Video Yukledım Nıhayet:) | Define işaretleri ve anlamları

Video Yukledım Nıhayet:)

ateduman

Kullanıcı
eskı konuyu kapatamadım. vıdeo yukledım nıhayet. bırde boyle bakarmısınız.tesekkurler
1-6ca23.jpg

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
açik hava tapinma ve sunum yeri zamanla cok tahriş olmuş veyahut bişeyler aranmiş bu goruntulerle şurda şu bu var demek zor burasini baz alip çevresine mezarlar yapilmiş olabilir mezar taramasini tavsiye ederim.

ateduman

Kullanıcı
yerin o sekilde bir yer olduğu aşina ama hangi dönemde b sekilde kullanılmıs ve sonraki dönemlerde ne olmus. aslında bunlara bi bakmak lazım tarihini çok iyi bilmiyorum. ama araştıracağım. bir kaç arkadaş eşkiya işi işaretlerin olduğunu söylemişti. sonraki zamanlar için bi şeyler saklama ve gömme açısından guzel bir yere benziyor. çevrede bi araştırma yapacağım

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
video konuyu biraz daha anlaşılır hale gelmesini sağlamış. ustamızın ifadesine dikkat et. eşkiya ile bağlantılı olamaz.
ben sana bir iki yer tarif edeyim sen oralar da ve etrafında dikkatini çeken bazı yerleride dahil ederek boşluk ve maden tespiti ile belirlemeye çalışırsın.ben diğer konuda tarif ettiğim yerlerin bir kısmını videoda gördüm.
58. saniyede videoyu durur.dakikadan sonra ayni yer tekrar geliyor. sol kısma dikkatli bakarsan kayanın o kısmında iki tane baş şekli verilmiş olduğu görürsün.bakış istikametleri farklı yönlere görünüyor. gözler bile belli. videonun sonu doğru etrafı çekerken görülen kayalar. ve gözlerin ve başların bakış istikametinde,buradan görülmeyen bazı olası yerler ilk bakılması gereken noktalar. tecrübeli bir kullanıcı bölgede bir çok nokta tespit edebilir. selametle kardeşim.

ateduman

Kullanıcı
aklıma takılan bir diğer husus ise buranın likya bölgesi olması. likya tapınakları bu özellik ve yapıda ve küçüklükte değiller. eğer ki burası bir tapınaksa ciddi anlamda büyük bir kaya tapınağın tuz buz edilmiş hali olması gerekir ki yerde o kadar malzeme yok. ayrıca yaşayan uygarlık hititlerin bir kolu . hitit kültüründe de bu tarz bir tapınak anlayısı yok. ayrıca düzenli kaya parçaları olmasıda gerekir diye düşündüm. aklıma gelen bir diğer konu şaman tapınakları. ama onunla da yapı bakımından hiçbir benzerliği yok. buranın 20-25 km etrafında tespit edilmis ve çıkarılmıs mezar alanları var. onlarda yamaçlarda kayalarda . 3 4 gunumu ayırıp iyi bir arastırma yapacağım. bakalım neler olacak :)))

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
eski medeniyetler ve bölgen için araştırmalar yaptığın görülüyor. bir konu hakkında bir bilgiye rastlamamış veya gözünden kaçırmış olabilirsin.
Babaconda ustamız ,medeniyetlerle ilgili geniş bir bilgiye sahip bir kardeşimizdir. bende bunun bir kaç yerde benzerini gördüm.
bina yok. eskiden açık yazlık sinemalar olurdu ya. bir benzeri gibi düşün.zaten açık hava diye belirtmiş ya. mesela urartular açık alanlarda kutsal yerlerde kayalara büyükçe nişler yaparlardı.işte buradaki gibi. hatta kaya ve toprak altında gizlenmiş ibadet amaçlı kilise vb yerlerde olur.
bölgeye gidersen ve tespitlerini yapabilirsen bir çok yer belirleyebilirsin. selametle.

Mirkut

Vip Üye
Goruntulere bakilirsa iki yerdede donem soygunu yemis gorunumu var kaya mezarlari acilmis ve iki yeride zamanla avci barinagi olarak killanmis olma ihtimai var metelis dedigimiz tarzda.
Kamerayi ceken kardesin arka tarafini ve sol arka tarafini goremedik. Eger kalmissa oda meslzarlari kalmistir ki bulgularda kamerati ceken arkadasin sol aciginda gosteriyor. Yerdeki dikdortgen oymanin oldugu kayayi ve etrafinida incelemek lazim. Bosluk alabilirseniz hem yuzeye yakin mezarlari ve ayrica mezar odalarinida tesbit edebilirsiniz. Selametle kal kardesi

Üst Alt