UYUYAN KÖPEK İŞARETİ | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

UYUYAN KÖPEK İŞARETİ

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bakışı ve oymalar yönünü vermiş.

uzakta olsa ana kayanın üzerinde işçilikli yerler görülüyor.genel görünüm ve arazi yapısı zaten başlangıç noktasınıda veriyor.
ben alanın iki ayrı yere hitap ettiği izlenimini aldım. üst kısmında kendine has ayrı görünümü var.
her iki yerde mezar odaları çıkar.diğerlerine bir şey söylemek bu görüntüye göre pek sağlıklı olmaz.

Warning

Kullanıcı
Ağabeyim eline yüreğine sağlık (Allah1 c.c) c.c. razı olsun bundan sonra sonucu görmek nasib etsin inşaallah bizde görsellerden nasipleniriz :)

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
yasli bir bizans kaya mezari--bu isareti zamaninda bizanslilar kulanirmislar o bulgede en yasli bir adamin mezarin .cok sirekte buyle yerrden deyerli cikar satem mezarinin ustune yatiyor .
Noktası virgülüne kadar katılıyorum.
İlave olarak, bu sembol antik yunandan ,bizansa devreden bir kült tür. Burda en az iki mezar daha çıkar. KAPLUMBAĞA daha dikkate alınmalıdır.
Selametle

guido

Kullanıcı
üstadim ilk basta ....2. resime eger dikkatlice bakildiginda kayalarin kendisi zaten dogaya ters ,bir sira halinda bir agacin arkasinda yada önünde ...bence isaretten sembollerden daha önemli ..iyice bir inceleme gerektigi gibi etraf bölgeleride incelemek gerek bence cok süpheli bir yer ....yukari yamactan kaya parcalarini sanki özellikle bu yere sürüklemisler kaydirmislar ve birseyin görünmesini yada bir girisin kullanilmasini engellemisler ,detayli bi inceleme gerek

guido

Kullanıcı
agacin ordan baslayip kaplumbaga diye isaretlenen son kayaya kadar gidilcek yol acilcak kapi orada derim büyük iscilik ister ...böyle girisleri hala askeri böylegelerde kullaniyorlar isvicrede

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
köpek işareti bizans mezarı der aile dostu bekcisidir varsa çakıl yığmasıda olur suya yakındır

Üst Alt