Video olarak attım başka türlü atamadım yorumlarınız nedir acaba | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Video olarak attım başka türlü atamadım yorumlarınız nedir acaba

tha1453

Kullanıcı
Kardasim Merhaba
Yer güzel. Ustalarimiz ifade etmiş.
Bende genel olarak ustamizin sorusuna cevap verirken aslında size de bir nevi cevap vermiş oldum.

Mevki çok dik sanırım doğru mu?

Burada gece asla çalışılmaz, çalışılmamalıdır. Gündüzleri çalışmaya uygun mu? Değilse hiçbir taşı yerinden oynatma. Nasibi olana o taşların her biri lazım olacak.
Böylece kalsın. Zamanını beklesin.

Sana bir dedektörü ve çubukçu lazım.
Çevrende bu kişiler yoksa, kendini boşa yorma derim. Zira o kayaların altında birsey bulamayacaksın. Lakin mesele o kayaların altından başlayacak. Bunun için de boşlukları bulacak bir çubukçu lazım. Bu arazide başka cihazla tespit imkansıza yakındır. Dedektor de yakınlarda kayaların içindeki kasalar için lazım olacak.

Ve en onemlisi: Levye ve kazma ile kaya sövmekten uzman Ve balyozla kaya kırmayı bilen en az 2 adam lazım. Yoksa, yine uğraşma derim. Ya bu adamlar olacak yada 1500 beygirine iş makinasi lazım aparatlariyla.

Ve daha onemlisi:
Marullari buldun diyelim. Bunları alacak kabzimal tanıdığın değilse zaten olmaz. Tüm emeklerin boşa gider. Birde uzunca bir zaman istirahat ettirirler.

Tüm bu hususları değerlendirin.
Hersey müspet ise daha iyi bir sunumla konunuzu açın. Fotograflama sitemizdeki yazıldığı şekilde olursa ilerlemek kolay olur.

Buraya resmi izin verirler.
Karşınıza sadece mezar çıkmayacağından sorun olmaz.

Kolay Gelsin.
Usta teşekkür ettim ağzınıza ilminize sağlık.Sadece efsunla alakalı bir durum varmıdır diye sorsam bir şey dermisiniz.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
KIYMETLI USTAM,
ILK HUSUS ŞU: PAGAN ILE EŞKIYANIN GÖMÜ MANTIĞI AYNI KAYNAKTAN BESLENIR VE BIRBIRINE ÇOK YAKINDIR.
SEBEBI "DINI INANCTIR". HAL BOYLE OLUNCA BULUNAN HAYVAN FIGURU ONCE INANC SISTEMINDE NEYI IFADE EDER BU BILINMELIDIR. O HAYVANIN OZELLIKLERI ARAZIYE GENELDE UYGULANMAZ. ŞARTDA DEGILDIR. TIMSAH/YILAN VARSA SU OLMALI MANTIGI HER ZAMAN UYMAZ.

BU COGRAFYADA YASAMAMIŞ HAYVAN FIGURLERI MEVCUT MU? UMMADIGINIZ KADAR. INANIN SIZE 3 FOTOGRAF GOSTERSEM 3 GUN BELKI UYUYAMAZSINIZ BU NE BOYLE DIYE. BURAYA YUKLEYEMIYORUM. ZIRA BUNLARI FOTOGRAFLAYAN YERI BULANLAR BAŞKASI OLDUGUNDAN VE IZIN VERMEDIGINDEN DOLAYI.

BASKA ONEMLI BIR HUSUS:
PAGAN VE ESKIYANIN HER IŞI KAYALAR ILE ALAKALIDIR. SOYLE DESEM YANLIS OLMAZ:
GENEL HATLARIYLA KAYA "KUTSALDIR".

ANADOLU COGRAFYASINI DEGERLENDIRIRKEN, SINIRLARINI;
YUKARIDA INGILTERE, ASAGIDA MISIR, SOLDA ITALYA, SAGDA IRANIN TAMAMINI ALARAK DEGERLENDIRMEK GEREKIR.
BU NEDENLE HANGI ILDEYSENIZ O ILIN TARIHINI AZ COK BILMEK GEREKIR. ENTERESANDIR: KARAMAN VE CEVRESINDEKI KELTLERIN ISARETLERININ AYNISINI SİCİLYA DA GÖREBİLİRSİN.
BU COGRAFYA HEM COK KIYMETLI HEMDE COK BUYUKTUR.

