ifade eden bulgu. bir kaç ayrı noktasıda var. mezarından odasına kadar.
sana ait bildiğin yer ise,işaretlediğim ok istikametlerinin geniş açılı fotoğraflanması gerekir.

Ayaz42

Kullanıcı
Bu kaya uzerindenmi fotograflamam gerekio ustam

Ayaz42

Kullanıcı
Kurdun baktigi yermi wolf ustam ? Ikizceli ustamin cizdigi yer yani ?

ikizceli

Vip Üye
Ikizceli ustam resimler benim cekimim dun cektim ok cevresindeki kayalarda da farkli isaretler ver
harika. bazı arkadaşlar başkasına ait görüntülere yorum istiyorlar.
resim aldığın yerin arkasına geç. bulguyu diğer yöndende bir görelim. sonra her iki yandan işaretlerin olduğu kısmın iki taraftan ön açıklarınıda görecek şekilde sağlı sollu çekersin.bunlar bir birine bağlantılı,yani yan yana getirilince alanı tamamlayacak şekilde yakın ve biraz da açıklarına doru olsun.zaten ön ve sol kısımlarında setli yada kayalıklı yerler olmalı. onlarda dikkatini çeken el işçiliği görünmlü traşlanma murç iz<i vs. de olabilir. inceler ve resimlersin. resim almaktan korkma . çünkü bir kaç nokta olacak. biri girmezse bir diğeri görüntüye girebilsin. hatta resim aldığın yerin 8-10m kadar gerisine gel bu kısmı ve önünü geniş açılı görelim. kolay gelsin.mesajladıktan sonra gördüm. ok istikametlerinde başka işaretler var yazmışsın.boşuna o yönleri tarif etmedik. sende iyi fotolarsan tadından yenmez. tabiiki senin için.
tekrar bir iki cümle yazacağım.çok yer çokta bulgu görüyoruz.burası gibi hoşuma giden az çıkıyor. çokta gençsin. eğer dokunulmamışsa boşluk ve madsen tespiti yapabilecek tecrübeli birini bulabilirmisin. son olarak,benim illerime bak bana yakınmısın. yakınsan özel mesaj atıver.belki özel bilgiler verebilirim.

Son düzenleme:

Ayaz42

Kullanıcı
harika. bazı arkadaşlar başkasına ait görüntülere yorum istiyorlar.
resim aldığın yerin arkasına geç. bulguyu diğer yöndende bir görelim. sonra her iki yandan işaretlerin olduğu kısmın iki taraftan ön açıklarınıda görecek şekilde sağlı sollu çekersin.bunlar bir birine bağlantılı,yani yan yana getirilince alanı tamamlayacak şekilde yakın ve biraz da açıklarına doru olsun.zaten ön ve sol kısımlarında setli yada kayalıklı yerler olmalı. onlarda dikkatini çeken el işçiliği görünmlü traşlanma murç iz<i vs. de olabilir. inceler ve resimlersin. resim almaktan korkma . çünkü bir kaç nokta olacak. biri girmezse bir diğeri görüntüye girebilsin. hatta resim aldığın yerin 8-10m kadar gerisine gel bu kısmı ve önünü geniş açılı görelim. kolay gelsin.mesajladıktan sonra gördüm. ok istikametlerinde başka işaretler var yazmışsın.boşuna o yönleri tarif etmedik. sende iyi fotolarsan tadından yenmez. tabiiki senin için.
Daha detayli resim cekecegim ustam Oldugu yer tamamen kayalik sayilir 4 metre gerisinde kayada bulunan su resimde mevcut
image-15618.png

ikizceli

Vip Üye
ne kadar güzel. işin artıyor. yalnız sadece yakın çekme.bir bulguyu yakın çektiğin zaman bir kaç metre geri açıl birde öyle çek. sonra kayanın üzerinden yada yanından işaretin baktığı ön kısma doğru daha geniş açılı çekersen daha iyi anlaşılmasını sağlarsın.