V Işareti?

nebula7

Kullanıcı
Değerli ustalarım resimlere bi zahmet bakarmısınız? bunlar işaret mi yoksa doğal oluşum mu? bir tepe üzerinde ve tepe üstü göründüğü gibi irili ufaklı kayalarla kaplı.

img1497-min-2d8e1.JPG

img1496-min-07ce3.JPG

ersan

Admin
tam bir mahzen kapak isareti yasa yer alti mara si var burda ustam bosluk testi yap cubuklarlan saten oyulmus ,,D,,isaretin sonuncu noktayi vurmuslar ustam artik hayirlisi deyelim

nebula7

Kullanıcı
ersan usta çok sağolun.valla hem sevindim hem sevinemedim.dediğiniz gibi bir mağara işareti ise işimiz zor.anca tespit etmekle yetiniriz. çünkü mağara işleri pek kolay olmaz diye biliyorum belki günleri bulan çalışma ister. yerin yakınından nehir geçtiği için civar köylerin çobanları sürülerini nehire getirir, görünür mesafede bir yer.
tespit için yardımcı olurmusunuz V işareti yön veriyormu(uzunluk hesabı falan) yoksa bulunduğu yerde mi keşif yapmamız lazım. D murc izi var ama bu mudur kesin. murc izleri aşağıdaki şekle de benziyor gibi (acemi gözünden). daha çok küp işareti olmasını isterdim :)
dddd.jpg

nebula7

Kullanıcı
usta teşekkür ederim, büyük bir kaya parçası değil dediğiniz doğru olabilir yinede çubuklarla kontrol etmekte fayda var.