İNTERNET DEKI DEFINE ISARETI DIYE AKTARILANLARIN BUYUK KISMI DEFINE ISARETI DEGIL ALDATMADIR.
SANIRIM KASITLIDIR. HATTA BUNUNLA ALAKALI ACILAN SITELERIN DAHI BU KASITLA ACILDIGINI DUSUNMEKTEYIM. HEDEF SAPTIRMA OLARAK KABUL EDEBILIRIZ. DOGRU BILGI OLAN ACIKLAMALARDA VARDIR. BUDA KASITLIDIR. ZIRA ONUN MALI COK ONEMLI DEGILDIR. ASIL MALLAR BU NEDENLE HALA BEKLEMEKTEDIR. BIR KISMINA SON DONEMDE RESMI MAKAMLAR EL ATMIS. BU SEKILDE BILGILER ALMAKTAYIM VE SEVINMEKTEYIM. ZIRA BURALARDAKI MALLAR TON-TON DUR.😁
BIZE 99 KILO LAZIM. FAZLASI BIZI BOZAR.

100 KILO BULAN OLSA ONCE CEFAKEŞ 30 YILLIK HATUNUNU BOŞAYARAK SEYTANLA HAREKET ETMEYE BAŞLAR. 🤣🤣🤣

MEMLEKETIMIZDE YUZEYDEKİ GOMULERIN EKSERIYETI ALINMISTIR. KALANLAR DERINDEDIR. EVET ESKIYA VE PAGAN TUZAGI YAPMIŞTIR ISARETINIDE KOYMUSTUR. AMMA BU ŞU DEMEK DEGILDIR: BEN BURAYA GOMDUM MALI TUZAKLADIM GEL AL. HAYIR. BU ISARETLERIN TAMAMI DINIDIR. LAKIN OYLE BIR ISCILIK VARDIR KI TABIR CAIZSE MEYDAN OKUR. 10 TONLUK 20 TONLUK KAYALARI KM.LERCE UZAKTAN GETIRIP KULLANIR. PAGANIN VE ESKIYANIN MALININ NEREDE OLDUGUNU BULMAK KOLAY AMMA ALMAK COK ZORDUR. BUGUN DAHI ZORDUR. OZELLIKLE KORUMA YAPTILARSA. YANLIZ ONLAR ELBETTE 2-3 BIN SENE ONCE VE 1451 YILINDA, 2023 YILLARINDA ESKAVATOR GIBI BIR IS MAKINASININ, KAYAYI PATLATACAK KIMYASALLARIN VS. OLABILECEGINI ÖNGOREMEDILER. SANA BIR BILGI DAHA: CUBUK KULLANANLARIN GELIP MALIN YERINI BULACAKLARINI BILIYORLARDI VE CUBUKCUYU YANILTMAK ICIN YOGUN MINERALLI TASLARI HEP KULLANMISLARDIR.😁

BIR BILGI DAHA ARZEDEYIM:
PAGANI BILMEYENDEN DEFINECI OLMAZ DERLER. KISMEN DOGRUDUR.
PAGANI BILENDE, BIZIM BILGIMIZE GORE BU MEMLEKETTE 10 KISIYI GECMEZ.
(BEN ONLARDAN DEGILIM. BENIM BILGIM %05 KADARDIR)

BAZI KARDASLARIMIZ BANA KIZMASIN. BIRDE SU BILGIYI VEREYIM:

BIR FIGURU KABUL ETMEK ICIN 4 CEPHEDEN ILLA, MISAL YILANI ELE ALALIM, YILAN.OLARAK ANLASILMASINA GEREK YOKTUR. BU BELKI BAZI FIGURLER ICIN ELZEM OLABILIR. GENELINDE GEREKMEZ.
"KAYA FALCISI" IFADESI DEFINE SITELERINDE EVVELEN KASITLA SONRASINDA DA BILMEMEKTEN KULLANILMAYA DEVAM ETMEKTEDIR.

