VERİLEN BİLGİ ÜZERİNE GİTTİĞİM YER

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
değerli arkadaşlarım,bir kayıtlı yerdeki ,çalışmalarımı size sunmak istiyorum.
kasa kasa denir ya hep. bizede öyle söylendi. üşenmedik sizler için tespit ve fotolamaya çalıştık.

bize söylenen bu küçük derede kayalıklı bir alanda ,küçük bir göl ve üzerinde balığın karnını ıslatacak kadar bir oyma olduğu .....
oymanın bir iki metre altında kısa bir çağlayan ve şu an dolmuş bir gölceğiz var. yerin doğruluğunu görünce aklımıza şöyle bir soru geldi. bu tarz kapama olan yerler genellikle mezar odaları veya mahzenlerin olduğu bir yerde olması gerekmezmi. başımızı kaldırıp bakındığımızda ,her tarafın ana kaya olduğu zeminde hemen fotoladığım kaya dikkatimizi çekti.boşluk sistemiyle yanılmadığımızı gördük.anlamanız içinde kenarından hafifçe açıp fotoladık .bir iki ton arası bir ağırlıkta,her tarafı ana kaya.olduğu yerden griş yapılmış ve üzerine oturtulmuş. oda yalnız olmamalı bir daha varmı acaba dedik ve ..... devam edeceğiz inşaallah. tabiki isterseniz,merak ederseniz.

DEFHUNTER

Yasaklı
Yasaklı
Sevgili ikizceli öncelikle kolay gelsin,yerin malesef kasaya uygun gözükmüyor emeğini boşa harcama derim..FArklı yerler varsa birlikte bakalım.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Emeğine sağlık ustam
Devam inşallah...
Yer bence harika kayalarda işçilik olduğu kesin. Boşluk aldığın yerlerde derinlik ölçtünmü ustam.
Acaba birden fazla mı? Geçiş varmı? Varsa mesafe ?
( çokmu sordum ne merak işte mazur görün)

A21MEDLi

Admin
ben karadeniz definecilerini takdir ediyorum,küçük bi işaret bulmak için ağaçlarla,çalılıklarla,yosunlarla,yapraklarla çok emek harcıyorlar,gerçekten...
biz bu konuda çok rahatız (güneydoğu-doğulu olarak) gözünün görebildiğin uzaklığa bakabilirsin..
(yerine göre) gölgesinin altına girecek tek bi ağaç bulamayız..

ikizceli

Vip Üye
Emeğine sağlık ustam
Devam inşallah...
Yer bence harika kayalarda işçilik olduğu kesin. Boşluk aldığın yerlerde derinlik ölçtünmü ustam.
Acaba birden fazla mı? Geçiş varmı? Varsa mesafe ?
( çokmu sordum ne merak işte mazur görün)
konan kayanın altından 2 m. derinlikle 2m nin biraz üzerinde odaya geçiş var. tek oda ve 450 üstten derinliği.

ikizceli

Vip Üye
Sevgili ikizceli öncelikle kolay gelsin,yerin malesef kasaya uygun gözükmüyor emeğini boşa harcama derim..FArklı yerler varsa birlikte bakalım.
ilgine tavsiyene teşekkürler.gönlün rahat olsun kardeşim ikizceli boşa emek harcamaz kanunsuz işte yapmaz. sözüde senetten daha muteberdir. bilenler bilir.

ikizceli

Vip Üye
değerli arkadaşlarım,burdaki odanın tek olmayacağı düşüncesiyle gözlemlerken,10-12m. gibi batı kısmında bir kaya dikkatimizi çekti.

yaklaştık ve yosun tutmayan yerdeki bulguyu gördük.

kaşılı setin altına yöneldik.

otları araladığımızda

bir çakal ini benzeri yeri gördük. ve 2m.gibi önünden girişin başlayarak üst işaretli kayanın olduğu yere odasının uzandığını tespit ettik. buda tek oda.