Ustalarımın Yorumların Sunuyorum... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarımın Yorumların Sunuyorum...

byroom

Kullanıcı
büyük ihtimalle oyma.
Sarı yerde boşluk bakıver. Ayrıca dolmen tipi dediğim yerdede uygulama yapabilirsin. Önceki resimde mavi ile çizdiğim kayayı imkanın varsa ıslatıp kurumaya yakın detaylı resimlerini çekip konuya ilave edebilirsin
teşekkürler ustam en kısa zamanda uygulamayı yapıp resimleri atacağım. Başka dikkat çeken yer var ise orayıda resimleyebilirim ustam.destekleriniz için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
byroom,kardeşim kayaların yapısına ve resmin kalitesizliğine rağmen,ben ustalarımızı tebrik etmek istiyorum.
4 ustamızın yorumuda ,işaret ettikleri kısımlarda gayet isabetli. alan içinde başka noktalarında olacağını düşünüyorum.
daha başka paylaşmasan dahi bu görünen yerlere imzamızı atıyoruz. istediğiniz yeri çekerim demen, her konu sahibine örnek olması gereken bir yaklaşım. alanda emareler var ama hiç giriş olabilecek bir yer belli değil deyilmi. gözlen emin olunamayacağı için,boşluk tespiti yaparak olaya vakıf olman gerekir. ben küçük bir katkı yapıyorum. sadece bir noktaya. sen ne çıkarırsın bilemem.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
geniş açı olarak bu resim yeterlimir ustam
bende basamak ve silueti bu resimden almıştım byroom. farklı açılardan resim deme sebebim, mesela bu kayalığın sağından kayalığa yaklaşıp resim çekmek sonra kayalığın ardından bu kayalığa yaklaşıp resim çekmek solundan çekmek gibi, yapabilirsen faydası dokunabilir, farklı bişeyler göze çarpabilir diye düşünerek söyledim.

bu üstteki resimi düşünerek yönleri yazabilirmisin. mesela senin durduğun noktaya göre kaya hangi yöne bakıyor? güney doğu, kuzeybatı şeklinde belirtebilir misin?

tahminim ise böyle bir oluşum olabileceği yönünde, doğal çatlak, basamaklara yakınlık, ve gerek kayanın gerekse toprak zeminin yapısı, önden buraya uzanan bir tünel ihtimalini düşündürüyor. veyahutta hemen kayanın dibinden , iki çatlak noktanın arasından ve hemen alttan olabilir diye düşündüm.

karanar

Kullanıcı
byroom,kardeşim kayaların yapısına ve resmin kalitesizliğine rağmen,ben ustalarımızı tebrik etmek istiyorum.
4 ustamızın yorumuda ,işaret ettikleri kısımlarda gayet isabetli. alan içinde başka noktalarında olacağını düşünüyorum.
daha başka paylaşmasan dahi bu görünen yerlere imzamızı atıyoruz. istediğiniz yeri çekerim demen, her konu sahibine örnek olması gereken bir yaklaşım. alanda emareler var ama hiç giriş olabilecek bir yer belli değil deyilmi. gözlen emin olunamayacağı için,boşluk tespiti yaparak olaya vakıf olman gerekir. ben küçük bir katkı yapıyorum. sadece bir noktaya. sen ne çıkarırsın bilemem.
ben de doğal olabilir diycektim ama ustaların çizimlerine bakıp da daha yakından inceleyince sana hakverdim ustam.

byroom

Kullanıcı
eyvallah ustam yorumun için teşekkürler

byroom

Kullanıcı
ç
bende basamak ve silueti bu resimden almıştım byroom. farklı açılardan resim deme sebebim, mesela bu kayalığın sağından kayalığa yaklaşıp resim çekmek sonra kayalığın ardından bu kayalığa yaklaşıp resim çekmek solundan çekmek gibi, yapabilirsen faydası dokunabilir, farklı bişeyler göze çarpabilir diye düşünerek söyledim.

bu üstteki resimi düşünerek yönleri yazabilirmisin. mesela senin durduğun noktaya göre kaya hangi yöne bakıyor? güney doğu, kuzeybatı şeklinde belirtebilir misin?

tahminim ise böyle bir oluşum olabileceği yönünde, doğal çatlak, basamaklara yakınlık, ve gerek kayanın gerekse toprak zeminin yapısı, önden buraya uzanan bir tünel ihtimalini düşündürüyor. veyahutta hemen kayanın dibinden , iki çatlak noktanın arasından ve hemen alttan olabilir diye düşündüm.
çizim ve yorumlar için tesekkurler ustam yeni resim atıyorum konuyla alakalı yorumunuzu merakla beklıyorum

byroom

Kullanıcı
usta
[QUOTE="HARBİCİ, post: 97011, member:
bu basamakların buraya yapılmasında bir gaye olmalı değilmi arkadaşlarım.

yerdeki mıcırların ve insan siluetlerinin,,,

konuda çok büyük eksiklik sözkonusu, yine ne olduki dersen, hep aynı noktaya kilitlenip resimler çekilmiş. açı farkı konum farkı olmadığı için elimiz ayağımız düğümlenmiş.
ustam suret kuzey batı yönüne bakmaktadı[/QUOTE]

Üst Alt