KASITIN KAYNAĞI: ICIMIZDEKI YABANCILARDIR. BUNLAR SIYASETTE VE BUROKRASIDE DE ETKINDIR. DEDINE ILE ALAKALI KANUNLARI GECMISDE HAZIRLAYANLALRDA BUNLARDIR. BU DEDIKLERIMI ANLAMAK ICIN OSMANLININ SON NUFUS SAYIMINDAKI VERILERI GORMEK YETERLIDIR. SU AN BILE OYLE ILLER ILCELERIMIZ VARDIR KI YARISI TÜRK DEGILDIR. BUDA NORMALDIR. ZIRA OSMANLIDA EN AZ NUFUSA SAHIP OLANDAN BIRISI DE TURKLERDIR. ISLAMLASAN YABANCILARIDA TURK SAYIYORUM. ZIRA O ZAMANLARDA TURK DEMEK ISLAM DEMEKTI. MUSLUMAN ERMENI DE BEN TURKUM DIYORDU.

EĞER BIR KAYADA "ISCILIK VARSA" TEK CEPHEDEN DAHI BIR HAYVANA BENZETILEN HER KAYA PAGANLA ALAKALIDIR. HATTA BU KAYAYA MISAL 20 METREDEN BAKTIGINDA BIR FIGUR SILIUETI BELLI OLUYOR 18 YADA 22 METREDE GOZUKMUYORSA BUDA PAGANLA ALAKALIDIR.

BAZI GARIP OYUKLAR VARDIR. GUNUN BELLI SAATINDE BIR GOLGE VERIR O GOLGEDE MISAL KUPA CIKAR. BUDA PAGANDIR. GOLGE ISARETLER DERLER. BUNLARI GOREN BILEN COKTUR.

GECEN BIR SITEDE BIR PAYLASIM YAPILMIS: KAYA FALCISI DEMISLER KONU ACANA. SEBEBI 10 METRE BUYUKLUGUNDE BIR FIGUR. GEREKLI DESTEGI VERDIM O ARKADASA. DEGIL 10METRE 20 METRE BUYUKLUGUNDE FIGUR DE OLUR RESIMDE OLUR. BENDE FOTOGRAFLARI MEVCUT. BU GOZLER EN AZ 10 KADAR GORMUSTUR.

ELBETTE HERKESIN FIKRI VE YORUMU BILDIGI VE TECRUBESI KADARDIR. BUNDAN DOLAYI DA KIMSE KINANAMAZ HOR GORULEMEZ. BIR KIMSENIN HERSEYI BILMESI IMKANSIZDIR MUHALDIR.

Kıymetli ustam
Sorularınızı es geçemedim.
Kısıtlı olsa da bir açıklama yapma gereği duydum. Soru ile cevap göze gözüksün diye cevaplarını BUYUK HARFLERLE yazdım.
Emeğine diline sağlık ustam. Olsun ama yine de çok büyük yazmışsın. @Necat ustam @Kader25 ustamı banlayabilirsin. Kırmızılardan arınmak lazım 😂😂😂😂

Kerasus2834

Kullanıcı
Peki o kayanın timsah olma olasılığı var mı, coğrafyamızda olmayan bir hayvan. Aslında bu tür soruların net cevabı olsa herşey biraz daha kolay

KIYMETLI USTAM,
ILK HUSUS ŞU: PAGAN ILE EŞKIYANIN GÖMÜ MANTIĞI AYNI KAYNAKTAN BESLENIR VE BIRBIRINE ÇOK YAKINDIR.
SEBEBI "DINI INANCTIR". HAL BOYLE OLUNCA BULUNAN HAYVAN FIGURU ONCE INANC SISTEMINDE NEYI IFADE EDER BU BILINMELIDIR. O HAYVANIN OZELLIKLERI ARAZIYE GENELDE UYGULANMAZ. ŞARTDA DEGILDIR. TIMSAH/YILAN VARSA SU OLMALI MANTIGI HER ZAMAN UYMAZ.

BU COGRAFYADA YASAMAMIŞ HAYVAN FIGURLERI MEVCUT MU? UMMADIGINIZ KADAR. INANIN SIZE 3 FOTOGRAF GOSTERSEM 3 GUN BELKI UYUYAMAZSINIZ BU NE BOYLE DIYE. BURAYA YUKLEYEMIYORUM. ZIRA BUNLARI FOTOGRAFLAYAN YERI BULANLAR BAŞKASI OLDUGUNDAN VE IZIN VERMEDIGINDEN DOLAYI.

BASKA ONEMLI BIR HUSUS:
PAGAN VE ESKIYANIN HER IŞI KAYALAR ILE ALAKALIDIR. SOYLE DESEM YANLIS OLMAZ:
GENEL HATLARIYLA KAYA "KUTSALDIR".

ANADOLU COGRAFYASINI DEGERLENDIRIRKEN, SINIRLARINI;
YUKARIDA INGILTERE, ASAGIDA MISIR, SOLDA ITALYA, SAGDA IRANIN TAMAMINI ALARAK DEGERLENDIRMEK GEREKIR.
BU NEDENLE HANGI ILDEYSENIZ O ILIN TARIHINI AZ COK BILMEK GEREKIR. ENTERESANDIR: KARAMAN VE CEVRESINDEKI KELTLERIN ISARETLERININ AYNISINI SİCİLYA DA GÖREBİLİRSİN.
BU COGRAFYA HEM COK KIYMETLI HEMDE COK BUYUKTUR.

İNTERNET DEKI DEFINE ISARETI DIYE AKTARILANLARIN BUYUK KISMI DEFINE ISARETI DEGIL ALDATMADIR.
SANIRIM KASITLIDIR. HATTA BUNUNLA ALAKALI ACILAN SITELERIN DAHI BU KASITLA ACILDIGINI DUSUNMEKTEYIM. HEDEF SAPTIRMA OLARAK KABUL EDEBILIRIZ. DOGRU BILGI OLAN ACIKLAMALARDA VARDIR. BUDA KASITLIDIR. ZIRA ONUN MALI COK ONEMLI DEGILDIR. ASIL MALLAR BU NEDENLE HALA BEKLEMEKTEDIR. BIR KISMINA SON DONEMDE RESMI MAKAMLAR EL ATMIS. BU SEKILDE BILGILER ALMAKTAYIM VE SEVINMEKTEYIM. ZIRA BURALARDAKI MALLAR TON-TON DUR.😁
BIZE 99 KILO LAZIM. FAZLASI BIZI BOZAR.

100 KILO BULAN OLSA ONCE CEFAKEŞ 30 YILLIK HATUNUNU BOŞAYARAK SEYTANLA HAREKET ETMEYE BAŞLAR. 🤣🤣🤣

MEMLEKETIMIZDE YUZEYDEKİ GOMULERIN EKSERIYETI ALINMISTIR. KALANLAR DERINDEDIR. EVET ESKIYA VE PAGAN TUZAGI YAPMIŞTIR ISARETINIDE KOYMUSTUR. AMMA BU ŞU DEMEK DEGILDIR: BEN BURAYA GOMDUM MALI TUZAKLADIM GEL AL. HAYIR. BU ISARETLERIN TAMAMI DINIDIR. LAKIN OYLE BIR ISCILIK VARDIR KI TABIR CAIZSE MEYDAN OKUR. 10 TONLUK 20 TONLUK KAYALARI KM.LERCE UZAKTAN GETIRIP KULLANIR. PAGANIN VE ESKIYANIN MALININ NEREDE OLDUGUNU BULMAK KOLAY AMMA ALMAK COK ZORDUR. BUGUN DAHI ZORDUR. OZELLIKLE KORUMA YAPTILARSA. YANLIZ ONLAR ELBETTE 2-3 BIN SENE ONCE VE 1451 YILINDA, 2023 YILLARINDA ESKAVATOR GIBI BIR IS MAKINASININ, KAYAYI PATLATACAK KIMYASALLARIN VS. OLABILECEGINI ÖNGOREMEDILER. SANA BIR BILGI DAHA: CUBUK KULLANANLARIN GELIP MALIN YERINI BULACAKLARINI BILIYORLARDI VE CUBUKCUYU YANILTMAK ICIN YOGUN MINERALLI TASLARI HEP KULLANMISLARDIR.😁

BIR BILGI DAHA ARZEDEYIM:
PAGANI BILMEYENDEN DEFINECI OLMAZ DERLER. KISMEN DOGRUDUR.
PAGANI BILENDE, BIZIM BILGIMIZE GORE BU MEMLEKETTE 10 KISIYI GECMEZ.
(BEN ONLARDAN DEGILIM. BENIM BILGIM %05 KADARDIR)

BAZI KARDASLARIMIZ BANA KIZMASIN. BIRDE SU BILGIYI VEREYIM:

BIR FIGURU KABUL ETMEK ICIN 4 CEPHEDEN ILLA, MISAL YILANI ELE ALALIM, YILAN.OLARAK ANLASILMASINA GEREK YOKTUR. BU BELKI BAZI FIGURLER ICIN ELZEM OLABILIR. GENELINDE GEREKMEZ.
"KAYA FALCISI" IFADESI DEFINE SITELERINDE EVVELEN KASITLA SONRASINDA DA BILMEMEKTEN KULLANILMAYA DEVAM ETMEKTEDIR.

KASITIN KAYNAĞI: ICIMIZDEKI YABANCILARDIR. BUNLAR SIYASETTE VE BUROKRASIDE DE ETKINDIR. DEFINE ILE ALAKALI KANUNLARI GECMISDE HAZIRLAYANLARDA BUNLARDIR. BU DEDIKLERIMI ANLAMAK ICIN OSMANLININ SON NUFUS SAYIMINDAKI VERILERI GORMEK YETERLIDIR. SU AN BILE OYLE ILLER ILCELERIMIZ VARDIR KI YARISI TÜRK DEGILDIR. BUDA NORMALDIR. ZIRA OSMANLIDA EN AZ NUFUSA SAHIP OLANDAN BIRISI DE TURKLERDIR. ISLAMLASAN YABANCILARIDA TURK SAYIYORUM. ZIRA O ZAMANLARDA TURK DEMEK ISLAM DEMEKTI. MUSLUMAN ERMENI DE BEN TURKUM DIYORDU.

EĞER BIR KAYADA "ISCILIK VARSA" TEK CEPHEDEN DAHI BIR HAYVANA BENZETILEN HER KAYA PAGANLA ALAKALIDIR. HATTA BU KAYAYA MISAL 20 METREDEN BAKTIGINDA BIR FIGUR SILIUETI BELLI OLUYOR 18 YADA 22 METREDE GOZUKMUYORSA BUDA PAGANLA ALAKALIDIR.

BAZI GARIP OYUKLAR VARDIR. GUNUN BELLI SAATINDE BIR GOLGE VERIR O GOLGEDE MISAL KUPA CIKAR. BUDA PAGANDIR. GOLGE ISARETLER DERLER. BUNLARI GOREN BILEN COKTUR.

GECEN BIR SITEDE BIR PAYLASIM YAPILMIS: KAYA FALCISI DEMISLER KONU ACANA. SEBEBI 10 METRE BUYUKLUGUNDE BIR FIGUR. GEREKLI DESTEGI VERDIM O ARKADASA. DEGIL 10METRE 20 METRE BUYUKLUGUNDE FIGUR DE OLUR RESIMDE OLUR. BENDE FOTOGRAFLARI MEVCUT. BU GOZLER EN AZ 10 KADAR GORMUSTUR.

ELBETTE HERKESIN FIKRI VE YORUMU BILDIGI VE TECRUBESI KADARDIR. BUNDAN DOLAYI DA KIMSE KINANAMAZ HOR GORULEMEZ. BIR KIMSENIN HERSEYI BILMESI IMKANSIZDIR MUHALDIR.

Kıymetli ustam
Sorularınızı es geçemedim.
Kısıtlı olsa da bir açıklama yapma gereği duydum. Soru ile cevap göze gözüksün diye cevaplarını BUYUK HARFLERLE yazdım.
Arkologlara seminer verir gibi olmuş emeğine sağlık.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Usta teşekkür ettim ağzınıza ilminize sağlık.Sadece efsunla alakalı bir durum varmıdır diye sorsam bir şey dermisiniz.
Sakladiklariyla alakalıdır.
Olma ihtimali yüksektir.

Bu durum 3 aşamada anlaşılır.
1-Alana girdiğinizde baş ağrınız başlıyorsa, yüksek kulak çınlaması oluyorsa.
2-Isleme başladığınızda hayatın normal akışına aykırı şeyler yaşamaya, gormeye basladiysaniz, size korku verme amaçlı halusinasyonlar oluyorsa. Misal üzerinize toprak sacilmasi, çakıl taşları atılması.
3-Hedefe ulastiginizda carpilmalar olduysa. Bu en tehlikelisidir. En a z 6 ay kendinize gelemezsiniz. Çoluk çocuğunuzu dahi rahatsız edebilirler.

Bunlar yaşanırsa, oradaki görevli ile anlasmaktan başka çare yoktur. İfrit ise anlaşma da olmaz. Eskavatoru dahi calistirtmaz. İfrit buyu ritueli ile bağlanır. Bozacak ilim ehli zat lazım. Turkiyede illa bu zatlar vardır amma onlarda bu işlerle ugrasmazlar.

TRUVA

Admin
Olma ihtimali yüksektir.

2-Isleme başladığınızda hayatın normal akışına aykırı şeyler yaşamaya, gormeye basladiysaniz, size korku verme amaçlı halusinasyonlar oluyorsa. Misal üzerinize toprak sacilmasi, çakıl taşları atılması.
3-Hedefe ulastiginizda carpilmalar olduysa. Bu en tehlikelisidir. En a z 6 ay kendinize gelemezsiniz. Çoluk çocuğunuzu dahi rahatsız edebilirler.

Bunlar yaşanırsa, oradaki görevli ile anlasmaktan başka çare yoktur. İfrit ise anlaşma da olmaz. Eskavatoru dahi calistirtmaz. İfrit buyu ritueli ile bağlanır. Bozacak ilim ehli zat lazım. Turkiyede illa bu zatlar vardır amma onlarda bu işlerle ugrasmazlar.
Üsdat patlatsak kaçmazmı??:D

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Üsdat patlatsak kaçmazmı??:D
Daha beter saldırıyor, çıldırıyor.🤩
Sana yaklaştığını yaninda olduğunu kollarındaki tüylerin kirpinin okları gibi olup şiddetli ürperti yaşayarak anlıyorsun.
Acayip bisey.
Korkarsan hapı yuttun demektir.
Yedek çamaşır illa lazım olur.

Bu nedenlerle abdestli olmak böyle yerlerde lazım. Bazıları diyor ki; bu canlar gavuru niye çarpmıyor? Gavurlara birsey olmuyor.?
Tabi bu sallama bir bilgi. Korumalı yerde koruyucu Müslüman Kafir ayırımı yapmaz. Bölge ihlalinde herkesi çarpar. Bazıları zayıftır. Onlar abdestlilere zarar veremez.
İfrit ise abdestlide dinlemez. Kişi, Sakaleyn olan bir insanı kamilin koruması altındaysa ancak korkutur, aklını almaya çalışır. Korkmazsa zarar veremez.

Hocam senin sesin güzel.
Alana girince nihavend makamında bir ezan oku. Ikindiye kadar o yer senin. Güneş batınca kaç. 😁😁😁

KOMAGENE

Kullanıcı
Olma ihtimali yüksektir.

böyle bir durumla karşılaşan olursa diye bir öneri de ben sunayım
ölü taklidi yapmayın deli taklidi yapın belki yer:oops::oops:

TRUVA

Admin
Daha beter saldırıyor, çıldırıyor.🤩
Sana yaklaştığını yaninda olduğunu kollarındaki tüylerin kirpinin okları gibi olup şiddetli ürperti yaşayarak anlıyorsun.
Acayip bisey.
Korkarsan hapı yuttun demektir.
Yedek çamaşır illa lazım olur.

Bu nedenlerle abdestli olmak böyle yerlerde lazım. Bazıları diyor ki; bu canlar gavuru niye çarpmıyor? Gavurlara birsey olmuyor.?
Tabi bu sallama bir bilgi. Korumalı yerde koruyucu Müslüman Kafir ayırımı yapmaz. Bölge ihlalinde herkesi çarpar. Bazıları zayıftır. Onlar abdestlilere zarar veremez.
İfrit ise abdestlide dinlemez. Kişi, Sakaleyn olan bir insanı kamilin koruması altındaysa ancak korkutur, aklını almaya çalışır. Korkmazsa zarar veremez.

Hocam senin sesin güzel.
Alana girince nihavend makamında bir ezan oku. Ikindiye kadar o yer senin. Güneş batınca kaç. 😁😁😁
Bu kadar uğraştırma beni. En iyisi lazım olunca seni çağırayım. Bana ilişmesin :D:D

Üst Alt